Nogomet 13.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN

RUDAR – ZADRUGAR 1:2

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Rudara. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlić /Varaždin/. Strijelci: 0:1 Novak /18/, 0:2 Jagić /21/ 1:2 Podgorelec /25/.

RUDAR: Rajf, Levačić /57.Liklin, 66. Šardi/, Šprajc, Vuri, Vurušić, Novak, Podgorelec, Čalopa /76. Knežević/, N. Šoltić, Radiković, M. Šoltić. Trener: Goran Vincetić.

Neočekivani poraz domaćina čiji su igrači ovaj puta igrali slabije od očekivanja pa su gosti zasluženo slavili. Konačni rezultat postignut je u prvih 45 minuta, gosti su za svega 3 minute, u 18. I 21.minuti postigli dva brza pogotka, domaći su za 4 minute smanjili ishod, rezultat se do kraja susreta nije više mijenjao. Iako su u posljednjoj minuti domaći propustili 100% priliku bar osvojiti bod. Osjetilo se je kod domaćih i neigranje ponajboljeg igrača i strijelca kažnjenog Daria Šoltića.

MAROF – SLOBODA 0:2

NOVI MAROF – Igralište Marofa. Sudac: Dražen Klarić /Čakovec/. Strijelci: 0:1 P. Hergotić (16), 0:2 P. Hergotić (87).

SLOBODA: Tkalčec, Posavec, Grabar, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, P. Hergotić, K. Hergotić /58. Baaksa/, Goricaj /82. Vugrinec/, Petek /68. Pintarić/. Trener: Stjepan Petek.

Važna pobjeda Slobode, pobjeda koja je zbog gostovanja još važnija. Razigrani Patrik Hergotić uz suradnju i dobru igru ostalih iz momčadi s dva pogotka „zapečatio je“ sudbinu domaćih. Koji nisu uspjeli pronaći „ključ“ kako uspjeti. Sada su Slakovčani ponovo u naletu i visoko plasirani na prvenstvenoj tablici.

PLITVICA /S/ - CENTROMETAL 3:2

SIGETEC –Igralaaište Plitvice. Gledatrelja: 150. Sudac: Marko Đurđek /Turčin/. Strijelci: 0:1 Dumančić /12/, 1:1 Kustović /50/,2:1 Kranjec /56/, 2:2 Dumančić /73/, 3:2 Međimorec /83/.

CENTROMETAL: Petković, Novak, Bratković, Borko, Dumančić, Majsen, Bačan, Zavrtnik /67. Dombaj/, Vrbanić /69. Vincetić/, Logožar /85.Strahija/, Vibovec. Trener: Dragutin Naranđa.

Gosti nisu iskoristili vodstvo i veću inicijativu tijekom prvog poluvremena, domaći su sredinom drugog dijela susreta s dva pogotka preokrenuli rezultat. Dumančić je međutim svojim drugim pogotkom sve to anulirao što ipak nije bilo dovoljno bar za neriješeni ishod. Kada se je taj upravo neriješeni ishod očekivao,domaći su i finišu susreta postigli pobjedonosni pogodak i oni se veselili pobjedi.

IVANČICA – SLOGA 0:4

IVANEC – Igralište Ivančice. Gledatelja: 100. Sudac: Božidar Kolarić (Novo Selo Rok). Strijelci: 0:1 Fučko (23), 0:2 Sečan (31), 0:3 Fučko (42), 0:4 Fučko (75).

SLOGA: Mihalković, Dokleja, Obadić,Glad (56. Zoka), Kosalec, Ban, (46. Mihalović), Fučko,Žvorc, Jambrošić, Vugrinec, Sečan. Trener: Zoran Kraljić.

Važna, visoka i zaslužena pobjeda“slogaša“ predvođenih trostrukim strijelcem Fučkom. Već nakon prvih 45 minuta Čakovčani su osigurali pobjedu, vodili su 3:0, imali još prilika i inicijativu. U drugom su poluvremenu dobrom taktičkom igrom kontrolirali rezultrat, nisu domaćima dozvolili razigrati se, a u 75.minuti četvrtim su pogotkom riješili sve dileme ako ih je uopće i bilo. Ova igra i pobjeda „slogaša“ veliko je ohrabrenje pred odlučujuće utakmice koje slijede do kraja prvenstva.

J. Freiler

MLADOST KOMET 1

NEDELIŠĆE 0

Prelog Stadion Mladosti. Gledatelja 350. Sudac: Juras. Strijelac: N. Bukal (45).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Đurec, N. Bukal, Balent (od 81.Tišljarić), A. Vuk ( od 60. Golubić), Hladnik ( od 52. Gorupić), Murković, Jambrović, D. Vuk (od 77. Halić), Caban. Trener: Šestan Tomica.

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić, N. Pintarić, Kosir, Egri, Marčec (od 70 T. Pintarić), Topolnjak, Varga, Slunjski, Mesarić, Međimurac. Trener: Goran Međumurac.

Susret starih poznanika još od trećeligaških dana i koji je odigran pred prekrasnim vremenom i pred oko 350 gledatelja donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila minimalnom ali potpuno zasluženom pobjedom domaćina.  Gosti su u prvome dijelu stvorili prilike preko Kosira koje ne realiziraju da bi u poslijednjoj minuti prvoga dijela A. Vuk odlično proigrao N. Bukala koji izlazi sam pred vratara i postiže pogodak za 1:0.  U nastavku utakmice gosti pokušavaju doći do poravnanja imaju inicijativu ali domaćin  sve te pokušaje bez problema otklanja. Od pokušaja gostiju bilježimo udarac Kosira sa 20 metara koji odlazi tik pored gola te Međumurac kada je lobom pokušao postići pogodak ali neuspješno. Domaćin prijeti iz brze kontre preko Golubića koji izlazi sam pred vratara ali ne uspijeva postići pogodak te riješiti utakmicu. U posljednjim trenucima utakmice Međumurac je odlično ubacio da bi Mesarić sa 5-6 glavom pucao pored gola te ova odlična prilika za poravnanje odlazi u nepovrat te utakmica završava velikim slavljem domaćih igrača i navijača zbog vrijedne pobjede.

PUŠĆINE 1

POLET SMNM 1

Pušćine Igralište NK Pušćine, Gledatelja 200.

Sudac: Buden. Strijelci: 1:0 Ribić (30), 1:1 Goričanec (90)

Pušćine:  Kolar, Terzić, Martan (od 46. Florijanić), Bosilj, Mikulec, Dovečer ( od 76. Pintarić), Levanić ( od 90. Horvat), Lesar (od 87. Magdalenić), Špicer, Ribić (od 55. Koren), Celinger. Trener: Dejan Car.

Polet: Perčić, Novak (od 71. Vršić), Karlovčec, Radiković( od 78. Smodiš), Paler, Sobočan, Barat, Zadravec (od 78. Goričanec), Vinko, Turk, Kosi (od 59. Ferlin). Trener: Tine Špilak.

Utakmica Pušćina i Poleta koja bila je borbena i do kraja utakmice neizvjesna dok je na kraju završila bez pobjednika. Domaćin koji  igra vrlo dobro ovoga i koji je bio oslabljen neigranjem Šivaka i Katalenića poveo je u 30. minuti nakon brze kontre pogotkom Ribića. Također domaćin opasno prijeti preko Mikuleca ali njegov udarac završava u blok gostujućeg igrača. Gosti koji su tokom cijele utakmice imali inicijativu ali bez nekih izrazitih prilika da bi oko 70. minute Karlovčec uputio jak udarac kojeg domaći vratar kratko zaustavlja dok kosi sa blizine ne uspijeva postići pogodak. U dubokoj sudačkoj nadoknadi «joker sa klupe» Goričanec sa malo iskosa sa ruba šesnajsterca upućuje snažan udarac koji završava u mreži domaćeg vratara za konačnih 1:1.

NAPRIJED 3

GRANIČAR 2

Cirkovljan Igralište NK Naprijed. Gledatelja 150. Sudac: Kolarić.

Strijelci: 0:1 Andrlon (2), 1:1 Glavina (35), 1:2 Matotek (54), 2:2 Martinec (84), 3:2 Horvat (90).

Naprijed: Mihoci, Mišić, Jurčan ( od  65. Kemec), Sraka, Šimunković, Hižman, Vugrinec, Martinec (od 90. Šupljika), Vugrinec (od 57. Hižman), Glavina, Režek (od 75. Horvat). Trener: Dušan Podgorelec.

Graničar: Jambres, Mikulan, Horvat, Trojko, Lončar, Nađ, Andrlon, Hertelendi, Rebrek (od 65. Tilošanec), Poljanec, Matotek.

Naprijed i Graničar odigrali su utakmica puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti koja je na kraju završila pobjedom domaćina. Već u 2. minuti gostujući igrač Andrlon postiže prekrasan pogodak za 0:1. Slijede nekoliko neiskorištenih odličnih prilika domaćina preko Režeka, Vugrinca, Glavine da bi ipak u 35. minuti Glavina preciznim udarcem postigao pogodak te poravnao rezultat na 1:1. U nastavku utakmice gostujući igrač Matotek direktno iz kornera postiže prekrasan pogodak te ponovno kotoribčanima donosi novo vodstvo. Domaći igrač Režek upućuje odličan udarac ali gostujući vratar Jambres odličnom intervencijom zaustavlja ovaj udarac da bi gosti imali priliku za povećanje rezultata koju ne realiziraju. U 84. minuti nakon ubačaja Sraka je proigrao Martinca koji postiže pogodak te poravnava rezultat na 2:2. U posljednjim trenucima utakmica nakon kornera Horvat postiže pogodak na kraju vrijedan pobjede te donosi veliko slavlje domaćim navijačima.