Sport 12.08.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:33.

ŠAH – MEĐIMURSKI ŠAHISTI NA DVA TURNIRA

Šahisti međimurskih klubova i dalje su aktivni, ovih su dana nastupali na dva jaka turnira. S kojih objavljujemo kratka izvješća – rezultate:

TURNIR „LOVREČEVO 2015.“: U organizaciji Šahovskog kluba Mladost Varaždinske Toplice na turniru je nastupilo 57 šahista, igrano je švicarskim sustavom 11 kola, 5 minuta po igraču + 3 sekunde dodatka po potezu. Pobjednik turnira je Mladen Mrđa (ŠK Vukovar 91) s 10 osvojenih bodova, slijede: Ozren Biti (ŠK Đakovo) i Saša Vidović (ŠK Strahoninec) s po 8,5 bodova .... Od međimurskih šahista 5.-7.mjesto dijele David Horvat (ŠK Strahoninec),Ljubomir Orak (ŠD Međimurje) i Mladen Trbojević ŠK Stridon Štrigova) s 7,5 osvojenih bodova, Luka Skuhala (ŠK Miklavec) s 7 bodova bio je 8. itd.

2.ŠAHOVSKI TURNIR „VELIKA MEŠA“: U organizaciji Šahovskog kluba Konaki Novo Virje nastupilo je 30 šahista, igrano je švicarskim sustavom 9 kola, 7 minuta + 3 sekunde dodatka po potezu. Pobjednik turnira je predstavnik domaćeg kluba-organizatora Marko Sakač s 8 osvojenih bodova, od međimurskih šahista najbolje plasirani bio je Darko Šardi /ŠK Sloboda Mihovljan/ s 9.mjestu s 5,5 osvojenih bodova, njegov klupski kolega Darko Močnik bio je 15. s 4,5 osvojenih bodova i t.d.