Sport 07.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

NOGOMETNI KUP MEĐIMURJA: Nedelišće izbacilo Međimurje!

■ SENIORI - rezultati 1/4 finala: N.S. ROK: Omladinac - Sloboda (Slakovec) 1:2, ČAKOVEC: Sloga - Mladost (Palinovec) 1:0, NEDELIŠĆE: Nedelišće - Međimurje (Čakovec) 1:0, DUNJKOVEC-PRETETINEC: Međimurec - Trnava (Goričan) 1:5. U polufinalu (igraju se dvije utakmice) će igrati: Sloga (Čakovec) - Sloboda (Slakovec) i Nedelišće - Međimurec (Dunjkovec / Pretetinec). (J. Freiler)

Nedelišće - Međimurje  1:0

Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja  400. Sudac Matija Horvat (Vž), pomoćnici: Fodor i Šuplika. Strijelac: Jagec (75, 11m)

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (46. Vručina), N. Pintarić, Kosir, Marčec, Topolnjak, Varga, Vizinger (16. Jagec, 90. T. Pintarić), Slunjski, Mesarić, Međumurec (90. Numanović)

Međimurje: Šafarić, Kristić, Branilović, Dodlek, Vuković (37. Šarić), Vuk, Kokot, Golik (89. Novko), Marciuš (89. L. Mesarić), Hranilović, Karlovčec (90. Stojkov). Trener Mario Kovačević

Susret ponajboljih međimurskih ekipa protekao je u čvrstoj, borbenoj i do posljednje sekunde neizvjesnoj utakmici u kojoj su minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu ostvarili domaći. Gosti su u prvih pola sata dominirali terenom dok su opasno zaprijetili Vuk i Marciuš ali bez rezultata. Domaćin je prvi put zaprijetio u 34. minuti kada Međumurac puca preko gola. U 42. minuti pravu buru na tribinama izaziva duel Međumurca i Kristića. Međumurac pada, domaćini traže kazneni udarac, no glavni sudac Matija Horvat ništa ne svira. Domaćini traže još jednom kazneni udarac u 66. minuti kada je srušen Kosir ali opet sudac ništa ne svira. Pobjedonosni pogodak domaćin je postigao u 75. minuti nakon što je u gostujućem šesnaestercu bio srušen Marčec te sudac pokazuje na bijelu točku iz kojeg u pogodak na kraju vrijedan pobjede pretvara Jagec.

Do kraja susreta Međimurje je pokušalo izjednačiti, no bez pravih prilika. Od 87. minute nakon starta s leđa na Jagecu Josip Domagoj  Hranilović dobio je crveni karton. Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio te je utakmica završila velikim slavljem domaćih igrača i navijača. (Z.P.)

Omladinac - Sloboda (S)  1:2

Novo Selo Rok - stadion Omladinca. Gledatelja: 200. Sudac Bojan Juras, pomoćnici: I. Horvat i I. Žganec (Čakovec). Strijelci: 0:1 Petek (12), 0:2 Posavec (40), 1:2 Jurinec (78)

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, Sermek, Toplek, Barić, Vurgrinec, Lesjak, Jurinec, Drk, Klobučarić (46. Ciglar). Trener Branimir Kelkedi

Sloboda (S): Tkalčec, Posavec (87. Tkalec), Grabar, Novak, Panić, Katanec, Srnec, Pintarić (23. Vadjunec), Hergotić (46. Goricaj), Baksa, Petek (71. Mesarić). Trener Stjepan Petek

Ujednačeniji gostujući sastav zabilježio je očekivanu pobjedu, domaći oslabljeni sastav dobro im je parirao, a u zadnjih desetak minuta učinio susret neizvjesnim. Nakon susreta domaći su najavili žalbu zbog nastupa gostujućeg igrača Zvonimira Panića, koji je u kup natjecanju igrao upravo protiv Omladinca za drugi klub (Centrometal). U MNS-u tvrde da je žalba neosnovana i da je sve bilo po postojećim pravilima. (J.F.)

Sloga - Mladost (P)  1:0

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac Božidar Kolarić, pomoćnici: Čurila i Novak (Čakovec). Strijelac: Fučko (13)

Sloga: Mihalković, Dokleja, Obadić, Glad (61. Vugrinec), Kosalec, Mihalović (88. Zoka), Fučko (84. Ban), Žvorc, Jambrošić, Sečan, Gyofi. Trener Zoran Kraljić

Mladost (P): Sačer, Fileš, Kovačić, Križaić (77. Špoljar), Cirkvenčić, Možek, Pasler, Mlinarec, Vadlja, Halić (66. Talan), Novak. Trener Darko Lončarić

Domaći su pobijedili, a gosti su ti koji trebaju žaliti za pobjedom. Imali su više prilika, u drugom poluvremenu dvije 100%-tne u svega desetak sekundi a imali su i više, nažalost za njih neučinkovite inicijative. Nisu sve to iskoristili pa su domaći rano, još u 13. minuti iz jedne od rijetkih akcija postigli pogodak koji je na kraju odlučio o pobjedniku. (J.F.)

Međimurec - Trnava  5:1

Dunjkovec-Pretetinec - gledatelja 300. Sudac Srnec, pomoćnici: Križarić i Fegeš. Strijelci: 0:1 Bašnec (11), 1:1 S. Treska (24), 2:1 D. Treska (26), 3:1 D. Treska (36), 4:1 Špoljar-ag (40), 5:1 Kregar (68).

Međimurec: Prekupec, Bestijanić (71. Zanjko), Hrušoci, T. Fučkjo (79. Novak), Vabec, Balić, Hrustek, S. Fučko, Kregar (70. Ivanuša), F. Treska, D. Treska. Trener Anton Jukić

Trnava: Marčec, H. Markušić (56. Štrok), Gudlin, Varošanec (46. Vlašić), Špoljar, Pintar, Farkaš, T. Markušić, Bašnec (77. Kranjčec), Magdalenić, Baksa. Trener Petar Medvar

Jako dobra utakmica puna uzbuđenja i rezultatskog preokreta završila je visokom pobjedom domaćina. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Bašneca da bi domaćin preko S. i D. Treske do 38. minute preokrenuo rezultat na 3:1. U 38. minuti za goste nije dosuđen kazneni udarac nakon igranja rukom u šesnaestercu domaćeg igrača što je donijelo buru negodovanja i ubrzo autogol Špoljara te se na odmor odlazi s velikom prednošću Međimurca od 4:1. U nastavku u 68. minuti Kregar postiže pogodak za konačnih 5:1 te ulazak u polufinale u kojem ga očekuje Nedelišće. (Z.P.)

■ JUNIORI - odigrane su i preostale dvije utakmice 1/8 finala za juniore. U Gornjem Mihaljevcu je Nedelišće s 1:0 bilo bolje od domaćeg Jedinstva, a u Svetoj Mariji je Mladost s 4:3 pobijedila juniore Rudara (M. Središće). Prema tome u1/4 finalu juniorskog kupa igrat će: Međimurje (Čakovec) - Croatia (Orehovica), BSK (Belica) - Polet (Sveti Martin na Muri), Mladost (Sveta Marija) - Venera PMP (Lopatinec) i Nedelišće - Graničar (Kotoriba).

► Ždrijeb domaćinstva i datumi odigravanja svih utakmica (juniori i seniori) znat će se 10. travnja, kada je u Međimurskom nogometnom savezu (12 sati) sastanak svih sudionika. (J.F.)