Sport 05.09.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:25.

SP. RIBOLOV: Prvaci Štuka, Smuđ i Verk

Šest kolom Međimurskih liga u kategoriji seniora, u nedjelju 25. kolovoza završena su službena natjecanja u organizaciji Saveza ŠRD Međimurske županije za 2013. godinu. Usprkos ekonomskoj situaciji i ove godine dobar odaziv natjecatelja, dokazao je da postoji veliki interes ribolovaca za natjecanja u disciplini „lov ribe udicom na plovak“. Rezultati 6. kola potvrdili su favorite kako u ekipnom tako i pojedinačnom plasmanu.
• 1. MEĐIMURSKA LIGA - održana je na kanalu HE DUBRAVA u Sv. Mariji. Uspješni domaćini bili su ribolovci ŠRD DRAVA iz D. Mihaljevca. Sudački kolegij činili su Stjepan Slaviček, Darko Oreški, Dominik Peter i Darko Kranjec.
REZULTATI: EKIPNO: 1. mjesto osvojila je ekipa DRAVA D. Mihaljevec (Marinko Kvakan, Ivica Bartolić, Tomislav Klarić), 2. KLEN Sv. Marija (Mario Fundak, Stjepan Orehovec, Tomislav Orehovec), 3. ŠTUKA D. Dubrava (Mihael Hunjadi, Josip Hunjadi, Zlatko Mirić). POJEDINAČNO - SEKTOR A: 1. Željko Slaviček (Smuđ Draškovec), 2. Marinko Kvakan i 3. Mihael Hunjadi; SEKTOR B: 1. Rajmond Pokrivač (TSH 1 Čakovec), 2. (Ribica Turčišće) i 3. Ivica Bartolić; SEKTOR C: 1. Nenad Nađ (TSH 2 Čakovec), 2. Tomislav Klarić i 3. Tomislav Orehovec.
- Završetkom ciklusa od 6 kola pobjednik lige postala je ekipa ŠTUKA Donja Dubrava, 2. mjesto osvojila je ekipa OSTRIŽ 1 Novakovec i 3. mjesto osvojila je ekipa DRAVA Donji Mihaljevec. Pojedinačni prvak postao je Mario Fundak, na 2. mjesto plasirao se Ivan Blažon, a na 3. mjesto Tomislav Klarić.
• 2. MEĐIMURSKA LIGA-ISTOK - održana je na ribnjaku u Hodošanu, a domaćini su bili ribolovci TRNAVE iz Hodošana. Sudački kolegij činili su Marijan Mutak, Zvonimir Dravec i Ivan Mesarić.
REZULTATI: EKIPNO: 1. mjesto osvojila je ekipa SMUĐ Goričan (Davor Ružić, Goran Cvetanović, Ivan Gudlin), 2. TRNAVA Hodošan (Željko Šupljika, Mladen Strbad, Miljenko Kovač) i 3. SUNČANICA Pribislavec (Siniša Bašek, Gordan Novak, Saša Novak). POJEDINAČNO - SEKTOR A: 1. Dražen Kos (Som Kotoriba), 2. Željko Šupljika i 3. Davor Ružić; SEKTOR B: 1. Goran Cvetanović, 2. Mladen Strbad i 3. Marko Škoda (Žužička 1 Kotoriba); SEKTOR C: 1. Saša Novak, 2. Ivan Gudlin i 3. Miljenko Kovač.
- Nakon 6. kola prvakom je postala ekipa SMUĐ Goričan, a slijede ekipe TRNAVA Hodošan i SUNČANICA Pribislavec. Pojedinačno prvo mjesto zauzeo je Goran Cvetanović, 2. je Saša Novak i 3. Željko Šupljika.
• 2. MEĐIMURSKA LIGA-ZAPAD - održana je na ribnjaku Selnica, gdje su domaćini bili ribolovci MURE iz Murskog Središće. Sudački kolegij činili su Nenad Jurinić, Stjepan Lisjak, Ivan Podgorelec i Dražen Majerić.
REZULTATI: EKIPNO: 1. mjesto osvojila je ekipa OSTRIŽ 2 Novakovec (Josip Orehov, Marinko Opricović, Slavko Levačić), 2. ZLATNA UDICA 2 Krištanovec (Marijan Lisjak, Vladimir Žganec, Marijan Rožman) i 3. VERK Križovec (Damir Vrančić, Ivan Zadravec, Darko Bočkaj). POJEDINAČNO - SEKTOR A: 1. Damir Vrančić, 2. Josip Orehov i 3. Marijan Lisjak; SEKTOR B: 1. Vladimir Žganec, 2. Marinko Opricović i 3. Zlatko Mučić (Mura Dekanovec); SEKTOR C: 1. Zlatko Mezga (Bjelka Domašinec), 2. Majkl Žganec (Zlatna udica 1 Krištanovec) i 3. Slavko Levačić.
- Nakon završenih 6 kola 1. mjesto osvojila je ekipa VERK Križovec, 2. mjesto osvojila je ekipa ZLATNA UDICA 2 Krištanovec i 3. mjesto osvojila je ekipa OSTRIŽ 2 Novakovec. Pojedinačnim prvakom lige postao je Damir Vrančić, 2. mjesto osvojio je Marinko Opricović a 3. mjesto Dragutin Posel.