Sport 26.09.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:25.

ATLETIKA: 15 medalja na Balkanijadi veterana

23. balkanske atletske igre za veterane održane su u Zagrebu na atletskim borilištima stadiona Mladosti uz Savu, a na njima je u konkurenciji 700 natjecatelja iz 13 balkanskih država vrlo uspješno nastupilo 8 predstavnika iz Međimurja. Naši su veterani osvojili ukupno 15 odličja, od čega 3 zlatne, 4 srebrne i 8 brončanih medalja, a uz to međimurska veteranska atletika pridonijela je i obaranju triju hrvatskih rekorda. Najuspješniji Međimurac sa dvije zlatne medalje na ovom je natjecanju bio Aleksandar Žbulj, inače najsvestraniji naš atletičar i glavni trener u AK Međimurje, koji je u kategoriji M40 osvojio prva mjesta i zlatne medalje u skoku s motkom i u utrci na 400 m prepone. Još jednu medalju Žbulj je osvojio u utrci na 1500 m i tako završio svoje nastupe na Balkanijadi s tri osvojena odličja. Treću zlatnu medalju za AK Međimurje osvojio je Zvonko Horvatić u kategoriji M50 i to u “Balkanskoj” štafeti u kojoj se trči 800-400-200 i 100m, a Zvonko je svoj doprinos u osvajanju zlatne medalje i postizanju novog hrvatskog rekorda od 3:50,30, dao u drugoj izmjeni u kojoj se trči 400 m. U pojedinačnim nastupima Horvatić je najuspješniji bio na 400 m gdje je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.
S tri medalje odličan nastup na BAVACS-u ostvario je Nenad Novak, koji je osvojio drugo mjesto u troskoku, i dva treća mjesta u utrkama na 100 i 200 m. Iako nije osvojio medalju, Novak je u “Balkanskoj” štafeti u kojoj je trčao izmjenu 200 m, postao novi hrvatski rekorder u kategoriji M35 istrčavši s kolegama iz reprezentacije vrijeme 3:46,36. U kategoriji M55 treće mjesto i brončanu medalju na 10000 m osvojio je Stjepan Koraj, a rezultatski vrijednije ostvarenje postigao je u utrci na 800 m jer je s rezultatom 2:27,07 oborio i hrvatski rekord za tu kategoriju. Najiskusniji natjecatelj iz redova AK Međimurje kada su pitanju veteranska natjecanja, Branko Todorović, i ovom je prilikom pokazao svoju kvalitetu osvojivši dvije brončane medalje, u bacanju gire težine 11,34 kg i bacanju kugle težine 6 kg. Debitant u veteranskoj reprezentaciji i član AK Međimurje, Franjo Dujić, svoje će nastupe na BAVACS-u posebno pamtiti, jer je već na svom prvom nastupu na velikim natjecanjima osvojio dvije brončane medalje i to u utrkama na 400 i 800 m. Najmlađi član AK Međimurje Damir Šimunić, u Zagrebu je na atletska borilišta izlazio čak četiri puta, a najuspješniji je bio u utrci na 10.000 m u kojoj je u kategoriji M35 osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju. AK Nedelišće je u Zagrebu također imao svoju predstavnicu, Sanju Marciuš, koja je nastupila u bacanju kugle i koplja u kategoriji W45. Sanja je uspješnija bila u bacanju kugle gdje je osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju.