Košarka 30.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

C-1 SJEVER: Branitelj naslova u finalu

Košarkaši Međimurje Globetke i u drugom su polufinalnom susretu bili bolji od Petrijanca te su se plasirali u finale nakon što su u Petrijancu igrali produžetak, a prema svemu sudeći nisu trebali.

Pošto je za polufinale odlučeno da se igraju dva susreta u kojima će finale igrati momčad koja dobije oba susreta ili u slučaju da svaki sastav dobije jedan susret, onda se gleda bolja koš razlika. Ako je slučajno koš razlika u ta dva susreta neriješena u finale ide momčad s više postignutih koševa u gostima.

Situacija kod Međimurje Globetke bila je sljedeća, oni su prvi susret u Čakovcu dobili rezultatom 67:62 i na uzvrat u Petrijanec otišli su s plus pet. Susret u Petrijancu završio je s neriješenih 65:65 što bi značilo da je Međimurje Globetka u finalu jer su u dva susreta bili bolji za pet koševa razlike, a takva su pravila i u svim Eurokupovima gdje se igraju dva susreta. Produžetak se trebao igrati samo u slučaju da je Petrijanec slavio identičnim rezultatom 67:62, kao Međimurje Globetka u prvom susretu u Čakovcu. Barem bi tako trebalo biti, ali druga je stvar ako su u Međimurskom košarkaškom Savezu odlučili da se u slučaju produžetka susret igra dalje jedino što nisu dovoljno jasno to objasnili momčadima.

Drugi polufinalni susret između Nedelišća i Dubravčana igra se u petak 03. travnja u Nedelišću, a momčad iz Donje Dubrave iz prvog susreta ima visokih 26 poena razlike.

Petrijanec-Međimurje Globetka 68:86 (27:15, 10:9, 12:17, 16:24, 3:18)

Međimurje Globetka: Marković 7, Vugrinec 2, Capek 5, Franjić, Škoda, Levačić 20, Ostoja 8, Terek 26, Zaspan 14, Dolovski, Vurušić 6, Radek.

Košarkaši Međimurje Globetke već su u prvoj četvrtini izgubili stečenu prednost iz prvog susreta, domaćini su imali plus 12, a da stvar bude gora, zbog problema s Ahilovom tetivom, ponajbolji igrač Dejan Vugrinec igrao je samo prvih deset minuta, a nastavak susreta pratio je s klupe. Drugu četvrtinu vidjeli smo čvrste obrane. Domaćini su nastavili s grubom igrom i u drugoj četvrtini, a vidjevši da drugačije neće ići, košarkaši Međimurje Globetke uzvratili su istom mjerom. Iskrilo je na terenu, čak je došlo i do gužve i naguravanja, a domaćini su imali plus 13 na poluvremenu. Previše iskustva je u nogama igrača Međimurje Globetke da bi tek tako izgubili utakmicu, a u trećoj se četvrtini nastavila čvrsta igra s obje strane. Čakovečki sastav dobio je taj period s pet koševa razlike i smanjio na minus osam.

Posljednji period Međimurje Globetka puno bolja, dobili su taj dio s osam koševa razlike, rezultat je bio 65:65 i morao se igrati produžetak za kojeg su gosti iz Čakovca mislili da ne moraju igrati. Produžetak je igrala samo jedna momčad-Međimurje Globetka i to na krilima Matije Tereka (26 poena) i Nevena Levačića (20 poena). Gosti su odmah na početku produžetka poveli tricom, ali kasnije se ispostavilo da su to bili jedini koševi domaćina u dodatnih pet minuta. Terek je pogađao sve živo i produžetak je otišao na stranu Međimurje Globetke kao i zasluženi plasman u finale. Podsjetimo kako je Petrijanec u regularnom dijelu sezone oba puta dobio Međimurje Globetku.

Plasman od 5. do 8. mjesta

Odigrani su i prvi susreti za plasman od petog do osmog mjesta. Prelog je slavio na gostovanju u Kotoribi s uvjerljivih 15 poena razlike što je visoka prednost koju nebi trebali propustiti u uzvratu na domaćem terenu.

Donji Kraljevec bio je bolji od Vinice, a na uzvrat u Vinicu nose sedam koševa prednosti.

Kotoriba-Prelog 54:69 (12:13, 16:27, 14:14, 12:15)

Kotoriba: Zvošec 15, Habuš 2, Slatina 14, Ujlaki R. Papp 11, Ujlaki N. Munka 8, Sabol  4.

Prelog: Jelenić 21, Filipić, Novosel 23, Poljak 7, Janković 6, Blažona 4, Šarić 6,Ciglar 2, Zrna, Pustić 16.

Donji Kraljevec-Vinica 61:54 (14:12, 13:14, 24:10, 10:18)

Donji Kraljevec: Švenda G. 2, Pongrac 2, Švenda T. 15, Glavina, Belovari, Ivanović J. 9, Baljak 2, Ivanović D. 12, Šupljika 2, Švenda D. 15, Štefan 2.