Ostalo 19.01.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

Streljaštvo

Četvrto kolo međunarodne regionalne FIRST lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem održano je u mađarskom Zalaegerszegu. Nastupilo je devet ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji trideset i četiri natjecatelj.

Prvo mjesto osvojila je ekipa SD „Jože Kerenčić“ (Miklavž pri Ormožu) s postignutih 1703 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa domaćina PLE „Zalaegerszeg“ s 1695 krugova, a treće mjesto ekipa SD „Ptuj“- A s 1689 krugova. Ekipa SK „Alzas“ iz Čakovca osvojila je četvrto mjesto s postignutih 1673 kruga. Nakon četvrtog kola na tablici vodi ekipa SD „Jože Kerenčić“ s 6780 krugova, a ekipa Alzasa je na trećem mjestu s 6717 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji u ovom kolu prvo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar – Ormož) s 582 kruga. Strijelci Alzasa postigli su ove rezultate. 5. Božidar Kolarić s 569 krugova, 6. Saša Kralj s istim rezultatom ali tri centra manje, 27. Ivica Takač s 535 krugova i 33. Marijan Turk s 510 krugova. Nakon četvrtog kola u pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i pet natjecatelja u vodstvu je Kevin Venta s 2324 kruga. Saša Kralj je na četvrtom mjestu s 2278 krugova, Božidar Kolarić je na osmom mjestu s 2252 kruga, Ivica Takač je na devetnaestom mjestu s 2187 krugova, a Marijan Turk na tridesetdrugom mjestu s 2022 kruga.

21.međunarodno streljačko natjecanje Ruše 2015.

U subotu je u održano 21.međunarodno streljačko natjecanje Ruše 2015. u istoimenom slovenskom mjestu na kojem su nastupili natjecatelji iz jedanaest zemalja.

U disciplini standardni zračni pištolj nastupila je ekipa Alzasa iz Čakovca i u konkurenciji deset ekipa osvojila peto mjesto s postignutih 1692 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i četiri natjecatelja u kvalifikacijama za finalno natjecanje Saša Kralj osvojio je osmo mjesto i pravo nastupa u finalu  s postignutih 572 kruga. Božidar kolarić osvojio je 22.mjesto s 563 kruga, a Ivica Takač 31.mjesto s postignutih 557 krugova. Vrlo dobrim nastupom u finalu Saša Kralj je nakon četrnaest hitaca osvojio peto mjesto s postignutih 137,8 krugova.

U disciplini zračna puška nastupio je Karlo Vrančić član Zelenbora iz Brezja koji je u konkurenciji pedeset i jednog natjecatelja osvojio 24.mjesto s postignutih 611,9 krugova.