Sport 30.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Kotoripčani slavili u Svetom Martinu

MLADOST K.3

SLOGA0

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Korunić. Strijelci: 1:0 Tišljarić (29), 2:0 N. Bukal (42), 3:0 Golubić (89).

Mladost Komet: Grabant, Đurec, N. Bukal, A.Vuk (69. Golubić), Murković, Tišljarić, Jambrović, D. Bukal, D. Vuk (83. Halić), Caban. Trener Tomica Šestan

Sloga: Mat. Mihalković, Dokleja, Obadić, Glad (83. Herman), Sečan, Ban, Lesjak (46. Gyofi), Fučko (33. Mar. Mihalković), Žvorc, Jambrošić, Vugrinec. Trener Zoran Kraljić

U međimurskom derbiju zaslužena pobjeda Mladosti protiv na ovoj utakmici dosta slabe Sloge iz Čakovca. Domaćin je preko D. Bukala pogodio stativu da bi u 29. minuti na ovoj utakmici izuzetno raspoložen Tišljarić ukrao jednu loptu gostima i preciznim udarcem s 20-ak metara postigao pogodak. Na 2:0 rezultat je povisio N. Bukal nakon odličnog prodora i ubačaja D. Vuka. Minutu prije kraja utakmice Tišljarić je probio desnu stranu i proigrao Golubića koji s pet metara postavlja konačni rezultat. (Z.P.)

IVANČICA1

RUDAR2

Ivanec - igralište Ivančice. Gledatelja: 100. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Strijelci: 0:1 Čalopa 15), 1:1 Cikač (39), 1:2 M. Šoltić (45).

Rudar: Rajf, Levačić, Šprajc, Vuri, Vurušić, F. Novak, Podgorelec (85. Šardi), Čalopa (75. A. Novak), Radiković, Berdin, M. Šoltić. Trener Goran Vincetić

Očekivana pobjeda Rudara, sve što se rezultata tiče dogodilo se u prvom poluvremenu. Gosti su preko mladog Čalope došli u vodstvo, domaći poravnali ishod, a u 45. minuti M.Šoltić postigao je vodeći pogodak za ‘rudare’, pogodak koji je odlučio o zasluženom pobjedniku. U drugom su poluvremenu igrači Rudara kontrolirali igru i rezultat, bilo im je lakše i zbog toga što je domaćima u 74. minuti isključen strijelac Cikač, a da nije završilo pobjedom 3:1 krivac je domaći vratar koji je gostima obranio kazneni udarac. (J.F.)

POLET1

GRANIČAR2

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 250. Sudac: Kolarić. Strijelci: 0:1 Matotek (26), 1:1 Barat (27), 1:2 Čižmešija (46).

Polet: Fodor, Novak, Paler, Kristl (54. Ferlin), Sobočan, Smodiš (54. Kosi), Barat, Zadravec (78. Vršić), Vinko, Turk, Goričanec. Trener Tine Špilak

Graničar: Jambres, Andrlon, Mikulan, Latin, Lončar, Trojko, Čižmešija, Hertelendi, Kos, Poljanec (83. Kvakan), Matotek. Trener Danijel Fundak

Pomalo neočekivana ali potpuno zaslužena pobjeda Kotoribčana protiv na ovoj utakmici slabašnog Poleta. U 26. minuti nakon udarca iz kuta domaći vratar je nespretno reagirao i gosti su preko Matoteka poveli. Već u sljedećem napadu nakon duge lopte koja je sve preletjela i došla do Barata ovaj poravnava na 1:1. U nastavku utakmice brza kontra gostiju u kojoj je Čižmešija izašao sam pred vratara i preciznim udarcem ponovo donio gostima rezultatsku prednost. Domaćin vrši pritisak da bi gosti preko kontri imali preko Čižmešije odličnu priliku za pogodak ali ovaj put domaći vratar odlično brani udarac. (Z.P.)

PUŠĆINE1

SLOBODA0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 250. Sudac: Čosić. Strijelac: Levanić (26).

Pušćine: Kolar, Terzić (39. Dovečer), Martan, Katalenić, Mikulec, Levanić, Lesar, Šivak (61. Koren), Špicer, Ribić (88. Pintarić), Celinger. Trener Dejan Car

Sloboda: Tkalčec, Posavec, Pintarić (58. Petek), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec (72. Goricaj), Kukovec (42. Vagjunec), Panić, Hergotić, Baksa. Trener Zvonimir Smrtić

Borben i uzbudljiv općinski derbi. Na početku igralo se uglavnom na sredini terena bez izrazitih prilika. U 26. minuti Špicar je proigrao Levanića koji izlazi sam pred vratara i postiže pogodak za 1:0. Gosti se otvaraju, imaju više od igre da bi gostujući igrač Hergotić ispremiješao obranu domaćina izašao sam pred Kolara koji mu brani udarac. U nastavku utakmice oko 50. minute Ribić iz poluvoleja pogađa vratnicu dok Levanić nešto kasnije pogađa stativu. U 70. minuti gosti ostaju s igračem manje jer im je nakon prekršaja nad Ribičem isključen Cvetković. Gosti su bili ljuti na suca nakon utakmice smatrajući da je pogodak postignut iz sumnjive pozicije i da je isključenje prestrogo. (Z.P.)

NAPRIJED4

ZELENGAJ1

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 150. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1 Martinez (35), 1:1 Horvat (51), 2:1 Vugrinec (62), 3:1 Hižman (81), 4:1 Vugrinec (88).

Naprijed: Čonkaš, Šupljika (77. Horvat), Fleten (46. Martinec), Sraka, Horvat, Hižman, Mišić, Martinec, H. Vugrinec (46. Sraka), Glavina, D. Vugrinec. Trener Dušan Podgorelec

Utakmica s dva različita poluvremena. U prvom gosti su odigrali jako dobro te su od 35. minute poveli. U nastavku igrala je jedna ekipa i to domaćina. Već u 51. minuti nakon ubačaja Vugrinca Horvat poravnava na 1:1. U 62. minuti Vugrinec je iz slobodnog udarca postigao lijep pogodak i preokrenuo rezultat. U samoj završnici utakmice u 81. Martinec je proigrao Hižmana koji povećava na 3:1. Ponajbolji igrač na terenu Vugrinec je zaokružio dvije minute prije kraja utakmice odličnu partiju drugim svojim zgoditkom. (Z.P.)

N. MAROF2

NEDELIŠĆE0

Novi Marof - igralište NK Novi Marof. Sudac Juras. Strijelci: 1:0 Martan (63), 2:0 Horvat (69)

Nedelišće: Novak, M. Pintarić, T. Pintarić (49. Varga), N. Pintarić, Kosir, Egri (59. Marčec), Jagec, Topolnjak, Slunjski, Mesarić, Međumurac. Trener Damir Maretić

Potpuno indisponirano i bezvoljno Nedelišće upisalo je zaslužen poraz. Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale domaćin je u nastavku utakmice preko Martana i Horvata postigao pogotke za pobjedu od 2:0. (Z.P.)

JALŽABET0

CENTROMETAL1

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 100. Sudac: Đurđek (Turčin). Strijelac: Dumančić (12).

Centrometal: Petković, Novak (77. Vincetić), Gunc, Bratković, Dumančić (73. Dombaj), Majsen, Vibovec, Bačan (56. Zavrtnik), Logožar, Borko, Vrbanić (85. Strahija). Trener Dragutin Naranđa

Boljom igrom u 1. poluvremenu igrači Centrometala došli su do važne i zaslužene pobjede. Rano su već u 12. minuti preko Dumančića postigli pogodak, ispostavilo se kasnije da je taj pogodak odlučio o pobjedniku. U 2. poluvremenu domaći su imali više inicijative, pred kraj i priliku poravnati ishod, nisu, gosti su pametnom igrom i brzim kontrama ugrožavali domaćeg vratara, šteta da nisu iz tih kontri postigli još koji pogodak. (J.F.)

Snimio Z. Premuš

Preostali rezultat 21. kola: Plitvica (S) - Zadrugar 2:2, slobodna je bila Plitvica (G).