Sport 18.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

BICIKLIZAM: Najmlađi članovi Mure Avanture uvjerljivi

U Premanturi kraj Pule vožena je 18. XCO Premantura Rocky Trails, prva od deset utrka za biciklistički MTB Kup Hrvatske 2014. Na utrci je nastupilo i 11 vozača BK Mure Avanture iz Svetog Martina na Muri. Biciklistička škola ponovo se pokazala kao izniman temelj u stvaranju vrhunskog rezultata. Pod vodstvom trenera prof. Branimira Štimca ponovo su ostvareni odlični rezultati. U najmlađoj kategoriji u-13 prvo mjesto u Kupu pripalo je Matiji Trstenjaku, dok je Lovro Posel završio na petom mjestu. U kategoriji u-14 prvo mjesto zauzeo je Timotej Kocen, dok je Stjepan Hunjak završio na trećem mjestu. Nadalje, u kategoriji u-15 nastupio je Nikola Vinko, a u kategoriji u-17 Antonio Mišić, oboje su utrku završili kao četvrti.
Po prvi put je u kupu nastupila i djevojčica Ida Trstenjak, te u kategoriji u-13 osvojila odlično četvrto mjesto. Od ostalih vozača iz Mure Avanture na utrci su sudjelovali Alen Novak i Ivan Ružman u kategoriji Sport, te završili na trećem i četvrtom mjestu. U najjačoj Elite kategoriji u ukupnom poretku Ilija Fabić je zauzeo je 51. mjesto, a Monika Ludaš u Elitu za žene konačno 23. mjesto. Još jedan elitovac, Velimir Čonkaš zbog probušene gume morao je odustati. Svakako treba napomenuti da je ova utrka osim Kupa Hrvatske, bila i međunarodna UCI C1 utrka uz mnoge inozemne vozače. U takvoj međunarodnoj konkurenciji Matija Trstenjak završio je na trećem mjestu u konkurenciji u-13 godina, a Timotej Kocen na drugom mjestu u-14, što je izuzetno dobra najava za sljedeće dvije međunarodne utrke koje će se voziti u Sloveniji. (B. Štimec)