Sport 19.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Četvrta uzastopna pobjeda Rudara

MLADOST K.2

NAPRIJED2

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 600. Sudac: Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 1:0 Balent (48, 11m), 2:0 Golubić (71), 1:2 Sraka (88), 1:2 Sraka (90).

Mladost Komet: Grabant, Habuš, Đurec, N. Bukal (84. Božek), Gorupić (53. Golubić), Balent, Murković, Tišljarić, Jambrović, D. Bukal, Vuk (od 50. Halić). Trener Tomica Šestan

Naprijed: Čokaš, Varga, Horvat, Sraka, Šimunković, J. Hižman, D. Vugrinec, Martinec, H. Vugrinec (72. Belić), Glavina, F. Hižman (58. Šupljika). Trener Dušan Podgolorec

Bez pobjednika završio je susjedni derbi. U prvom poluvremenu domaćin je imao priliku preko Habuša čiji udarac odlično brani gostujući vratar Čonkaš, dok gosti opasno prijete preko Martinca ali neuspješno te se na odmor odlazi s 0:0. U nastavku već u 48. minuti za domaćina je bio dosuđen kazneni udarac kojeg u pogodak pretvara Balent. U 71. minuti u domaćem šesnaestercu srušen je Martinec ali sudac ništa ne svira da bi u brzoj konti Golubić povećao rezultat na 2:0. Tada je na scenu stupio Mislav Sraka, bivši igrač Preložana, koji s 2 pogotka poravnava rezultat na 2:2. (Z. Premuš)

IVANČICA1

POLET4

Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Đurđek. Strijelci: 0:1 Karlovčec (16), 1:1 Solina (30), 1:2 Karlovčec (49), 1:3 Barat (56), 1:4 Cvetković (71).

Polet: Perčić, Novak (67. Ferlin), Karlovčec, Radiković (62. Cvetković), Kristl (46. Paler), Sobočan, Smodiš, Barat, Vinko, Turk (71. Bistrović), Sakač (58. Vršić). Trener Tine Špilak

Očekivana pobjeda Poleta protiv posljednje plasirane Ivančice. Gosti su poveli pogotkom Karlovčeca da bi domaćin poravnao preko Soline na 1:1 s kojim se rezultatom i otišlo na odmor. U nastavku potpuna dominacija gostiju koji su postigli pogotke preko ponovno Karlovčeca, Barata i Cvetkovića za konačnih 1:4. (Z. Premuš)

RUDAR3

SLOBODA0

M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 300. Sudac: Kolarić (Strahoninec). Strijelci: 1:0 M. Šoltić (38), 2:0 D. Šoltić (76), 3:0 F. Novak (86).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, Novak, Šprajc, Vurušić (61. D. Šoltić), F. Novak, N. Šoltić, Podgorelec, Berdin (77. Vuri), M. Šoltić (88. Balaž). Trener Goran Vincetić

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Grabar (46. Buhanec), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj, Baaksa (21. Tkalec), Pintarić (46. Hergotić), Petek (76. Vagjunec). Trener Stjepan Petek

Zanimljiv susret lokalnih rivala u kojem su domaći nakon pobjede zamijenili mjesto na tablici. Prema događanjima na terenu gosti su bili ravnopravni, imali su u nekim dijelovima utakmice više inicijative, imali su i na početku susreta šansu za vodeći pogodak. Kasnije više nisu imali izrazitih prilika postići pogodak, domaći su pak dobrom taktikom koristili poslovično dobre i brze kontre i bili su konkretniji u realizaciji. Nakon vodstva 1:0 poslije prvog poluvremena, ostala su dva pogotka postigli u završnici susreta i opravdano se veselili pobjedi i važnim bodovima. Interesantno je spomenuti da su oba trenera bila zadovoljna viđenim i da su gosti korektno priznali zasluženost pobjede domaćima. (J. Freiler)

CENTROMETAL3

ZELENGAJ0

Macinec - igralište Centrometala. Gledatelja: 150. Sudac: Buden (Črešnjevo). Strijelci: 1:0 Dumančić (12), 2:0 Bratković (69), 3:0 Vrbanić (78).

Centrometal: Petković, Novak, Gunc (65. Šarić), Bratković, Dumančić, Dombaj, Bačan (60. Strahija), Zavrtnik, Vincetić, Logožar, Vrbanić. Trener Dragutin Naranđa

Očekivana pobjeda domaćina. Brzo su preko iskusnog Dumančića postigli vodeći pogodak, do kraja poluvremena uz inicijativu imali su još prilika povećati vodstvo. Povećali su ga u zadnjih dvadesetak minuta preko također iskusnog Krune Bratkovića i Vrbanića. Treba znati da nisu igrali u kompletnom sastavu pa to pobjedi daje dodatni značaj, a i dobra taktika iskusnog trenera naranđe daje rezultate. (J. Freiler)

SLOGA2

NEDELIŠĆE2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 200. Sudac: Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Mihalović (16), 1:1 Marčec (21), 1:2 Marčec (35), 2:2 Fučko (43).

Sloga: Perčić, Dokleja, Obadić, Kosalec (81. Glad), Sečan, Fučko, Vugrinec, Herman (46. Antonović), Zoka, Mihalović, Gyofi. Trener Zoran Kraljić

Nedelišće: Košir, M. Pintarić, N. Pintarić, Levaić, Kosir, Jagec, Marčec, Topolnjak, Slunjski, Mesarić, Numanović. Trener Goran Međimurec

Lokalni derbi zadovoljio je gledatelje, najzanimljiviji dio dogodio se u prvih 45 minuta, kada su domaći preko Mihalovića došli u vodstvo, a gosti, najvjerojatniji prvaci Lige s dva pogotka preokrenuli rezultat i oni do 43. minute imali vodstvo. U 43. minuti Fučko je postigao izjednačujući pogodak pa se rezultat više do kraja susreta nije mijenjao. Iako je s obje strane bilo prilika za to. Oba protivnika susrest će se još dva puta prije kraja sezone, oba put u finalu Kupa MNS-a. (J. Freiler)

JALŽABET1

PUŠĆINE0

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Sudac: Mihoci. Strijelac: Amanović (87).

Pušćine: Kolar, Terzić, Katalenić, Mikulec, Dovečer (84. Florijanić), Levanić, Lesar, Koren, Špicer, Ribić, Celinger. Trener Dejan Car

U ravnopravnoj i do posljednje minute neizvjesnoj utakmici nogometaši Pušćina poraženi su minimalnim rezultatom protiv Jalžabeta. Smatraju da su u dva navrata oštećeni  i to u prvom dijelu kada tvrde da je domaći igrač igrao u svom kaznenom prostoru s rukom i u drugom u 42. minuti kada im je zbog navodnog zaleđa poništen pogodak Špicara. Domaćin je do pogotka došao u 87. minuti nakon brze kontre. (Z. Premuš)

PLITVICA (S)4

GRANIČAR5

Selnik - igralište Selnik. Gledatelja: 80. Sudac: Škrobar (Čakovec)- Strijelci: 1:0 N. Međimorec (2), 1:1 N. Andrlon (16), 2:1 Medved (19), 2:2 Jambres (47, 11m), 2:3 Kos (48), 2:4 Nađ (56), 2:5 Kos (58), 3:5 Medved, 4:5 Medved (90+3).

Graničar: Jambres, N. Andrlon (79. Kvakan), Horvat (86. M. Andrlon) Trojko, Lončar, Nađ, Latin, Hertelendi, Kos, Matottek (80. Rebrek). Ignac. Trener Robet Čižmešija

Dobra uvertira za nedjeljni susret s jakim Rudarom. Raduje što su Kotoripčani u zadnje dvije utakmice zabili čak 11 pogodaka. U prvom dijelu susreta potpuna dominacija domaćih i sretno postignut pogodak gostiju kada je najbolji igrač susreta Vilim Kos servirao povratnu loptu N. Andrlenu kojem nije bilo teško svladati domaćeg vratara Gašparića. Kod te dominacije domaćih u nekoliko su navrata imali izgledne neiskorištene prigode, a nekoliko dobrih lopti im je Jambres obranio. Žestoko je bilo pod poluvremenom u svlačionici Kotoripčana što je rezultiralo s četiri pogotka u 12 minuta susreta u nastavku. U tom dijelu domaći su bili bezidejni. Posljednji pogodak su domaći postigli iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi pa se čak nije išlo ni na centar. (M. Grubić)