Sport 27.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:58.

BADMINTON: Srebrni i brončani u Sloveniji

• MEDVODE - u slovenskim Medvodama je održan 5. međunarodni badmintonski turnir za limače u-11, mlađe kadete u-13, kadete u-15 i mlađe juniore u-17. Sudjelovalo je 149 mladih igrača i igračica iz 9 zemalja, a među njima ekipe mlađih kadeta i kadeta BK-a Međimurje Čakovec, pod vodstvom trenera Filipa Vadlje. Najveći uspjeh ostvario je mlađi kadet Borna Vadlja osvojivši brončanu medalju pojedinačno, a u paru sa Slovencem Mastenom 2. mjesto i srebrnu medalju. Naša mlađa kadetkinja Laura Horvat osvojila je najprije 2. mjesto u skupini te je u četvrtfinalu u dramatičnom i izjednačenom meču izgubila od Hrvatice Misir s 2:1 (treći gem 22:20). Kod kadeta u-15 Luka Grubić i Lino Zadravec su odličnim igrama osvojili 2. mjesta u svojim skupinama te prolaz dalje da bi u osmini finala izgubili. Lino je u paru s Hrvatom Cvijanovićem odličnim igrama osvojio brončanu medalju.
• ČAKOVEC - u dvorani II. OŠ Čakovec održan je prvi turnir 15. izdanja MBL-a za kadete i kadetkinje u-15 te prvi turnir za parove limača u-11. Kod kadeta pobjedu je ostvario Lino Zadravec pobjedivši u finalu Luku Grubića s 21:16. Treće mjesto osvojo je Borna Vadlja pobjedivši Krznarića s 21:10. U konkurenciji kadetkinja pobjedu je ostvarila Katja Siročić pobjedivši u finalu Anu Toplek s 21:12, a treće mjesto Nika Bulat pobjedivši Kaju Petrinović s 21:14. U konkurenciji parova limača u-11 uvjerljivu pobjedu ostvario je par Luka Črep / Ivan Grubić s dvije pobjede, drugo mjesto osvojio je par Blaž Lukša / Dino Blažić dok su treći bili par Sven Bulat / Martin Zadravec. (tg)