Košarka 23.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

KOŠARKA: A-2 SJEVER 17. i 18. KOLO

17. KOLO: Dobar otpor Čakovca u Varaždinu

Košarkaši Čakovca pružali su vrlo dobar otpor u 17. kolu lige na gostovanju kod Vindije u Varaždinu koja je bila vrlo veliki favorit u ovom susretu. Na kraju je ipak upisan poraz rezultatom 84:68. Međimurje je očekivano slavilo protiv Mladosti iz Đurđevca s uvjerljivih plus 29.

Vindija-Čakovec 84:68 (20:23, 14:21, 23:11, 27:13)

Čakovec: Novak 6, Ranteš, Perčić, Keresteš 8, Vojković, Kranjčec, Vinko Novak, Škoda, Biševac 15, Vehtersbah-Stojan 19, Hrkač 20.

Vrlo dobro prvo poluvrijeme odigrao je Čakovec u Varaždinu. Nakon što su prvu četvrtinu dobili s tri poena razlike u drugoj su bili još uvjerljiviji i dobili je s sedam koševa viška za ukupnih plus deset na poluvremenu.

Nažalost po Čakovec, Vindija je već u trećoj četvrtini dostigla prednost i povela s dva poena razlike uoči posljednjih deset minuta. Uslijedila je tada toliko puta kobna posljednja četvrtina za Čakovec koji je potpuno pao. Domaćini su taj period dobili s 14 poena razlike i na kraju slavili s uvjerljivih 16 poena razlike. Kod Čakovca najbolji Nikola Hrkač s 20 poena i Petar Vehtersbah-Stojan s 19 ubačaja.

Međimurje-Mladost 102:73 (23:24, 18:13, 31:17, 30:19)

Međimurje: Gašparić 8, Kranjčec 19, Novak 15, Lepen 2, Krajačić 26, Posavec, Varga 8, Drk 15, Dodlek 2, Đokić 2, Guld  5.

Međimurje je odigralo rezervirano prvo poluvrijeme protiv Mladosti koja se nalazi pri dnu ljestvice. Gosti su čak uspjeli dobiti prvu četvrtinu s poenom razlike, a i vrlo dobro su se držali u drugom periodu kojeg Međimurje dobiva s pet poena razlike za ukupnih plus četiri na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme sve je sjelo na svoje mjesto. Međimurje je ubacilo u brzinu više, a ubacili su čak 61 poen u drugih 20 minuta i na kraju slavili s uvjerljivih 29 poena razlike. Danijel Krajačić 26 poena u novoj pobjedi Međimurja, a Stjepan Kranjčec je dodao 19 koševa.

Ostali rezultati 17. kola: Podravac-Križevci 93:59, Petar Zrinski-Koprivnica 84:65, Grafičar-Ivančica 95:64, Bjelovar-Radnik 95:98.

18. KOLO: Gradski derbi opet na stranu Međimurja

Međimurju je opet pripao gradski derbi protiv Čakovca. Slavili su uvjerljivo, rezultatom 60:110.

Čakovec-Međimurje 60:110 (14:26, 14:27, 16:27, 16:30)

Čakovec: Ranteš 8, Keresteš 11, Vojković 4, Kranjčec 3, Vinko Novak 7, Škoda 2, Biševac 6, Vehtersbah-Stojan 13, Novak, Hrkač 6

Međimurje: Gašparić 10, Kranjčec 4, Lepen 10, Đokić 5, Posavec, Varga 16, Drk 18, Dodlek 9, Rusak 6, Krajačić 12, Guld 2, Novak 18.

Vrlo uvjerljivo je bilo Međimurje protiv Čakovca u 18. kolu A-2 lige sjever. Oni su protiv Čakovca sve četvrtine dobili s voše od desetvpoena razlike i na kraju slavili s uvjerljivih 50 poena razlike. Najbolji u izjednačenom sastavu Međimurja bili su Igor Drk i Mario Novak s po 18 poena, a kod Čakovca je Petar Vehtersbah-Stojan postigao 13 dok je mladi Keresteš dodao 11 koševa.

Ostali rezultati 18. kola: Mladost-Bjelovar 85:110, Radnik-Grafičar 82:90, Ivančica-Petar Zrinski 64:71, Koprivnica-Podravac 60:100, Križevci-Vindija 63:66.

Parovi 19. kola (28. veljače): Križevci-Čakovec, Vindija-Koprivnica, Podravac-Ivančica, Petar Zrinski-Radnik, Grafičar-Mladost, Bjelovar-Međimurje.