Nogomet 25.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA ČAKOVEC-VARAŽDIN 30. KOLO

ZELENGAJ – SLOGA 6:2

KUČAN DONJI – Igralište Zelengaja. Gledatelja: 100. Sudac: Nino Škrobar /Brezje/. Strijelci: 0:1 Fučko (3), 1:1 Vugrinec (29), 2:1 Novko (30), 3:1 Vrbanić (32), 4:1 Sedlar (37), 4:2 Sečan (42-11 m), 5:2 Soldatek (50), 6:2 Sedlar (70).

SLOGA: Pečić, Dokleja (46.Žvorc), Obadić, Kosalec (57.Glad), Sečan, Fučko, Herman (46. Antonović), Jambrošić, Vugrinec, Zoka, Mihalović. Trener: Zoran Kraljić.

Čakovčani su od utakmice u Kučanu Donjem sigurno očekivali mnogo više, na kraju su uvjerljivo poraženi i sada se nalaze u izuzetno teškom položaju na prvenstvenoj tablici. Ovaj poraz također je i loša najava pred prvi finalni susret međimurskog Kupa s Nedelišćem u srijedu u Čakovcu.

S Zelengajem je dobro počelo, već u 3.minuti Fučko je postigao vodeći pogodak, imali su iza toga Čakovčani do 29.minute inicijativu i nekoliko prilika koje nisu iskoristili. Iza toga jednostavno su „stali“, prestali igrati i boriti se pa su im domaći do kraja poluvremena lako postigli za 7 minuta čak 4 gola i već tada riješili pitanje pobjednika. Čakovčani su smanjili rezultat iz kaznenog udarca, no u drugom su poluvremenu domaći postigli još dva gola i lakše nego su očekivali došli do uvjerljive i apsolutno zaslužene pobjede.

SLOBODA – CENTROMETAL 3:3 /1:2/

SLAKOVEC – Igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Žganec /Šandorovec/. Strijelci: 0:1 Dumančić /4/, 0:2 Bratković /19/, 1:2 Panić /25/, 2:2 Panić /64/, 3:2 Srnec /67/, 3:3 Dumančić /78/.

SLOBODA: Tkalčec /20. N. Posavec/, Mesarić, Grabar /46. M. Posavec/, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj, Hergotić /82. Tkalec/, Pintarić, Panić. Trener:Stjepan Petek.

CENTROMETAL: Petković, Šarić, Bratković,Borko, Dumančić, Dombaj, Zavrtnik, Vincetić, Logožar, Strahija /82. Zakoić/, Vrabanić. Trener: Dragutin Naranđa.

Zanimljiv susret lokalnih- susjednih rivala, susret pun preokreta i uzbuđenja, nerealiziranih prigoda, susret u kojem su oba protivnika igala bez nekoliko standardnih prvotimaca, gdje su se istakli vratari, gdje je i suđenje bilo dobro. Gosti su već do 19.minute vodili 2:0, domaći su u 25.minuti uspjeli smanjiti ishod, a u drugom poluvremenu od 64.-67.minute postići 2 pogotka i preuzeti vodstvo. Njihov igrač Hergotić nije realizirao nekoliko velikih prilika za veće vodstvo, iskusni Dumančić je pak svojim drugim pogotkom u 78.minuti izjednačio rezultat. Priliku za pobjedu gostiju nije u posljednjoj minuti iskoristio Bratković  pa je susret završen bez pobjednika što je možda i najrealnije.

NAPRIJED  2

JALŽABET  1

Cirkovljan  Igralište Zdenci. Gledatelja 150.Sudac: Kolarić.

Strijelci: 1:0 D. Vugrinec (1), 2:0 Režek (17), 2:1 Medved (37).

NAPRIJED: Čonkaš, Varga (od 64. Hižman), Jurčan (od 70. Mišić), Sraka, Šimunković, Horvat, Bermanec (od 56. Glavina), Martinec, F. Hižman (od 72. H. Vugrinec), D. Vugrinec, Režek (od 88. Fleten). Trener: Dušan Podgorelec

Izuzetno važna pobjeda nogometaša Naprijeda iz Cirkovljana u borbi za opstanak protiv čvrstog Jalžabeta.  Već u 1. minuti D. Vugrinec se odlično snašao u gostujućem šesnajstercu te postiže pogodak za 1:0. U 16. minuti nakon igranja gostujućeg igrača u svom šesnajstercu rukom sudac Kolarić pokazuje na najstrožu kaznu ali gostujući vratar brani udarac Martincu. Ipak, samo minutu kasnije F. Hižman je odlično proigrao  Režeka koji povećava vodstvo domaćih na 2:0. Domaćin je imao još nekoliko odličnih prilika ali gostujući vratar bio je nesavladiv da bi Jalžabet uspio u 37. minuti iz brze kontre smanjiti rezultat na konačnih 2:1.

PUŠĆINE   1

IVANČICA 0

Pušćine Igralište Gled. Gledatelja 100. Sudac: Klarić Strijelac: 1:0 Mikulec (70).

PUŠĆINE: Posavec, Terzić (od 46. Pintarić). Katalenić, Mikulec, Dovećer (od 46. Magdalenić (od 71. Horvat), Levanić, Lesar, Koren, Špicer, Ribić, Celinger (od 57. Fekonja). Trener: Dejan Car

Teže nego što su očekivali nogometaši Pušćina ostvarili su minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu protiv posljednje plasirane Ivančice. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Mikulec u 70. minuti dok domaćin nije realizirao veliki broj izglednih prilika.

POLET         6

PLITVICA/S   1

Sveti Martin na Muri Igralište: NK Polet. Gledatelja Sudac: Petar Ružić (Čakovec)  Pomoćnici: Mihalić i Tuksar

Strijelci: 1:0 Radiković (2), 2:0 Zadravec (28), 3:0 Radiković (33), 4:0 Radiković (43), 4:1 Međimorec (48), 5:1 Goričanec (61), 6:1 Goričanec (89).

POLET: Perčić, Karlovčec (od 63. Kristl), Radiković (od 46. Sakač), Paler, Sobočan, Barat (od 67. Karlovčec), Zadravec (od 67. Bistrović), Vinko, Vršić, Turk (od 46. Cvetković), Goričanec. Trener: Tine Špilak

Odlična igra domaćina donijela je i «potop» Plitvice. Već u prvom dijelu utakmice Radiković je postigao tri pogotka i jedan    Zadravec te se na odmor odlazi sa vodstvom domaćina od 4:0. U nastavku utakmice Međimorec smanjuje vodstvo domaćih da bi da bi Goričanec postigao dva pogotka za konačnih 6:1.

NOVI MAROF                  1

MLADOST KOMET         2

Novi Marof Igralište: Športski Park. Gledatelja Sudac: Pavlić.Strijelci: 1:0 Martan (11,11m), 1:1 Tišljarić (16), 1:2 Murković (71).

MLADOST KOMET: Farkaš, Habuš, Gorupić, Balent, A. Vuk (od 80. Božek), Murković, Tišljarić, Jambrović (od 51. Halić),  D. Bukal,  D. Vuk (od 64. N. Bukal) , Caban. Trener: Tomica Šestan

Odlične vijesti stižu nam iz Novog Marofa gdje je Mladost Komet pobijedila istoimenog domaćina rezultatom 1:3. Nakon vodstva domaćih Tišljarić u 17. poravnava rezultat na 1:1 dok pogodak vrijedan pobjede postiže Murković u 71. minuti.