Sport 05.09.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:25.

3. HNL: I treći poraz Nedelišća

GRANIČAR 1
MLADOST (Ž) 3
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 120. Sudac: Babić (Vž). Strijelci: 1:0 Gorupić (20), 1:1 Sučić (57), 1:2 Jelić-Balta (68), 1:3 Ostrman (90).
Graničar/K: Jambres, Latin, Gorupić, Beliga, Cecelja, Lončar (66. Hertelendi), Paveli (82. Mikulan), Kos, Nađ, Andrić (70. Matotek), Tilošanec. Trener: Drago Naranđa
Domaći su od samog početka pokazali da ne respektiraju uvaženog protivnika. U prvih pola sata, koji je igran po jakom pljusku, redali su se obostrani napadi. Iz jednog takvog domaći su poveli kada je Paveli na desnoj strani pronašao Gorupića koji je sjurio u šesnaesterac i iskosa sa desne strane zakucao loptu u suprotni kut gostujućeg vratara. Pet minuta poslije Nikola Cecelja pogodio je vratnicu. Drugi dio susreta počeo je stalnim napadima gostiju koju su rezultirali s dva brza pogotka, a točku na kraj stavio je pričuvni igrač Ostrman ispremiješajući domaću obranu. (m.g.)

MEĐIMURJE 4
RUDAR 4
Čakovec -
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 500. Sudac: Slunjski (Varaždin). Strijelci: 0:1 M. Šoltić (1), 0:2 D. Šoltić (9),0:3 M. Šoltić (13), 1:3 Kokot (20), 1:4 Vurušić (28), 2:4 Dodlek (38), 3:4 Kuzmić (58), 4:4 Kokot (87).
Međimurje: Farkaš, Dodlek, Kuzmić, Vručina (77. Vuk), Menzil, Vuković, Skoliber (30. Pintarić), Kokot, Golik, Petak, Puclin. Trener: Damir Biškup
Rudar: Rajf, Šprajc, Vuri, B. Vurušić (80. Knežević), Županec, D. Šoltić, F. Novak, Zadravec, N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić (88. S. Vurušić). Trener: Anton Srša
Domaći su ti koji trebaju biti zadovoljni osvojenim bodom, gosti pak nisu ni trebali igrati posebno dobro, a nisu se ni nadali da će takvom igrom osvojiti bod, a mogli su i čak sva 3 što bi također bilo zasluženo. Ovome treba dodati i slabo suđenje, bez kriterija za kartone, poštivanje prednosti, dosuđivanje prekršaja, za odugovlačenje igre… Već u 28. sekundi Marko Šoltić je postigao efektan vodeći pogodak, do 13. minute postigli su gosti još dva, svaki je put ‘zaspala’ slaba domaća obrana. Domaći su očito igrali taktički vrlo loše jer su u 28. minuti gosti po istom „receptu“ kao tri pu, iako su od 66. minute igrali s 10 igrača (isključen je Puclin). U 70. minuti velika greška suca Slunjskog kada nije, iako je bio u blizini, sankcionirao očigledan prekršaj nad Kuzmićem. Tri minute pred kraj ipak su domaći uspjeli postići izjednačujući pogodak, na dodavanje mladog Vuka (zašto nije prije ušao u igru?) Kokot je bio precizan. (j.f.)

CROATIA 3
MLADOST (P) 0
Grabrovnica - igralište Croatia. Gledatelja 200. Sudac: Jalžabetić. Strijelci: 1:0 Celišćak (50), 2:0 Begović (83), 3:0 Paradinović (89).
Mladost/P: Kranjec, Habuš, Erdelji (83. Kavran), Lončarić, Halić, Balent, Vlah, Hladnik (46. Vuk), Sabol, Caban, Jambrović (74. Mišić). Trener: Stjepan Caban
Nogometaši Mladosti poraženi su u Grabrovnici protiv čvrste i kvalitetne Croatije ali igrom nisu razočarali. Odigrali su borbenu utakmicu u kojoj su imali i prilike da bi prvi pogodak primili u 50. minuti te još dva u samoj završnici utakmice. (z.p.)

POLET 5
ČAKOVEC 0
Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sutkinja: Veljačić. Strijelci: 1:0 A. Goričanec (34), 2:0 Cvetković (37), 3:0 Škvorc (42), 4:0 Patrick (84), 5:0 A. Goričanec (90).
Polet: Đurkin, K. Goričanec, Karlovčec, Sobočan, Hren, Horvat, Škvorc (54. Patrick), Cvetković (78. Novak), A. Goričanec, Barat, Radiković (68. Vincek). Trener: Krešimir Šenji
Čakovec: K. Cingulin, Vinković, Suntešić, Puclin, Hadžić, Balent, Božičković, Bažulić, Trivanović, Vinicius (46. Mikolaj), N. Cingulin
Nogometaši Poleta bez većih problema ostvarili su pobjedu nad Čakovcem koja je prema propuštenim prilikama mogla biti puno veća. Domaćin dolazi u vodstvo u 34. minuti kada je Radiković odlično probio desnu stranu te proigrao Andreja Goričanca koji postiže pogodak za 1:0. Tri minute kasnije ponovo je Radiković odlično proigrao Cvetkovića kojem nije bilo teško s nekoliko metara postići pogodak. Tri minute prije odlaska na odmor Barat proigrava Škvorca koji izlazi sam pred vratara i svoju ekipu odvodi na odmor s 3:0. U samom finišu utakmice domaćin prvo preko Patricka povećava na 4:0 da bi onaj koji je i načeo mrežu gostiju, prvo ime utakmice A. Goričanec pogotkom u poslijednjoj minuti postavio konačni rezultat utakmice.
• Da Čakovec puca po šavovima najbolja je potvrda, uz to što ima izuzetno tanak i nekvalitetni igrački kadar, prepirka Mikulaja i Bratuše, da bi ovaj posljednji napustio klupu Čakovca što je rezultiralo međusobnim naguravanjem igrača te isključenjem Vinkovića. (z.p.)

PODRAVAC 3
NEDELIŠĆE 1
Virje - sportski par. Gledatelja 200. Sudac: Petrović. Strijelci: 1:0 Hrženjak (7), 2:0 Hrženjak (47), 3:0 Hrženjak (73), 3:1 Jarić (87,11m).
Nedelišće: Košir, Železnjak (27. Novak), Pintarić, Levačić, Posavec, Marčec, Mihalic, T. Pintarić (66. Smrtić), Bujanić (66. Numanović), Međumurac, Jarić. Trener: Nenad Marčec
Treći uzastopni poraz nogometaša Nedelišća u Virju u utakmici s Podravcem. Goste je sam praktički pobijedio Hrženjak, trostruki strijelac na utakmici, da bi tek tri minute prije kraja utakmice Jarić iz kaznenog udarca pogotkom uspio ublažiti poraz. (z.p.)