Sport 16.06.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:44.

ATLETIKA: Stojanović i Todorović peti na Balkanu

Dvojica najboljih mladih međimurskih atletičara, Sven Todorović član AK Međimurje i Gabrijel Stojanović član AK Nedelišće, ovih su dana sudjelovali na Prvenstvu Balkana u atletici u kategoriji mlađih juniora, koje je održano u Bugarskoj, 1150 km udaljenom gradu Slivenu. Dvadesetsatno putovanje autobusom te loše vrijeme popraćeno kišom i vjetrom, uvelike su otežali nastupe naših atletičara, koji su unatoč ovim otežavajućim okolnostima postigli odlične rezultate. Oba naša predstavnika osvojili su peta mjesta, što je u konkurenciji najboljih atletičara iz 14 država zapažen uspjeh. Stojanović je peto mjesto osvojio u utrci na 400 m s novim osobnim rekordom od 49,75 sekundi, dok je Todorović peto mjesto osvojio u bacanju diska s rezultatom 49,07 m. Prvenstvo Balkana bilo je odlična priprema za mladu hrvatsku reprezentaciju koja će nastupiti na kvalifikacijama za Olimpijske igre mladih u Bakuu, Azerbaijan. Ni ovo značajno natjecanje neće proteći bez Međimuraca, jer su Sven i Gabrijel postigli zadanu normu, a potvrda o njihovom nastupu koje bi ih moglo odvesti na Olimpijske igre mladih očekuje se iz ureda Hrvatskog atletskog saveza ovih dana. (M. Dobša)