Sport 29.08.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:25.

Poraz Nedelišća na novom stadionu

NEDELIŠĆE 0
POLET 1
Nedelišće - igralište Trate. Gledatelja 800. Sudac: Križaić. Strijelac: 0:1 Cvetković (17).
Nedelišće: Košir, N. Pintarić, Đukes, Posavec, Marčec (85. Železnjak), Mihalic, Novak (73. T. Pintarić), Perko (46. Levačić), Bujanić, Međumurac, Jarić. Trener: Nenad Marčec
Polet: Đurkin, Novak, Karlovčec, Sobočan, Hren, Horvat, K. Goričanec, Cvetković (69. Škvorc), Vincek (80. Kočila), Barat, Radiković (58. A. Goričanec). Trener: Krešimir Šenji
Pred oko 800 gledatelja odigrana je prva utakmica na novoizgrađenog stadionu između Nedelišća i Poleta koja je završila minimalnom ali zasluženom pobjedom gostiju. Nakon nekoliko neuspjelih pokušaja pred oba gola u 17. minuti gostujući igrač Vincek je oduzeo na polovini loptu domaćem igraču, uposlio Cvetkovića koji s dvadesetak metara postiže prekrasan pogodak na kraju vrijedan pobjede. Domaćin pokušava doći do poravnanja u 24. minuti; Međumurac puca iz slobodnog udarca tik pored gola dok isti igrač deset minuta kasnije u odličnoj prilici loše reagira. Minutu kasnije Mihalic pogađa vratnicu. U nastavku borbena utakmica. U 63. minuti nakon ubačaja iz kuta u gužvi jedan igrač gostiju igrao je rukom te sudac pokazuje na najstrožu kaznu koju u pogodak ne uspijeva pretvoriti Mihalic jer mu je udarac obranio Đurkin. Gosti su uspjeli sačuvati rezultat i osvojiti tri vrijedna boda. (Z.P.)
ČAKOVEC 1
KOPRIVNICA 8
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja 10. Sudac: Lončar. Strijelci: 0:1 Brcković (27), 0:2 Herent (37), 0:3 Šimunić (42), 0:4 Brcković (45), 0:5 Tucaković (52, 11m), 0:6 Horvatinović (73), 1:6 Balent (76, 11m), 1:7 Brcković (85), 1:8 Horvatinović (89).
Čakovec: K. Cingulin, Sakač, Vinković, Suntešić, Puclin, Balent, Borges (38. Božičković), Ključarić (18. Babić, 45. Mikolaj), Bažulić, Trivanović, N. Cingulin. Trener: Zvonko Bratuša
Kao što se i očekivalo slabašni Čakovec i u drugoj prvenstvenoj utakmici doživio je debakl od puno bolje i kvalitetnije Koprivnice koja je mogla prema propuštenim prilikama još više demolirati domaćina. Čakovec je odolijevao napadima gostiju do 27. minute kada im je Brcković, na kraju trostruki strijelac i najbolji na terenu, načeo mrežu. Utješni pogodak za domaćina postigao je Balent iz kaznenog udarca. (Z.P.)
MLADOST (P) 2
MEĐIMURJE 4
Draškovec - igralište Draškovca. Gledatelja: 300. Sudac: Pavlić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Vručina (27), 0:2 Kokot (51), 0:3 Puclin (68), 1:3 A. Vuk (78), 1:4 Kuzmić (86), 2:4 Vlah (90).
Mladost: Kranjec, Habuš, Erdelji, Sraka (54. Mišić), Halić, Vlah, A. Vuk, Hladnik (68. Hrešć), Sabol, Mihoci (46. Balent), Caban
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek (55. Vabec ), Kuzmić, Vručina, Menzil, Skoliber (46. L. Vuk), Kokot, Golik (63. Baksa), Petak, Puclin. Trener: Damir Biškup
Lokalni derbi zasluženo su dobili Čakovčani. Imaju iskusniji i kvalitetniji sastav, uz 4 pogotka imali su još nekoliko nerealiziranih prilika. Domaći su se previše orijentirali na obranu, nisu iskazali želju i veću borbenost u napadu. Iz 2 udarca na gol postigli su 2 gola. Počelo je inicijativom gostiju, u 15. minuti akciju gostujuće navale zaključio je Dodlek udarcem u stativu, a u 27. minuti Vručina je bio siguran realizator vodećeg pogotka, također nakon dobro odigrane akcije. U drugom dijelu susreta mnogo interesantnije. Već u 51. minuti Kokot je povisio nakon odlične akcije i proigravanja Dodleka. U 68. minuti u listu strijelaca upisao se i Puclin, idealno ga je poslužio Golik. Iz prvog udarca u okvir gostujućeg gola nakon greške čakovečke obrane Almir Vuk je postigao efektan i neobranjiv pogodak. U 86. minuti Kuzmić se odlično snašao pred domaćim golom nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Menzila, postigao pogodak i na taj način si čestitao 30. rođendan. U 90. minuti domaći su postigli i drugi pogodak, nakon greške Vabeca. (J.F.)
RUDAR 4
GRANIČAR 2
M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 400. Sudac: Stanić (Koprivnica). Strijelci: 1:0 M. Šoltić (27), 1:1 Kos (39), 2:1 D. Šoltić (57), 3:1 Vurušić (67), 4:1 Županec (69), 4:2 Gorupić (90).
Rudar: Rajf, Kovačić (42. Vurušić), Šprajc, Vuri, ŽIupanec (83. Rožman), D. Šoltić (88. Kneževć), F. Novak, Zadravec, N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić. Trener: Anton Srša
Graničar: Jambres, Latin, Gorupić, Beliga, Cecelja (82. Matotek), Lončar (50. Mikulan), Paveli, Kos, Andrić, Tilošanec, Kučan (46. Nađ). Trener: Dragutin Naranđa
Premierni trećeligaški nastup Rudara pred svojim gledateljima bio je uspješan, a pobjeda u lokalnom derbiju s Graničarom važna i zaslužena. Ostvarena je boljom igrom u drugom dijelu susreta kada su napadači postigli tri pogotka, a gosti tek jedan. Gosti bolju igru i terensku inicijativu u prvih 45 minuta nisu znali iskoristiti. A u jeku terenske njihove inicijative domaći su u dva poteza u 27. minuti postigli vodeći pogodak, Dario Šoltić odlično je s desne strane centrirao, a Marko Šoltić bio je precizan glavom. Izjednačio je preciznim udarcem Vilim Kos. U drugom poluvremenu domaći su se oslobodili pritiska i treme, zaigrali bolje, borbenije i efikasnije. Rezultat toga su čak 3 pogotka. Prvi je u 57. minuti nakon brze kontre postigao ponajbolji pojedinac susreta Dario Šoltić, drugi 10 minuta kasnije preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora Vurušić, a treći nakon ubačaja sa strane Županec. Gosti su u 90. minuti preko Gorupića smanjili ishod, za nešto više nije bilo vremena i opravdano veselje domaćih igrača, njihovog stručnog stožera i brojnih korektnih gledatelja. (J.F.)
Snimio Zlatko Premuš

Ostali rezultati 2. kola: Virovitica - Bjelovar 2:2, Slatina - Podravac 4:0, Varaždin - Croatia 1:1, Mladost (Ž) - Podravina 1:1.
1. Koprivnica 2 2 0 0 14:1 6
2. Međimurje 2 2 0 0 7:3 6
3. Croatia 2 1 1 0 12:1 4
4. Podravina 2 1 1 0 7:1 4
5. Mladost/Ž 2 1 1 0 6:1 4
6. Slatina 2 1 1 0 4:0 4
7. Bjelovar 2 1 1 0 5:4 4
8. Polet 2 1 1 0 1:0 4