Sport 21.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

3.HNL: Međimurje slavilo u M. Središću

MLADOST (Ž) 3
GRANIČAR 0
Ždralovi - igralište Brdo. Gledatelja 150. Sudac: Fijok (Koprivnica). Strijelci: 1:0 Starčević (33), 2:0 Sučić (66, 11 m), 3:0 Sučić (70).
Graničar: Jambres, Gorupić, Mikulan, Cecelja, Lončar, Stojkov, Paveli, Matotek (77. Rebrek), Hertelendi, Nađ, Mlakar. Trener Ladislav Furjan
Kotoripčani su u Ždralove otputovali bez četvorice standardnih prvotimaca. Izostali su ‘kartonirani’ Latin i Kos, povrijeđeni Beliga i poslovno odsutan Danijel Nađ. Kao takvi pružili su dostojan otpor domaćinima čija pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Kada će Kotoripčani do bodova? Nakon prvog domaćeg od Rudara i sada ovaj, u goste im dolazi renomirani sastav ludbreške Podravine, a potom su gosti Međimurja u Čakovcu. Gledajući objektivno, pred njima su još dva ‘sušna’ kola, no što ni u kom slučaju ne bi trebalo biti jer kada oni zaigraju znaju se događati i iznenađenja. (MG)
RUDAR 0
MEĐIMURJE 3
M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 250. Sudac: Špoljarić (Virovitica). Strijelci: 0:1 Golik (27, 11 m), 0:2 Dodlek (42), 0:3 Golik (57).
Rudar: Rajf, S. Vurušić, Jezernik, B. Vurušić, Županec, Knežević (46. Čalopa), M. Šoltić, F. Novak (80. Podgorelec), Stojko (78. Radiković), N. Šoltić, D. Novak. Trener Josip Filipan
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Kuzmić, Petak, Puclin, Vuković, Skoliber, Vuk (89. A. Korenika), Golik (81. Vabec), Hernandez (83. S. Korenika), Novko. Trener Mario Kovačević
Lakše od očekivanja Čakovčani su došli do uvjerljive pobjede, kod domaćih se osjećalo neigranje nekoliko standardnih igrača (Zadravec, D. Šoltić, Vuri, Rihtarec, Šprajc), a vratar Rajf igrao je ozlijeđen. Prvih 45 minuta Čakovčani su imali terensku inicijativu, postigli su i 2 pogotka. U 27. minuti iz dvojbeno suđenog kaznenog udarca. Nakon slobodnog udarca s desne strane prema sučevoj odluci i mišljenju netko od domaćih obrambenih igrača u gužvi pred golom Rajfa povukao je Kuzmića, sudac je odmah pokazao na bijelu točku nakon mnogo protesta domaćih igrača ali i onih iz gledališta. Tri minute prije odlaska na odmor Čakovčani su iz dva poteza postigli drugi pogodak. Vuković je odlično dubinskom loptom proigrao Dodleka, ovaj pretrčao domaću obranu i prebacio loptu preko istrčalog Rajha u praznu mrežu. U drugom su poluvremenu Čakovčani kontrolirali igru i rezultat, koji su preko najboljeg pojedinca susreta Golika povisili na nedostižnih 3:0, nakon lijepe akcije cijelog navalnog reda. Domaći bez prave prilike. (JF)
MLADOST (P) 0
CROATIA 4
Draškovec - igralište NK-a Draškovca. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić. Strijelci: 0:1 Begović (8), 0:2 Pavlović (51), 0:3 Pavlović (60), 0:4 Pavlović (90).
Mladost/P: Piljak, Habuš, Sraka, Ivančić, Halić, Balent, Vuk (20. Jambrović), Hladnik, Sabol (Gelo), Mihoci (46. Vlah), Mišić. Trener Slobodan Sudec
Bez većih problema kvalitetnija i bolja ekipa iz Grabrovnice ostvarila je visoku i zasluženu pobjedu protiv Mladosti. Već u 8. minuti Begović je prekrasnim udarcem s oko 20-ak metara postigao pogodak za 0:1. Slijedi isključenje gostujućeg igrača Jularića koji je neoprezno startao na domaćeg Vuka koji je teže ozlijeđen napustio igru. To se nije primjetilo na igri gostiju koji su kontrolirali igru te u nastavku preko raspoloženog Pavlovića još tri puta postigli pogodak za visoku i zasluženu pobjedu. (ZP)
ČAKOVEC 0
POLET 14
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Brljak (D. Dubrava). Strijelci: Čurin 5, Barat 3, Begović 2, Goričanec, Cvetković, Turk i Novak po 1.
Čakovec: Bubnjar, Rašić, Božičković, K. Jukić, Pušić (53. Žimbreg), Bilješko, Vico, Karamatić, I. Jukić, Dodi , Jazvić. Trener Josip Zbiljski
Polet: Đurkin, Sobočan, Karlovčec, Begović, Hren, Turk (46. Vršić ), Goričanec, Škvorc (46. Novak), Čurin, Barat, Cvetković (46. Zadravec). Trener Dražen Škvorc
Teško je komentirati novi debakl Čakovčana, koji su prvih 45 minuta odigrali s 8 igrača, nisu imali 3 mlada da popune sastav. Gosti su to iskoristili i lako im ‘utrpali’ 11 golova, mogli još koji. U drugom poluvremenu Čakovčani s 11 igrača čak su pogodili i stativu, ali primili još 3 gola za novu sramotu kluba i grada čije ime nose. A prije utakmice najave su bile drugačije, neki igrači kao da su prvi puta igrali utakmicu 3. lige. (JF)
NEDELIŠĆE 1
PODRAVAC 2
Nedelišće - stadion ‘Trate’. Gledatelja 250. Sudac: Slunjski. Strijelci: 1:0 Međumurac (9), 1:1 Grgić (21), 1:2 A. Hrženjak (48).
Nedelišće: Košir, Sakač, Vojković, N. Pintarić, Levačić, Batarilo, T. Pintarić (51. Ćosić), Marčec (46. Hanc), Novak (58. Vizinger), Cindrić, Međumurac. Trener Goran Međumurac
Nogometaši Nedelišća umjesto da su ostvarili uvjerljivu pobjedu zahvaljujući svojim velikim promašajima te pogreškama obrane sami su sebe gurnuli u poraz. Već u 9. minuti Međumurac je odlično primio loptu i pobjegao obrani Podravca, da bi s ruba šesnaesterca lobom prevario vratara gostiju za vodstvo od 1:0. Nekoliko minuta kasnije Marčec je odlično uposlio Međumurca koji izlazi sam pred Vlašičeka, puca u vratara iako je imao i boljih riješena jer mu je na drugoj strani bio sam T. Pintarić. Već u sljedećoj akciji domaći igrač-trener ponovo je sam izašao pred gostujućeg vratara ali ne poentira. Kazna za ove promašaje je stigla u 21. minuti kada je Grgić presjekao sporu loptu Batarila, izašao sam pred vratara i poravnao na 1:1. Već u 48. minuti nakon slabe reakcije domaćih obrambenih igrača A. Hrženjak preokreće rezultat na 1:2. Hanc je u 84. minuti iz kaznenog udarca pogodio stativu! (ZP)
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 18. kola: Virovitica - Podravina 1:1, Varaždin - Koprivnica 0:2, Slatina - Bjelovar 1:1.
1. Međimurje 17 11 3 3 51:16 36
2. Koprivnica 17 10 4 3 57:19 34
3. Podravina 17 10 4 3 46:16 34
4. Bjelovar 17 9 7 1 46:17 34
5. Croatia 17 10 4 3 46:23 34
6. Mladost/Ž 17 8 6 3 45:13 30
7. Podravac 17 8 1 8 28:32 25
8. Virovitica 17 7 4 6 23:27 25