Sport 03.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

11 medalja badmintonaša

Badmintonska ekipa BK „Međimurja“ nastupila je u Dubrovniku na 1. turniru Hrvatskog kupa za podmladak (-13, -15 i -17) te seniore. Igrači našeg kluba ostvarili su odlične rezultate u svim konkurencijama: osvojeno je 11 medalja od čega 3 zlatne, 3 srebrne i 5 brončanih. U konkurenciji mlađih kadeta Laura Horvat je osvojila zlato pojedinačno te srebro u paru s našom Inom Derk. Kod dječaka -13 Borna Vadlja je u konkurenciji parova osvojio srebro s Josipom Meglićem. U konkurenciji kadeta -15 najuspješniji je bio Lino Zadravec koji je osvojio zlato pojedinačno te srebro u paru s Bornom Vadljom. Kod parova dječaka par Vadlja / Zadravec osvojio je treće mjesto pobjedivši za srebro kombinaciju Grubić / Zlošilo.Kod kadetkinja do 15 godina Ina Derk je u konkurenciji parova osvojila srebrnu medalju u paru s Katarinom Matanom. U konkurenciji do 17 godina najuspješnija je bila Ela Trstenjak koja je u pojedinačnoj i konkurenciji parova zauzela treće mjesto. Ela je s Marom Vlašić (BK Aedium) osvojila treće mjesto s dvije pobjede i dva poraza. Kod kadeta do 15 godina za dječake Grubić / Zlošilo su u u finalu izgubili od para Doko-Drvodelić s 2:0.
U najjačoj konkurenciji seniora par Luka Vlahek / Matija Hranilović osvojio je zlato. U pojedinačnoj konkurenciji seniora Matija je ušao u finale gdje je izgubio od Igora Čimbura 2:0. Luki je ovo bio prvi pojedinačni turnir nakon teške ozljede od prije godinu i pol dana pa veseli činjenica da je i dalje ostao u samom vrhu hrvatskog badmintona. U seniorskoj konkurenciji za žene Ela Trstenjak je osvojila odlično 4. mjesto, Jelena Novak je zauzela 5. mjesto dok je Lucija Zadravec bila 8.