Sport 03.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

STOLNI TENIS: Bjelovaru bodovi u Hodošanu

Igračice Hodošana, nakon poraza u 1. kolu, nisu uspjele izboriti pobjedu niti u 2. kolu. Pred opet velikim brojem gledatelja poražene su od Bjelovara. U ekipi Hodošana ponovo je svoje, što se pojedinačnih pobjeda tiče, napravila Kineskinja To So. U prvoj partiji Orlićevoj je prepustila pobjedu u drugom setu, ali na kraju rutinski dobila partiju. Protiv odlične vojvođanske Mađarice Tapai do pobjede je došla tek u fiksu petog seta, rezultatom 13:11. Mnogo htijenja pokazale su i 2 mlade igračice u domaćoj ekipi Paula Markati i Ana Švarc, ali su ipak na kraju morale priznati primat iskusnijim i u subotu boljim suparnicama. Paula se u svojoj prvoj partiji dobro držala protiv odlične dugoreške defanzivke u dresu Bjelovara Ivane Malobabić, ali je ipak izgubila s 3:1. Više se od nje očekivalo u šestoj partiji protiv Orlić, koja za nju ne bi smjela biti neprelazna prepreka, ali je i protiv nje dobila samo 1 set i izgubila partiju s 3:1, a tim je njenim porazom, na žalost Hodošančanki, meč i završen u korist gošći. Ana je igrala samo partiju protiv Tapai i to u drugom krugu meča i dobila drugi set, u partiji koju nije mogla dobiti, jer je protivnica za nju bila prejaka. Bjelovarčanke su bile bolje i u igri parova. I u ovom meču na strani protivnica bilo je iskustvo pa zato niti igračice Hodošana, a niti njihov šef Josip Markati zbog poraza ne trebaju očajavati, jer do kraja prvenstva ima još puno utakmica u kojima će se sastati i s protivnicama koje će im biti po mjeri. A vjerujemo da će i nadalje u dvorani Osnovne škole u Hodošanu imati i potporu svojih vjernih navijača, kakvu druge ekipe u ligi nemaju.
Rezultati: Hodošan - Bjelovar 2:4 (To So - Orlić 3:1 /11:2, 10:12, 11:8, 11:8/, Švarc - Tapai 1:3 /3:11, 11:8, 5:11, 9:11/, Markati - Malobabić 1:3 /4:11, 10:12, 11:8, 7:11/, Markati/Tos So - Malobabić/Tapai 0:3 /6:11, 6:11, 8:11/, To So - Tapai 3:2 /7:11, 6:11, 1:8, 11:9, 13:11/, Markati - Orlić 1:3 /9:11, 11:6, 8:11, 6:11/), TIS (Zagreb) - Varaždin 2:4, Crikvenica - Pula 1:4, Mladost (Petrinja) - Vodovod (Osijek) 3:4, Dr. Časl (Zagreb) - HASTK Mladost (Zagreb) odgođeno.

10. Crikvenica 2 0 2 1:8 2
Parovi 3. kola, 12. listopada: Bjelovar - TIS, HASTK Mladost - Hodošan, Vodovod - Dr. Časl, Pula - Mladost Petrinja, Varaždin - Crikvenica.

1. HL ISTOK (M)
Veliki preokret Šenkovčana
Veliki lokalni derbi u 1. kolu odigran je u subotu u Šenkovcu između domaćina i ekipe Mihovljana. Gosti iz Mihovljana nakon prvog kruga i igre parova poveli su s visokih 3:1 i bili na pragu pobjede. Nakon toga, u petoj partiji, vidjeli smo obračun najiskusnijih igrača - Eugena Šimona na strani Šenkovca i Nine Bujana iz ekipe Mihovljana. Bujan je vodio u prvom setu 10:8 i onda učinio neobjašnjivi propust udaljivši se od stola misleći da je set gotov. Na njegovu žalost nije bilo tako pa se vratio i izgubio s 12:10, a zatim i drugi set. Na 2:1 smanjio je pobjedom u trećem, ali je pao u igri, a tada je krenulo Šimonu, koji je odličnim poenima došao do pobjede i smanjenja na 3:2. To je dalo krila Kristianu Lipiću, koji je pobjedom nad Ivanom Lovrekom izjednačio na 3:3, da bi na kraju proigrao i Benjamin Podkrajac, koji je u zadnjoj partiji uspjehom nad Ivanom Mikacom, donio pobjedu Šenkovčanima.
Svoju utakmicu MSTC Čakovec je protiv drugog sastava Podravke odigrao u petak u Koprivnici, zamijenivši domaćinstvo. Bila je to utakmica u kojoj su domaćini, pobjedom Kovačevića nad mladim Karlom Jamborom od 3:2, vodili samo 1:0, a nakon pobjede Igora Tkalca nad Stojanovićem za 1:1, Čakovčani su stalno dolazili u prednost. Za vodstvo od 2:1 Nikole Magdalenića protiv Jurasića, 3:2 Tkalca protiv Kovačevića i pobjedonosnih 4:3 Magdalenića protiv Stojanovića. Koprivničani su do izjednačenja dolazili pobjedom u igri parova i Jurasića u šestoj partiji protiv Jambora, ali su na kraju važni bodovi već u prvom kolu pripali spretnijim Čakovčanima.
Rezultati: Šenkovec - Mihovljan 4:3 (Lipić - Bujan 0:3, Podkrajac - I. Lovrek 0:3, Šimon - I. Mikac 3:1, Lipić/Šimon - Bujan/I. Mikac 0:3, Lipić - Lovrek 3:1, Šimon - Bujan 3:1, Podkrajac - I. Mikac 3:0), Podravka 2 - MSTC Čakovec 3:4 (Kovačević - Jambor 3:2, Stojanović - Tkalec 1:3, Jurašić - Magdalenić 2:3, Jurašić/Kovačević - Magdalenić/Tkalec 3:0, Kovačević - Tkalec 0:3, Jurašić - Jambor 3:1, Stojanović - Magdalenić 0:3), Mladost (Petrinja) - Vukovar ‘91 0:4, Igea Željezničar (Varaždin) - RR STARR (Varaždin) 1:4, Obrtnička škola Brod (Slavonski Brod) - Graničar - Slavonski Brod 4:1.
Poredak: Vukovar ‘91, RR STARR, Obrtnička škola Brod, MSTC i Šenkovec po 2 boda, Mihovljan, Podravka 2, Igea Željezničar, Graničar i Mladost po 1 bod.
Parovi 2. kola, subota 5. listopada - u 11 sati: MSTC Čakovec - Mihovljan, Podravka 2 - Šenkovec, Igea Željezničar - Vukovar ‘91, Obrtnička škola Brod - Mladost; u 17 sati: MSTC Čakovec - Šenkovec, Podravka 2 - Mihovljan, RR STARR - Vukovar ‘91, Graničar - Mladost.

1. HL ISTOK (Ž)
Mihovljančanke uvjerljive
Međimurski derbijem otvorena je sezona i u ligi za igračice, a sastale su se igračice Šenkovca i Mihovljana. Pobjeda Mihovljančanki ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. A da će biti tako naslutilo se već nakon prve partije u kojoj je Dora Cividini pomalo iznenađujućom pobjedom nad Dinom Ratajec donijela prednost mihovljanskom sastavu, koju je povratnica u svoj matični klub Sara Mikac povećala na 2:0 pobjedom nad Miom Stipan. Nadu Šenkovčankama vratila je Anja Novak glatkom pobjedom u trećoj partiji nad Bojanom Kolarić, koja, prema prikazanoj igri, u zadnje vrijeme baš i nije drugovala s reketom, a ona je srušena kada je kombinacija Mihovljana Kolarić/Mikac u tijesnoj partiji slomila domaći par Novak/Ratajec, da bi bila potpuno ugašena drugom Sarinom pojedinačnom pobjedom, ovoga puta protiv Dine Ratajec.
Rezultati: Šenkovec - Mihovljan 1:4 (Ratajec - D. Cividini 2:3, Stipan - Mikac 0:3, Novak - Kolarić 3:0, Novak/Ratajec - Kolarić/Mikac 1:3, Ratajec - Mikac 1:3, MGK- Drava - Bjelovar 2 4:1, Koprivnica, Lokomotiva (Vinkovci), Mošćenica i Požega bile su slobodne.
Parovi 2. kola, subota 5. listopada - u 11 sati: Bjelovar 2 - Šenkovec, MGK Drava - Mihovljan, Požega - Lokomotiva, Koprivnica - Mošćenica; u 17 sati: Bjelovar 2 - Mihovljan, MGK Drava - Šenkovec.