Košarka 23.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

KOŠARKA: C-1 SJEVER

Dubravčan krenuo silovito u doigravanje

Nakon što su u posljednjem kolu regularnog dijela doživjeli prvi poraz u sezoni i to uvjerljivo od Međimurje Globetke što na kraju nije imalo nikakvog značaja na krajnji plasman, Dubravčan je u prvom polufinalnom susretu deklasirao Nedelišće. Međimurje Globetka je slavila protiv Petrijanca, ali su prosuli visoku prednost u posljednjih deset minuta i slavili sa samo pet koševa razlike.

Rezultati posljednjeg kola regularnog dijela: Nedelišće-Prelog 64:58, Donji Kraljevec-Vinica 80:69, Petrijanec-Kotoriba 94:62, Međimurje Globetka-Dubravčan 86:71.

DOIGRAVANJE:

Dubravčan-Nedelišće 82:56 (22:12, 25:12, 18:9, 17:23)

Dubravčan: Varga 20, Rusak 2, Raić, Igrec, Lukša 5, Hanić, Međimurec 23, Blažeka 14, Matotek, Ribić 10, Štefić 8.

Nedelišće: Gospoćić 17, Pintarić, Marciuš, Šegović 3, Ganzer 4, Sudec, Horvat 18, Juras 14.

Dubravčan je već u prvom polufinalnom susretu praktički osigurao finale jer ukoliko Nedelišće želi do finala, mora na svom terenu u uzvratnom susretu slaviti s 27 poena razlike što će biti teško ostvarivo.

Dubravčan je nošen navijanjem svojih vatrenih navijača s balkona dvorane u Donjoj Dubravi krenuo silovito i agresivno u susret te dobio prvu dionicu rezultatom 22:12.  Druga četvrtina bila je još uvjerljivija te je završila s plus 13 u korist Dubravčana za ukupnih plus 23 na poluvremenu. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvih 20 minuta, ali pošto se u dva polufinalna susreta gleda koš razlika, drugih 20 minuta bilo je vrlo važnih za oba sastava. Upravo je na tome inzistirao trener domaćih, Kristijan Krušelj koji je od svojih igrača tražio da se ne opuste i da nastave istim tempom i u drugom poluvremenu. U taboru Nedelišća su se nadali da veliku prednost do kraja susreta mogu uvelike smanjiti tako da na svom terenu imaju šansu plasirati se u finale.

Dubravčan niti u trećoj četvrtini nije popuštao, odigrali su odličnu obranu u tom periodu primivši samo devet poena, a prednost su digli na plus 32 uoči posljednje dionice. Domaćini su u posljednjoj četvrtini došli i do plus 36 što je bila najveća razlika na susretu, a pod kraj susreta uslijedilo je malo opuštanje, a Nedelišće s tri vezane trice smanjuje malo razliku. Susret je na kraju završio s plus 26 u korist Dubravčana kojeg je do pobjede nosio razbuđeni kapetan, Božidar Međimurec s 23 poena što mu je rekord sezone. Prvi strijelac lige Darko Varga ubacio je 20. Kod Nedelišća Saša Horvat 18 koševa, a povratnik nakon ozljede, Pavao Gospočić ubacio je 17.

Međimurje Globetka-Petrijanec 67:62 (20:13, 13:15, 19:10, 15:24)

Međimurje Globetka: Marković 6, Vugrinec 18, Capek 3, Levačić 5, Franjić, Radek, Zaspan 18, Vurušić 15, Dolovski, Škoda.

Prvaci lige, Međimurje Globetka u polufinalu za protivnika ima momčad Petrijanca koji ih je u regularnom dijelu dobio oba puta. Sastav iz Čakovca u ovom je susretu bio bez Davora Ostoje.

Prvu četvrtinu Međimurje Globetka riješava u svoju korist s sedam koševa razlike dok gosti dobivaju drugi period s plus dva za minus pet na poluvremenu. Pošto je u polufinalnim susretima bitna koš razlika, igrači Međimurje Globetke stisli su u obrani u trećoj četvrtini i dobili je s devet koševa viška za visokih plus 14 uoči posljednje četvrtine.

Izgledalo je kao da će na uzvrat u Petrijanec igrači Međimurje Globetke otići s dvoznamenkastom razlikom, ali odigrali su loših posljednjih deset minuta te dopustili gostima da smanje visoku prednost. Susret je završio s pet koševa razlike. Mala je to prednost za uzvrat u Petrijancu i biti će zanimljivo sljedeći vikend pratiti što će se dešavati na terenu u uzvratu gdje će domaćini tražiti pobjedu od šest koševa razlike za prolaz u finale.

Najbolji u redovima Međimurje Globetke bili su Dejan Vugrinec i Boris Zaspan s 18 koševa.