Međimurske lige– 12. kolo: Promjene na vrhu treće i pete lige
Dvanaesto kolo u prvih šest i trinaesto u sedmim ligama obilovalo je derbijima, čiji su ishodi utjecali na promjene na vrhu tablica u trećoj i petoj ligi, a u prvoj se drugoplasirani Šenkovec-Petković 2 vodećim Putjanama Bridu, uz utakmicu manje, približio na samo jedan bod. U derbiju B skupine sedme lige HE-DRA 3 je pobijedila Donji Vidovec 1 i, isto kao i Čak u četvrtoj ligi, zadržala stopostotni učinak, a stopostotni više u četvrtoj ligi nije i Nino Bašek iz Male Subotice 2, kojega je pobijedio Mladen Železnjak iz Putjana 5. 1. LIGA – Trice Matije Barića i Rinalda Jurinca za Šenkovec-Petković 2 uništile su u derbiju Putjane Brid i uzvratile mu za poraz u prvom dijelu pa Šenkovčani sada pucaju i na prvo mjesto. Nakon što je drugo pobjedu, kod Putjana 2, ostvarilo Nedelišće 1, a HE-DRA 1 osvojila bod kod Katexa, zagustilo je u donjem dijelu tablice. Rezultati: Šenkovec-Petković 2 – Putjane Brid 7:3 (Barić 3, Jurinec 3, Z. Vidović 1 – Preksavec 1, Šimon 1, Preksavec/Šimon 1), Putjane 2 – Nedelišće 1 4:6 (Magdalenić 2, Popović 1, Magdalenić/Popović 1 – S. Mesarić 2, D. Tkalčec 2, K. Tkalčec 2), Katex – HE-DRA 1 5:5 (Bujan 3, K. Kovačić 1, Bujan/K. Kovačić 1 – K. Lipić 2, T. Repalust 2, B. Lipić 1), Kos-Kotoriba 2 – Čakovec 1 5:5 (Legin 2, Vidović 2, Legin/D. Radmanić 1 – Čeh 3, Lajtman 1, Mutvar 1), Hodošan 1 – Mihovljan 2 odgođeno.
TABLICA
1. | Putjane Brid | 12 | 10 | 0 | 2 | 89:31 | 20 |
2. | Šenkovec-Petk. 2 | 11 | 9 | 1 | 1 | 78:32 | 19 |
3. | Katex | 12 | 7 | 2 | 3 | 70:50 | 16 |
4. | Hodošan 1 | 10 | 8 | 0 | 2 | 59:41 | 16 |
5. | Kos-Kotoriba 2 | 12 | 7 | 1 | 4 | 66:54 | 15 |
6. | Čakovec 1 | 12 | 3 | 3 | 6 | 52:68 | 9 |
7. | HE-DRA 1 | 12 | 2 | 2 | 8 | 49:71 | 6 |
8. | Putjane 2 | 12 | 3 | 0 | 9 | 46:74 | 6 |
9. | Mihovljan 2 | 11 | 2 | 1 | 8 | 34:76 | 5 |
10. | Nedelišće 1 | 12 | 2 | 0 | 10 | 37:83 | 4 |
Najuspješniji igrači/igračice: Suhodolčan (Hod 1) 20/1, Bujan (Kat) 32/4, Barić (Š-P 2) 20/3, Preksavec (ŠPB) 31/5, Jurinec (Š-P 2) 28/5, Šimon (PB) 27/6, Paula Markati (Hod 1) 24/6, D. Radmanić (Kos-K 2) 24/12, S. Vidović (Kos-K 2) 24/12….
2. LIGA – Šenkovec-Petković 3, pobjedom u Prelogu, uz tricu Gorana Balića, i Lopatinec 1, maksimalnom kod Čakovca 3, povećali su prednost pred pratnjom. Uspjehom nad Kos-Kotoribom 3, polako se iz opasne zone izvlači druga ekipa Lopatinca, a pobjedama nad Lopatincem 2 i Draškovcem u utakmicama 11. i 12. kola sigurnu sredinu drži MSTC Čakovec 2.
Rezultati: Čakovec 2 – Mala Subotica 1 4:6 (Rožman 3, D. Šimon 1 – Pongračić 2, L. Škvorc 2, Peras 1, Pongračić/Škvorc 1), Čakovec 3 – Lopatinec 1 0:10 (Bel 3, Damir Ivanuša 3, Šoltić 3, Bel/Šoltić 1), Draškovec – MSTC Čakovec 2 3:7 (Varga 2, Nedeljka Munđar 1 – Panić 3, Godina 2, Sredanović 1, Panić/Sredanović 1), Lopatinec 2 – Kos-Kotoriba 3 6:4 (De. Ivanuša 2, Ml. Trbuhović 2, Ma. Trbuhović 1, De. Ivanuša/Ma. Trbuhović 1 – Jakupak 3, Dolenec 1), Prelog-DG Sport 1 – Šenkovec-Petković 3 4:6 (Hozjak 2, Horvat 2 – Balić 3, D. Korent 1, Maja Trupković 1, Balić/Trupković 1); odg. utakmica 11. kola: Lopatinec 2 – MSTC Čakovec 2 2:8 (De. Ivanuša 1, De. Ivanuša/Ma. Trbuhović 1 – S. Kučević 3, Sredanović 3, M. Lovrek 2).
TABLICA
1. | Šenkovec-Petk. 3 | 12 | 9 | 2 | 1 | 78:42 | 20 |
2. | Lopatinec 1 | 12 | 8 | 1 | 3 | 74:46 | 17 |
3. | Čakovec 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 66:54 | 15 |
4. | Mala Subotica 1 | 12 | 6 | 2 | 4 | 67:53 | 14 |
5. | Draškovec | 12 | 6 | 2 | 4 | 66:54 | 14 |
6. | MSTC Čakovec 2 | 12 | 6 | 2 | 4 | 69:51 | 13 |
7. | Kos-Kotoriba 3 | 12 | 4 | 1 | 7 | 53:67 | 9 |
8. | Lopatinec 2 | 12 | 3 | 2 | 7 | 48:72 | 8 |
9. | Prelog-DG Sport 1 | 12 | 2 | 3 | 7 | 55:65 | 7 |
10. | Čakovec 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 24:96 | 2 |
Najuspješniji igrači/igračice: Balić (Š-P 3) 28/4, Rožman (ČK 2) 31/5, Pongračić (MS 1) 29/7, Hozjak (P-DGS 1) 26/10, Varga (Draš) 26/10, Nedeljka Munđar (Draš) 21/9, Dam. Ivanuša (Lop 1) 25/11, Šoltić (Lop 1) 21/10, Maja Trupković (Š-P 3) 23/12….
3. LIGA – Nedelišće 2 su tricom Dejana Marčeca u derbiju visoko pobijedile Hodošan 2 i probile se, s istim brojem bodova kao i Hodošančani, na prvo mjesto. Na bod zaostatka slijede ih Mihovljan 3 Prima biro, HE-DRA 2 i Šenkovec-Petković 4, s napomenom da su Draškovčani u posljednja dva kola osvojili samo jedan bod.
Rezultati: Šenkovec-Petković 4 – Donji Kraljevec 2 7:3 (Ema Toplek 3, Hajdinjak 2, Tamara Vidović 1, E. Toplek/Tatjana Toplek 1 – Miketek 2, Ružić 1), Nedelišće 2 – Hodošan 2 7:3 (Marčec 3, Tamara Koprivec 2, Vibović 2 – Krznar 2, Krznar/F. Zrna 1), Donji Kraljevec 1 – Putjane 3 5:5 (M. Belovari 2, Pintarić 2, Šupljika 1 – Šoltić 3, Šarić 1, Šarić/Šoltić 1), Hodošan 3 – Mihovljan 3 Prima biro 3:7 (Magdalenić 2, Josip Zrna 1 – Labazan 2, Bojana Kolarić 2, M. Vidović 2, Fodor/Vidović 1), HE-DRA 2 – Čakovec 4 5:5 (T. Kovač 2, J. Repalust 2, S. Balent 1 – Vurušić 3, D. Damjan 1, Damjan/Vurušić 1);odg. utakmica 11. kola: Mihovljan 3 Prima biro – HE-DRA 2 8:2 (Bojana Kolarić 3, Labazan 2, M. Vidović 2, Kolarić/Vidović 1 – Dan. Matjačić 1, J. Repalust 1).
TABLICA
1. | Nedelišće 2 | 12 | 8 | 0 | 4 | 68:52 | 16 |
2. | Hodošan 2 | 12 | 6 | 4 | 2 | 66:54 | 16 |
3. | Mihovljan 3 Prima b. | 12 | 7 | 1 | 4 | 75:45 | 15 |
4. | HE-DRA 2 | 12 | 6 | 3 | 3 | 66:54 | 15 |
5. | Šenkovec-Petk. 4 | 12 | 7 | 1 | 4 | 62:58 | 15 |
6. | Donji Kraljevec 2 | 12 | 5 | 3 | 4 | 61:59 | 13 |
7. | Hodošan 3 | 12 | 3 | 3 | 6 | 52:68 | 9 |
8. | Čakovec 4 | 12 | 2 | 4 | 6 | 53:67 | 8 |
9. | Putjane 3 | 12 | 2 | 3 | 7 | 45:75 | 7 |
10. | Donji Kraljevec 1 | 12 | 1 | 4 | 7 | 52:68 | 6 |
Najuspješniji igrači/igračice: Ema Toplek (Š-P 4) 27/0, J. Repalust (HE-DRA 2) 29/7, Bojana Kolarić (M3PB) 23/7, J. Magdalenić (Hod 2) 27/9, Vurušić (ČK 4) 25/9, M. Vidović (M3PB) 22/8, Marčec (Ned 2) 26/10, Tamara Koprivec (Ned 2) 18/7….
4. LIGA – ŠŠK Čak nije Lopatincu 3 prepustio niti jednu partiju, a drugoplasirana Mala Subotica se izvukla kod Putjana 5 nadoknadivši vodstvo Putjančana od 4:2. Pobijedile su i trećeplasirane Putjane 4, a unatoč trici Stanka Sovića samo bod je osvojila Kos-Kotoriba 4 protiv Šandorovca, koji se izvlači iz opasne zone.
Rezultati: Putjane 5 – Mala Subotica 2 4:6 (Železnjak 2, Željka Podgorelec-Sirc 1, Mikulčić/Železnjak 1 – Bašek 2, Mendelski 2, Novak 2), Putjane 4 – Prelog-DG Sport 2 7:3 (R. Novak 3, Strbat 2, Puškadija 1, Puškadija/Strbat 1 – Štefok 2, Rob 1), Kos-Kotoriba 4 – Šandorovec 5:5 (Sović 3, Vučenik 1, Sović/Špicar 1 – Novoselec 2, Vukina 2, Kocijan 1), Lopatinec 3 – ŠŠK Čak 0:10 (I. Fileš 3, V. Grgić 3, Zvonar 2, Turk 1, I. Fileš/Zvonar 1), Goričan 1 slobodan.
TABLICA
1. | ŠŠK Čak | 11 | 11 | 0 | 0 | 86:24 | 22 |
2. | Mala Subotica 2 | 10 | 8 | 1 | 1 | 66:34 | 17 |
3. | Putjane 4 | 11 | 8 | 1 | 2 | 69:41 | 17 |
4. | Kos-Kotoriba 4 | 11 | 4 | 3 | 4 | 57:53 | 11 |
5. | Goričan 1 | 10 | 2 | 3 | 5 | 44:56 | 7 |
6. | Šandorovec | 11 | 2 | 3 | 6 | 42:68 | 7 |
7. | Putjane 5 | 11 | 2 | 2 | 7 | 42:68 | 6 |
8. | Lopatinec 3 | 11 | 2 | 1 | 8 | 40:70 | 5 |
9. | Prelog-DG Sport 2 | 10 | 2 | 0 | 8 | 34:66 | 4 |
Najuspješniji igrači/igračice: Bašek (MS 2) 29/1, I. Fileš (Čak) 22/3, Zvonar (Čak) 21/3, Sović (Kos-K 4) 19/5, R. Novak (Put 4) 23/7, Turk (Čak) 17/7, V. Grgić (Čak) 17/7, D. Gudlin (Gor 1) 20/10….
5. LIGA – Čakovec 5 je s tri pobjede Huberta Perasa drugi put u prvenstvu bio bolji od Mihovljan 4 i za bod ga preskočio na vrhu tablice, a slijedi ih Kos-Kotoriba 5, koja je s tatom Danijelom i sinovima Stjepanom i Jakovom Škodom, pobijedila u Donjem Kraljevcu. Marijan Sirc tricom je donio bod Rozika birou protiv Putjana 8, a Orehovici da bi u Zasadbregu osvojila bar bod nije pomogla niti trica Kristijana Ivanušića, što je tricom Rajka Jagara uspjelo Prelogu 3 kod Putjana 6.
Rezultati: Donji Kraljevec 3 – Kos-Kotoriba 5 4:6 (J. Filipašić 2, Horvat 1, Vadas 1 – S. Škoda 3, D. Škoda 1, J. Škoda 1, D. Škoda/S. Škoda 1), Mihovljan 4 – Čakovec 5 4:6 (Bubek 2, Vesna Wrana 2 – Peras 3, Cigler 1, Šalamon 1, Cigler/Kovačević 1), Rozika biro – Putjane 8 5:5 (Sirc 3, Lovrek 1, Kopjar/Sirc 1 – T. Babić 2, Panić 2, Nikolić 1), Zasadbreg – Orehovica 6:4 (Pergar 2, S. Radek 2, To. Radek 1, S. Radek/To. Radek 1 – K. Ivanušić 3, Hunjadi 1), Putjane 6 – Prelog 3 5:5 (Z. Novak 3, Mikec 1, Palašek 1 – Frančić 2, Jagar 2, Frančić/Jagar 1).
TABLICA
1. | Čakovec 5 | 12 | 8 | 3 | 1 | 72:48 | 19 |
2. | Mihovljan 4 | 12 | 8 | 2 | 2 | 77:43 | 18 |
3. | Kos-Kotoriba 5 | 12 | 8 | 2 | 2 | 67:53 | 17 |
4. | Rozika biro | 12 | 6 | 2 | 4 | 62:58 | 14 |
5. | Orehovica | 12 | 4 | 3 | 5 | 63:57 | 11 |
6. | Putjane 8 | 12 | 2 | 6 | 4 | 57:63 | 10 |
7. | Zasadbreg | 12 | 4 | 2 | 6 | 56:64 | 10 |
8. | Prelog 3 | 12 | 3 | 2 | 7 | 48:72 | 8 |
9. | Putjane 6 | 12 | 2 | 3 | 7 | 53:67 | 7 |
10. | Donji Kraljevec 3 | 12 | 2 | 1 | 9 | 45:75 | 5 |
Najuspješniji igrači/igračice: S. Škoda (Kos-K 5) 31/2, Sirc (RB) 29/3, Bubek (Mih 4) 32/4, Jagar (Pr 3) 22/5, Panić (Put 8) 29/7, Z. Novak (Put 6) 28/8, Peras (ČK 5) 25/10, Šalamon (ČK 5) 25/11, Vesna Wrana (Mih 4) 23/11, To. Radek (Zas) 21/11, K. Ivanušić (Or) 23/13….
6. LIGA – Vodeća USTA Belica 1 lako je došla do 10:0 protiv posljednje Male Subotice 3, a drugoplasirani Dragoslavec Breg je uz tricu Bojana Jambrovića visoko pobijedio Svetu Mariju 1. Goričan 2 je odgodio s Nedelišćem 3, a Čakovcu 6 je tricom pobjedu protiv Goričana 3 iščupao Denis Barbić. Nakon dvije visoke pobjede, domaći poraz su, od USTA Belice 2, za koju su trice napravili Josip Habijan Đus i Damir Sečan, pretrpjele Putjane 7.
Rezultati: USTA Belica 1 – Mala Subotica 3 10:0 (Merdanović 3, Premuš 3, Merdanović 2, Braniša 1, Premuš/D. Tratnjak 1), Čakovec 6 – Goričan 3 6:4 (Barbić 3, T. Mikulčić 2, Cerovec 1 – P. Bašnec 2, Vadlja 1, Bašnec/Vadlja 1), Dragoslavec Breg – Sveta Marija 1 7:3 (Jambrović 3, Kos 2, Heric 1, Jambrović/Kos 1 – I. Mustač 2, Štefić 1), Putjane 7 – USTA Belica 2 3:7 (Vizinger 1, Vrbanec 1, Čižmešija/Vizinger 1 – J. Habijan 3, D. Sečan 3, S. Tratnjak 1), Goričan 2 – Nedelišće 3 odgođeno.
TABLICA
1. | USTA Belica 1 | 12 | 9 | 3 | 0 | 99:21 | 21 |
2. | Dragoslavec Breg | 12 | 9 | 0 | 3 | 74:46 | 18 |
3. | Goričan 2 | 11 | 7 | 2 | 2 | 64:46 | 16 |
4. | Čakovec 6 | 12 | 6 | 3 | 3 | 63:57 | 15 |
5. | Putjane 7 | 12 | 6 | 1 | 5 | 63:57 | 13 |
6. | USTA Belica 2 | 12 | 4 | 4 | 4 | 63:57 | 12 |
7. | Nedelišće 3 | 11 | 5 | 2 | 4 | 54:56 | 12 |
8. | Sveta Marija 1 | 12 | 2 | 2 | 8 | 44:76 | 6 |
9. | Goričan 3 | 12 | 0 | 3 | 9 | 40:80 | 3 |
10. | Mala Subotica 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 26:94 | 2 |
Najuspješniji igrači/igračice: D. Tratnjak (UB 1) 24/2, Braniša (UB 1) 18/3, Merdanović (UB 1) 22/4, Dokleja (Ned 3) 22/6, Cerovec (ČK 6) 24/7, Premuš (UB 1) 19/7, D. Sečan (UJB 2) 19/7, Markušić (Gor 2) 21/8, Jambrović (DB) 25/10, Kos (DB) 24/11, J. Habijan (UB 2) 12/7, I. Mustač (SM 1) 22/13….
7.A LIGA (13. kolo) – Šenkovec-Petković 5, tricama Silvija Novaka i Milovana Tomašića, i Mihovljan 5, uz tricu Noe Vreska, pobjedama protiv Preloga 4 i šeste mihovljanske ekipe osigurali su prvu i drugu poziciju za doigravanje, a treće su Putjane 9, koje su, s po 3 pobjede Ervina Bajuka i Daria Dobošića i dvicu Gorana Sutlara, pobijedile USTA Belicu 3.
Rezultati: Mihovljan 5 – Prelog 4 7:3 (Vresk 3, Vinković 2, N. Vidović 1, Vidović/Vresk 1 – Hercigonja 1, G. Zvonarek 1, N. Zvonarek 1), Putjane 9 – USTA Belica 3 8:2 (Bajuk 3, Dobošić 3, Sutlar 2 – K. Dodlek 1, Dodlek/Poljak 1), Šenkovec-Petković 5 – Mihovljan 6 9:1 (S. Novak 3, Tomašić 3, Balog 1, Ratajec 1, Ratajec/Tomašić 1 – Dom. Toplek 1), Šenkovec-Petković 6 slobodan.
TABLICA
1. | Šenkovec-Petk. 5 | 12 | 11 | 0 | 1 | 84:36 | 22 |
2. | Mihovljan 5 | 11 | 9 | 1 | 1 | 82:28 | 19 |
3. | Putjane 9 | 11 | 6 | 2 | 3 | 69:41 | 14 |
4. | Prelog 4 | 11 | 5 | 1 | 5 | 59:51 | 11 |
5. | Šenkovec-Petk. 6 | 11 | 3 | 0 | 8 | 33:77 | 6 |
6. | USTA Belica 3 | 11 | 2 | 1 | 8 | 36:74 | 5 |
7. | Mihovljan 6 | 11 | 0 | 1 | 10 | 27:83 | 1 |
Najuspješniji igrači/igračice: Vresk (Mih 5) 31/1, Tomašić (Š-P 5) 19/3, Ratajec (Š-P 5) 19/4, S. Novak (Š-P 5) 22/5, Vadlja (Pr 4) 19/5, Subotić (Put 9) 18/5, Vinković (Mih 5) 19/7, N. Zvonarek (Pr 4) 20/13, Bajuk (Put 9) 15/8….
7.B LIGA (13. kolo) – Drugom pobjedom u prvenstvu nad Donjim Vidovcem 1, HE-DRA 3 je osigurala poziciju broj jedan za doigravanje, a Vidovčan Marko Kedmenec pobjedom nad Mihaelom Vadasom iz HE-DRE 3 izbio je na prvo mjesto pojedinaca. Trice Mateja i Siniše Šlibara donijele su Donjem Vidovcu 2 pobjedu nad Goričanom 4 i konačno četvrto mjesto iza Kos-Kotoribe 6 koja je tricama Tihomira Igreca i Nike Lukše i dvicom Sabine Horvat pobijedila Svetu Mariju 2.
Rezultati: Donji Vidovec 2 – Goričan 4 8:2 (M. Šlibar 3, S. Šlibar 3, Hujs 1, M. Šlibar/S. Šlibar 1 – Kočiš 1, Turk 1), Kos-Kotoriba 6 – Sveta Marija 2 8:2 (Igrec 3, Nika Lukša 3, Sabina Horvat 2 – Frančić 1, Frančić/A. Mustač 1), HE-DRA 3 – Donji Vidovec 1 8:2 (Mihoci 3, K. Kovač 2, Vadas 2, Kovač/Vadas 1 – Kedmenec 2), Sveta Marija 3 slobodna.
TABLICA
1. | HE-DRA 3 | 12 | 12 | 0 | 0 | 90:30 | 24 |
2. | Donji Vidovec 1 | 11 | 9 | 0 | 2 | 78:32 | 18 |
3. | Kos-Kotoriba 6 | 11 | 7 | 0 | 4 | 66:44 | 14 |
4. | Donji Vidovec 2 | 11 | 4 | 1 | 6 | 51:59 | 9 |
5. | Goričan 4 | 11 | 3 | 1 | 7 | 49:61 | 7 |
6. | Sveta Marija 2 | 11 | 3 | 0 | 8 | 44:66 | 6 |
7. | Sveta Marija 3 | 11 | 0 | 0 | 11 | 12:98 | 0 |
Najuspješniji igrači/igračice: Kedmenec (DV 1) 26/2, Igrec (Kos-K 6) 24/2, Vadas (HE-DRA 3) 23/2, Šajn (DV 1) 15/3, K. Kovač (HE-DRA 3) 25/7, Mihoci (HE-DA 3) 15/5, Balent (HE-DRA 3) 16/7, Matulin (DV 1) 16/8, M. Šlibar (DV 2) 19/10, Nika Lukša (Kos-K 6) 21/12….
Izvor: 3121