Ostalo 07.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:50.

STRELJAŠTVO: Rekord Zelenborki

Prvo kolo I.B hrvatske lige u gađanju zračnim oružjem održano je prošlog vikenda na streljanama u Karlovcu, Nuštru, Bjelovaru, Zadru i Zagrebu. U disciplini zračna puška standard za seniore nastupilo je 14 ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Duge Rese s 1.732 kruga. Ekipa Omladinca iz Mačkovca osvojila je 13. mjesto s postignutih 1.542 kruga. U disciplini zračni pištolj standard za seniore nastupilo je 11 ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Kustošije iz Zagreba s postignutih 1.638 krugova. Ekipa Čakovca osvojila je 6. mjesto s 1.603 kruga. Drugo kolo na rasporedu je 23. i 24. studenog na streljanama u Čakovcu, Karlovcu, Zagrebu i Osijeku.
- - - -
Drugo kolo Županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem održano je ove subote. U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje ekipa Zelenbora iz Brezja izjednačila je vlastiti županijski rekord postignut 2009. godine od 522 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa 6. travnja s 441 krugom. U pojedinačnoj konkurenciji 10 natjecateljki prva tri mjesta osvojile su članice Zelenbora : 1.Tonka Pajnogač s 185 krugova, 2. Karla Juršić s 184 kruga i 3. Vitomira Turk s 183 kruga. U istoj disciplini ali u kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 527 krugova, 2. Sloboda 505, 3. Zelenbor 499 i 4. 6. travnja 376 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 17 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Vito Radiković (Čakovec) s 186 krugova ispred klupskog kolege Marcela Dvorščaka s 177 krugova, a treće mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 175 krugova.
U disciplini serijska zračna puška za seniore postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1.000 krugova, 2. Strahoninec 926, 3.Mihovil 901 i 4. Omladinac 876 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 16 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 355 krugova. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 336 krugova, a treće mjesto član istog kluba Manuel Dragović s istim rezultatom ali manje desetki.
U disciplini zračna puška standard za juniore i juniorke ekipa Zelenbora postigla je 1.709 krugova, a ekipa Čakovca 1.464 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 12 natjecatelja prvo mjesto osvojila je juniorka Zelenbora Daria Borko s 577 krugova ispred klupskih kolega Filipa Zadravec s 574 kruga i Ivana Cvetković s 558 krugova. U istoj disciplini ali u kategoriji seniora prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1.744 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1.656, a treće mjesto Omladinac s 1.450 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 8 natjecatelj prvo tri mjesta osvojili su članovi Zelenbora: 1. Marko Peras s 585 krugova, 2. Karlo Vrančić s 583 kruga i 3. Dragan Turk s 576 krugova.
U disciplini zračni pištolj standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1.674 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1.584 kruga, a treće mjesto ekipa Mihovila s 1.569 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 14 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 563 kruga. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 558 krugova, a treće mjesto Saša Kralj (Alzas) s 557 krugova. Treće kolo na rasporedu je 16. studenog na streljani u Čakovcu.
Ivan Žižek

Alzas u Solinu
Na međunarodnom prvenstvu Salona Open DC koje je organiziralo SD “Dalmacijacement” iz Solina nastupila je i ekipa Streljačkog kluba Alzas iz Čakovca u disciplini zračni pištolj standard. U konkurenciji sedam ekipa iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Crne gore ekipa Alzasa osvojila je treće mjesto s 1674 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji trideset i dva natjecatelja Ivica Takač osvojio je 11. mjesto s 563 kruga, Saša Kralj 19. mjesto s 555 krugova, a Božidar Kolarić 20. mjesto s istim rezultatom ali manje desetki. (iž)