Sport 29.09.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

6. Kup Grada Bjelovara

Dobre juniorke, mlađi kadeti i kadeti – slabi juniori

Kup Grada Bjelovara za kadetske i juniorske kategorije, šesti po redu, završio je šarolikim rezultatima predstavnika međimurskih klubova. U odličnom su izdanju igrale juniorke od kojih su se Ema Toplek, Šenkovčanke, koja već drugu sezonu igra u Austriji, i Dina Ratajec, koja brani boje Mihovljana, plasirale u četvrtfinale, a Dora Cividini, također igračica Mihovljana, u osminu finala, dok je njena sestra Marta Cividini bila treća u skupini i nije izborila završnicu. Nažalost, Emu je za plasman u polufinale s 3:0 pobijedila prva nositeljica i juniorska reprezentativka iz zagrebačkoga Dra. Časla Klara Cakol, Dina je u 5 setova, nakon vodstva od 2:1, izgubila od kadetske reprezentativke iz vinkovačke Lokomotive Vlatke Vrdoljak, a Dora s 3:0 od igračice dugoreškoga Aquaestila Leone Šantek. Od kadeta među najboljih 16 od 76 igrača plasirali su se igrači MSTC Čakovca Marko Lovrek i Filip Godina. Lovrek je za plasman u četvrtfinale poražen od trećega nositelja Dražića iz osječkoga Vodovoda, a Godina od petoga nositelja Zovka iz GSTK Zagreba. U završnicu su se plasirali još  i Kotoripčan David Čukulic, također igrač MSTC Čakovca i za plasman među najboljih 32 s 3:2 izgubio od Bogovića iz Malinske te član Mihovljana Nino Baša, poražen od Španića iz Svetoga Lovreča, dok su Davor Kučević iz MSTC Čakovca i Filip Vinković iz Mihovljana osvojili treća mjesta u skupinama. Dobar je, plasmanom među najboljih 16 od 73 mlađa kadeta, bio i igrač Mihovljana Noa Vresk, ali je za plasman u četvrtfinale s 3:0 izgubio od drugoga nositelja Bana iz zagrebačke Mladosti. Skupine su u istoj kategoriji drugim mjestima prošli i njegovi klupski kolege Dominik Toplek i preporođeni Lovro Varga, ali su oba ispala u šesnaestini finala – Toplek od prvoga nositelja Zovka iz GSTK Zagreba, a Varga od Deklića iz umaškoga Maestrala, dok skupinu nije prošao četvrti Mihovljančan Niko Vidović. Svoj dan na turniru nisu imali juniori, od kojih je kvalifikacijsku skupinu prošao tek Karlo Jambor iz MSTC Čakovca i za plasman među najboljih 16, od 54 igrača, s 3:1 izgubio od Goloba iz varaždinskoga STARR-a. Igrači Mihovljana Ivan Lovrek, Benjamin Podkrajac i Ivan Mikac te Mašan Sredanović iz MSTC Čakovca u svojim su skupinama osvojili treća mjesta i turnir završili već u prednatjecanju.

Na turniru su svoj debi imali i klinci iz čakovečkih Putjana Marta Novak i Matija Strbat, kojima je nastup na turniru bio svojevrsna nagrada za marljivo i redovito treniranje. Izgubili su sve svoje partije, Marko osvojio i dva seta, ali su, nakon što su se oslobodili početnoga straha, igrali hrabro i beskompromisno, prezentirajući ono što su u svojoj kratkoj karijeri naučili.