Sport 28.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Rudar ‘torpedirao’ Slogu

MLADOST K.2

SLOBODA0

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić. Strijelci: 1:0 N. Bukal (42), 2:0 D. Bukal (71).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Đurec, N. Bukal (46. Gorupić), A. Vuk, Murković, Tišljarić (63. Balen), Jambrović (46. Hladnik), D. Bukal (82. Halić), D. Vuk (78. Golubić), Caban. Trener Tomica Šestan

Sloboda: Tkalčec, Tkalec (46. Posavec), Grabar (70. Mesarić), Novak, Cvetković, Katanec (36. Petek), Srnec, Goricaj (78. Hergotić), Baksa, Pintarić (70. Buhanec), Panić. Trener Stjepan Petek

U međimurskom derbiju nogometaši Mladosti Kometa protiv Slobode iz Slakovca upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu. Domaćin je spretno i sretno došao u vodstvo u 43. minuti u akciji u kojoj je Murković proigrao N. Bukala koji puca, lopta pogađa D. Vuka i u čudnom luku odlazi u gol. Na 2:0 povisuje D. Bukal prekrasnim pogotkom u 71. minuti s 20-ak metara. (Z. Premuš)

IVANČICA0

NEDELIŠĆE5

Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Hirš. Strijelci: 0:1 Kosir (5), 0:2 Kosir (7), 0:3 Egri (13), 0:4 Međumurac (21), 0:5 Vizinger (70).

Nedelišće: Trstenjak (46. Novak), M. Pintarić (46. Žganec), T. Pintarić, Levačić, Kosir (46. Vizinger), Egri, Jagec (53. Numanović), Marčec, Topolnjak (53. Vibovec), Mesarić, Međumurac. Trener Goran Međumurac

Bez većih problema nogometaši Nedelišća ostvarili su pobjedu protiv posljednje plasirane Ivančice. Već u prvih 45 minuta gosti su pogocima Kosira u dva navrata Egrija i Međumurca ostvarili vodstvo od 4:0 da bi u nastavku Vizinger u 70. minuti pogotkom postavio konačan rezultat utakmice. (Z. Premuš)

RUDAR5

SLOGA1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Božidar Kolarić (Novo Selo Rok). Strijelci: 1:0 D. Šoltić (28), 2:0 Podgorelec (47), 3:0 D. Šoltić (65), 4:0 M. Šoltić (69), 5:0 M. Šoltić (83), 5:1 Antonović (84).

Rudar: Rajf, Levačić (70. Radiković), Šardi (77. Vuri), A. Novak, Šprajc, Vurušić (60. Berdin), D. Šoltić (76. Balaž), F. Novak, Čalopa (46. Podgorelec), N. Šoltić, M. Šoltić. Trener Goran Vincetić

Sloga: Mihalković, Obadić, Glad, Kosalec (72. Ban), Sečan, Fučko, Herman (46. Lesjak), Jambrošić, Vugrinec, Zoka, Gyofi (19. Antonović). Trener Zoran Kraljić

Lokalni derbi u znaku domaćina koji su nakon dva poraza zaigrali konačno prema očekivanju i koji su iskoristili gotove sve svoje prilike. Posebno su raspoloženi bili Dario i Marko Šoltić, svaki sa po 2 postignuta gola, ostali pak su im dobro asistirali. Gosti koji su očekivali bolji ishod, nisu igrali dobro, nisu bili dovoljno koncentrirani i precizni za bolji ishod. Susret je inače bio vrlo korektan i fer, a suđenje primjerno. (J. Freiler)

CENTROMETAL0

ZADRUGAR1

Macinec - igralište Centrometala. Sudac: Igor Hrastić (Hrženica). Strijelac: Šegović (7).

Centrometal: Petković, Novak (60. Dombaj), Šarić (46. Vincetić), Gunc, Bratković, Borko, Dumančić (71. Logožar), Vibovec, Bačan, Zavrtnik, Vrbanić. Trener Dragutin Naranđa

Gosti su uzeli ponuđeno i na kraju zasluženo slavili. Već na početku susreta iskoristili su grešku domaće obrane i Borka i postigli pogodak koji je odlučio o pobjedniku. Iza toga do kraja susreta dobro su kontrolirali igru i parirali domaćima koji pak unatoč svega i ne baš „blistave“ igre nisu iskoristili 2-3 povoljne prilike za bolji i povoljniji rezultat i dojam. (J. Freiler)

NAPRIJED3

PUŠĆINE3

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 200. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1 Martan (9), 1:1 Režek (11), 2:1 Režek (34), 3:1 Režek (36), 3:2 Špicer (85), 3:3 Florijanić (86).

Naprijed: Čonkaš, Mišić, Jurčan, Horvat (76. Belić), Šimunković, J. Hižman, Bermanec, Martinec, F. Hižman (69. Vugrinec), Fleten (52. Šuplika), Režek (84 Varga). Trener Dušan Podgorelec

Pušćine: Posavec, Terzić (71. Šintarić), Martan (54. Dovečer), Katalenić, Bosilj, Mikulec, Levanić, Magdalenić (46. Florijanić), Koren, Špicer, Celinger. Trener Dejan Car

U vrlo važnoj utakmici u borbi za opstanak domaćin nije uspio ostvariti pobjedu iako je do 85. minute vodio 3:1, na kraju se morao zadovoljiti bodom. Gosti su bolje otvorili te su već u 9. minuti poveli prekrasnim pogotkom Martana. Domaćin preko Režeka u 11., 34. i 36. preokreću rezultat na 3:1 a od 30. minute imaju i igrača više na travnjaku jer je gostima isključen Levanić. Slijedi nekoliko neiskorištenih odličnih prilika Naprijeda da bi u samoj završnici gosti preko Špicera u 85. te Florijanića u 86. iskoristili katastrofalne pogreške domaće obrane i na kraju poravnali rezultat na konačnih 2:2. (Z. Premuš)

N. MAROF0

POLET1

N. Marof - igralište Sportski park. Gledatelja100. Sudac: Kolarić. Strijelac: Sobočan (8, 11m).

Polet: Fodor, Karlovčec, Radiković, Paler, Kristil (51. Smodiš), Sobočan, Barat, Zadravec (90. Cvetković), Vinko, Turk, Kosi (68. Goričanec). Trener Tine Špilak

Minimalni poraz ekipe Novog Marofa protiv Poleta iz Svetog Martina na Muri. Domaćin je tokom cijele utakmice imao inicijativu, propustio realizirati neke odlične prilike dok su gosti poveli već u 8. minuti iz kaznenog udarca i to vodstvo sačuvali do kraja utakmice. (Z. Premuš)

PLITVICA (G)0

GRANIČAR1

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelac: Kos (90+1).

Graničar: Jambres, Mikulan, Horvat, Latin, Trojko, Nađ, Čižmešija, Hertelendi, Kos, Matotek, N. Andrlon. Trener Robert Čižmešija

Kotoripčani su u Gojanec otputovali sa svega 12 nogometaša, bez standardnog Lončara i s povrijeđenim Čižmešijom, a kući su se vratili bogatiji za 3 boda što je njihova prva pobjeda u polusezoni i dobra najava za donjomeđimurski derbi kada u Kotoribu u četvrtak u 17 sati dolazi momčad NK Mladost/Komet, momčad čija je forma u uzlaznoj putanji. Nedjeljna utakmica je bila čvrsta i borbena. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena gdje su domaći dominirali. Tijekom prvog dijela gosti su imali dvije prave prigode, a drugi dio domaći su igrali nestrpljivo, dugim loptama, a takvom igrom su Kotoripčani preuzeli sredinu terena i bili opasni za domaća vrata. U zadnjoj minuti susreta Kos pogađa vratnicu iz slobodnog udarca, a u sudačkoj nadoknadi iz centaršuta na drugu stativa zabija za tri boda. (M. Grubić)

Preostali rezultat 25. kola: Jalžabet - Zelengaj 1:3, slobodna je bila Plitvica (S).