Sport 12.09.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:25.

3. HNL: Samo Međimurje slavilo

NEDELIŠĆE 1
BJELOVAR 4
Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 300. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Ljubić (21), 0:2 Pavec (58), 0:3 Krupešak (59), 1:3 Međumurac (63), 1:4 Krupešak (87).
Nedelišće: Košir, Pintarić, Đukec (46. Gavranović), Levačić, Posavec, Marčec (70.v Pintarić), Mihalic, Novak, Bujanić, Međimurec, Jarić
Četvrti poraz Nedelišća protiv kvalitetnijeg i boljeg Bjelovara. Na početku nekoliko polu-prilika pred oba gola da bi gosti u 21. minuti preko Ljubića poveli. Domaćin preuzima igru, pokušava doći do poravnanja, Međumurac i Mihalic imaju prilike kao i Pintarić čiji udarac odlazi tik pored gola. U nastavku nakon odlične lopte Međumurca Marčec izlazi sam pred vratara Kakše koji mu brani. Kazna stiže u 58. minuti kada gosti probijaju lijevu stranu da bi Pavec pogodio za 0:2. Minutu kasnije nakon brze kontre Krupešak izlazi sam pred domaćeg vratara i poentira za visokih 0:3. Domaćin uspijeva smanjiti da bi gosti 3 minute prije kraja postigli pogodak za 1:4. (Z.P.)

ČAKOVEC 0
PODRAVAC 6
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja 40. Sudac: Vugrinec (Sv. Đurđ). Strijelci: 0:1 Hrženjak (10), 0:2 Karan (59), 0:3 Njegač (63), 0:4 Njegač (66), 0:5 Hrženjak (86), 0:6 Hrženjak (90).
Čakovec: K. Cingulin, Orešković, Suntešić, Hadžić, Balent, Božičković, Bažulić, Trivanović, Carlos Ferreira, Moreira (69. Matijaš ), N. Cingulin.
Novi poraz i blamaža Čakovčana. Iako nakon prvih 45 minuta dok je još bilo snage i koncentracije nije tako izgledalo. Rano su, već u 10. minuti greškom obrane primili prvi pogodak, u 12. minuti veliku priliku za izjednačenje nije iskoristio Balent, sam pred Vlašičekom pogodio je stativu. Do kraja poluvremena u 16. minuti na dodavanje Balenta dobru akciju nije dobro završio Bažulić (pucao je malo kraj gola). U 2. poluvremenu slabo, bez ideja, zalaganja, snage, volje i prilike. (J.F.)
VARAŽDIN 3
POLET 0
Varaždin - stadion NK Varaždin. Gledatelja 300. Sudac: Hruškar. Strijelci: 1:0 Vuk (59, 11m), 2:0 Matejaš (86), 3:0 Rog (88).
Polet: Đurkin, Goričanec, Karlovčec, Sabol, Hren, Horvat, Škvorc (46. Turk), Cvetković (70. Novak), Goričanec, Barat, Radiković (63. Jelen). Trener: Krešimir Šenji.
Nogometaši Poleta poraženi su u Varaždinu mada su mogli puno bolje proći jer su imali prilike koje nisu uspjeli realizirati. Već u 2. minuti Cvetković je krenuo sam prema golu Varaždina ali je domaći vratar odlično obranio. Do odmora gostujuća obrana otklanjala je sve opasnosti. U nastavku utakmice domaćin ulazi agresivnije da bi u 59. minuti nakon duela Roginića i Đurkina domaći napadač pao a sudac pokazuje na najstrožu kaznu iz koje Vuk postiže pogodak za 1:0. Radiković se našao sam pred gostujućim vratarom ali puca pored gola. U samoj završnici domaćini postižu još dva pogotka. (Z.P.)

MLADOST (P) 0
KOPRIVNICA 6
Draškovec - gledatelja 200. Sudac: Sabljić. Strijelci: 1:0 Horvatinović (43), 0:2 Tucaković (54), 0:3 Tucaković (59, 11m), 0:4 Skrivanich (67), 0:5 Takač (72), 0:6 Skrivanich (81).
Mladost/P: Kranjec, Habuš, Erdelji (46. Mišić), Lončarić, Halić, Balent, Vuk, Hladnik, Sabol, Caban, Jambrović (77. Hrešć).
Bez većih problema vodeća ekipa prvenstva ostvarila je visoku pobjedu i potvrdila da ima odličnu ekipu spremnu i za najveće domete. U prvom dijelu igralo se borbeno gdje je domaćin odolijevao napadima gostiju koji su imali vratnicu dok je domaćin priprijetio preko Sabola. Dvije minute prije odlaska na odmor Horvatinović je pogotkom načeo mrežu domaćina, koji je u nastavku preko Sabola opasno zaprijetio iz slobodnog udarca kojeg brani gostujući vratar Marković. Do kraja domaćin je potpuno stao dok su gosti postizali pogotke za konačnih 0:6. (Z.P.)

RUDAR 1
CROATIA 2
M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 350. Sudac: Pavlić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Pavlović (1), 0:2 Jurić (56), 1:2 F. Novak (67).
Rudar: Rajf, Šprajc, Vuri (58. Rožman), Vurušić, Županec, D. Šoltić, F. Novak, Zadravec, N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić. Trener Anton Srša.
Gosti su kad se sve zbroji na kraju zasluženo pobijedili, ostaje međutim dojam da su domaći ipak možda mogli bolje proći. Još „plaćaju“ danak neiskustvu, to se najbolje vidjelo u 1. minuti. Gosti su krenuli s centra, jedan njihov igrač ostao je ležati, domaći su stali, Jurić centrirao, Pavlović poentirao, a fair play izostao. U 28. minuti Dario Šoltić nije dobro završio akciju, a u 30. minuti nije iskoristio vrlo izglednu priliku, u 42. i Vugrinec je bio u prilici postići pogodak. Rajf nije mogao spriječiti mladog Jurića da nakon velike greške i „poklona“ domaće obrane postigne pogodak. U 62. minuti priliku za izjednačenje nije iskoristio Filip Novak, no u 67. minuti istom se igraču kao strijelcu ipak upisuje pogodak, iako je netko od gostujuće obrane skrenuo loptu u mrežu. Mogao je F. Novak u 87. postići izjednačujući pogodak, no bio je neprecizan. (M.G.)

MLADOST (Ž) 0
MEĐIMURJE 1
Ždralovi - igralište Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Komerščić (Otromanec). Strijelac Dodlek (58).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek (85. Novko), Kuzmić, Vabec (46. Vuk), Vuković (55. Baksa), Menzil, Vručina, Golik, Kokot, Petak. Trener Damir Biškup.
Momčad Mladosti, iako se radi o dvostrukom prvaku 3. lige, očito „leži“ Čakovčanima. Pobjeda igrača trenera Damira Biškupa apsolutno je zaslužena pred subotnji novi derbi s Podravinom u Čakovcu koji će se igrati u noćnom terminu s početkom u 19 sati. U Ždralovima gdje su Čakovčani igrali bez standardnih Puclina (kazna) i Skolibera (ozljeda) već u 1. minuti Kokot je pogodio stativu. Do kraja poluvremena domaći su imali više inicijative, imali su i prilike ali je svaki put vratar Šafarić odličnim intervencijama spriječio najgore. Pogodak koji je odlučio o zasluženom pobjedniku postigao je Antonio Dodlek u 58. minuti. (J.F.)

PODRAVINA 2
GRANIČAR 0
Ludbreg - igralište Ludbreg. Gledatelja: 200. Sudac: Plevnik (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Mumlek (25), 2:0 Bochl (74).
Graničar: Jambes, Gorupić, Beliga, Mikulan (66. Mlakar), Cecelja (83. Stojkov), Lončar, Hertelendi (75. Matotek), Kos, Nađ, Tilošanec, Kučan. Trener:
Domaći su vrlo loše ušli u utakmicu prikazavši neprepoznatljivu igru. Gosti su im se hrabro suprotstavili što je rezultiralo vratnicom mladog Nikole Kučana. Ističemo akciju kada je Gorupić iz slobodnog udarca dobro pucao, lopta se odbila do Vilima Kosa koji ju je nisko položio prema golu. Na loptu su krenuli Dreven i Danijel Nađ. Potonji je zaustavljen da dođe do lopte jer je pomoćni sudac iz samo njemu znanih razloga dignuo zastavicu zaustavivši na taj način prigodu gostiju koji su u prvom dijelu bili puno korektniji, dok su se domaći orijentirali na što duljem držanju lopte u svojem posjedu. (M.G.)