Sport 27.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Finale Kupa hrvatske održano u subotu u Pleškovcu

Ovogodišnje Finale Kup-a Hrvatske u gađanju zračnim oružjem ISSF programa održano je ove subote u sportskoj dvorani OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu, a u organizaciji SK „Zelenbor“ iz Brezja. Na svečanom otvaranju natjecanja prisutnim natjecateljima i gledateljima obratili su se Rukovoditelj  natjecanja Miroslava Turk, Dragutin Vrbek - delegat Hrvatskog streljačkog saveza, Miroslav Korotaj - tehnički delegat HSS-a i Načelnik općine Sveti Juraj na Bregu Anđelko Nagrajsalović koji je otvorio natjecanje.

U disciplini zračni pištolj za seniorke (40 hitaca) nastupilo je sedam ekipa, a postignuti su slijedeći rezultati: 1.“Končar-Zagreb 1786“  1107 krugova, 2.“Dalmacijacement“ – Solin 1091 krug, 3.“Kustošija“ – Zagreb 1068 krugova, 4.“Lokomotiva“ – Rijeka 1064 kruga, 5.“Centar“ – Split 1061 krug, 6.“Osijek 1784“  1056 krugova i 7.Virovitica 1861“ s postignutih 1021 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupila je dvadeset i jedna natjecateljka, a nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojila je Marija Marović (Dalmacijacement) s 198,9 krugova. Drugo mjesto osvojila je Vlatka Pervan (Končar-Zagreb 1786) s 193,9 krugova, a treće mjesto osvojila je Lorena Draženović (Kustošija) s postignutih 173,3 kruga.

U disciplini zračni pištolj za seniore (60 hitaca) nastupilo je šest ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1.“Osijek 1784“ 1698  krugova, 2. .“Končar-Zagreb 1786“  1692 kruga, 3.“Dalmacijacement“ – Solin 1686 krugova, 4.“Policajac“ – Karlovac 1684 kruga, 5.“Alzas“ – Čakovec  1682 kruga i 6.“Varaždin“ s postignutih 1632 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je dvadeset natjecatelja, a nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Vlado Cindrić (Policajac) s 196,1 krugova. Drugo mjesto osvojio je odličnim nastupom u finalu Saša Kralj član Alzasa s 195,5 krugova iako se u finale plasirao kao sedmi u kvalifikacijama. Treće mjesto osvojio je Josip Kovačić (Končar-Zagreb 1786) s 173,0 krugova. U finalu ove discipline iz naše županije još su nastupili Hrvoje Marčec (Sloboda-Mihovljan) koji je osvojio peto mjesto s 132,4 kruga i Božidar Kolarić (Alzas) koji je osvojio šesto  mjesto s postignutih 131,1 krugova. U kvalifikacijama su nastupili i Ivica Takač (Alzas) koji je osvojio jedanaesto mjesto s 558 krugova i Antun Grošanić (Mihovil – Čakovec) koji je osvojio petnaesto mjesto s postignutih 553 kruga.

U disciplini zračna puška za seniorke (40 hitaca) nastupilo je sedam ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1.“Lokomotiva“ – Rijeka 1239,8 krugova, 2. .“Dalmacijacement“ – Solin 1222,7 krugova, 3.“Zrinjevac“ – Zagreb 1216,5 krugova, 4.“Trnje“ – Zagreb 1213,7 krugova, 5.“Končanica“ – Končanica 1212,8 krugova, 6.“Podravka“ – Koprivnica 1208,1 krugova i 7.“Veliko Trgovišće“  s postignutih 1195,3 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je dvadeset i šest natjecateljki, a nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojila je Valentina Gustin (Kustošija) s 205,6 krugova. Drugo mjesto osvojila je Snježana Pejčić (Lokomotiva) s205,3 kruga, a treće mjesto osvojila je Tanja Perec (Varaždin) s postignutih 183,5 krugova. U kvalifikacijama ove discipline nastupila je i Daria Borko članica Zelenbora koja je s novim županijskim rekordom od 407,7 krugova osvojila trinaesto mjesto.

U disciplini zračna puška za seniore (60 hitaca) nastupilo je sedam ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1.“Končar-Zagreb“ 1786“  1854,2 kruga, 2. .“Dalmacijacement“ – Solin 1851,2 kruga, 3.“Trnje“ – Zagreb 1829,0 krugova, 4.“Duga Resa“ 1828,9 krugova, 5.“Zelenbor“ – Brezje 1806,6 krugova, 6.“Marija Bistrica“ 1795,4 kruga, i 7.“DUB“ – Malinska 1794,5 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je dvadeset i pet natjecatelja, a nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Petar Gorša (Dalmacijacement) s 206,8 krugova. Drugo mjesto osvojio je Borna Petanjek (Duga Resa) s 205,9 krugova, a treće mjesto osvojio je Marin Čerina (Dalmacijacement) s 185,0 krugova. Karlo Vrančić član Zelenbora vrlo dobrim nastupom u finalu osvojio je četvrto mjesto s postignutih 163,4 kruga. U kvalifikacijama ove discipline iz naše županije još su nastupili Hrvoje Marčec (Sloboda – Mihovljan) koji je osvojio dvadeseto mjesto s 605,3 kruga i rukovoditelj ovog natjecanja Miroslav Turk koji pored svih obveza vezanih uz natjecanje s postignutih 597,0 krugova osvojio dvadeset i peto mjesto.

Po završetku natjecanja najbolje ekipe i pojedinci nagrađene su peharima i medaljama koje su im uručili Anđelko Nagrajsalović, Dragutin Vrbek i Miroslav Korotaj, a posebno je potrebno istaknuti da je tehnički delegat HSS-a u svom izvješću istaknuo da je natjecanje bili vrhunski organizirano što su razgovorima potvrdili prisutni treneri i sportaši.

Više fotografija sa natjecanja pogledajte OVDJE.