Sport 27.10.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

Drugo kolo Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem

Drugo kolo Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem održano je u subotu na streljani u Čakovcu.

U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja serijskom zračnom puškom nastupilo je sedam natjecateljki, a prvo mjesto osvojila je Vitomira Turk članica Zelenbora s postignutih 188 krugova ispred klupske kolegice Lare Vrančić s 180 krugova i Lare Kralj članice 6.travnja s 177 postignutih krugova. Nakon drugog kola u vodstvu je Vitomira Turk s prosjekom od 185 krugova.

U kategoriji kadeta serijskom zračnom puškom nastupilo je šest ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1.Sloboda 516 krugova, 2.Čakovec 500 krugova, 3.Zelenbor 488 krugova, 4.6.travnja 456 krugova, 5.Omladinac 451 krug i 6.Strahoninec s postignutih 317 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji dvadeset tri natjecatelja prvo mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 183 kruga. Drugo mjesto s istim rezultatom ali slabijom drugom serijom osvojio je Karlo Pajnogač (Zelenbor), a treće mjesto osvojio je Filip Rašperger (Sloboda) s 175 postignutih krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi ekipa Slobode s 10 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Goran Kolac član iste ekipe s prosjekom od 184,5 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji seniorki serijskom zračnom puškom nastupile su članice Strahoninca i postigle ove rezultate: 1.Anita Jagec 191 krug, 2.Lucija Zdolec 178 krugova  i 3. Gordana Bakšaj s postignutim 161 krugom. Nakon drugog kola u vodstvu je Anita Jagec s prosjekom od 197,5 krugova.

U kategoriji seniora serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1.Čakovec 1000 krugova, 2.Sloboda 954 kruga, 3.Mihovil  935 krugova, 4.Strahoninec 934 kruga i 5.Omladinac s postignutih 930 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji osamnaest natjecatelja prvo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec ( Sloboda) s 363 kruga. Drugo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 357 krugova, a treće mjesto Sanimir Varga (Omladinac) s 353 krug. Nakon drugog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s 10 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Hrvoje Marčec s prosjekom od 361,5 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji u gađanju zračnom puškom standard za juniorke i seniorke nastupile su tri natjecateljke, a prvo mjesto s novim županijskim rekordom za juniorke i seniorke od 401,8 krugova osvojila je Daria Borko članica Zelenbora ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s 394,9 krugova i Jelene Horvat s postignutih 347,4 krugova. Nakon drugog kola u vodstvu je Daria Borko s prosjekom od 400,8 krugova.

U kategoriji juniora zračnom puškom standard nastupila je samo ekipa zelenbora i postigla 1658,7 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 588,4 kruga. Drugo mjesto osvojio je Luka Živko član istog kluba s 568,2 kruga, a treće mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s postignutih 563,7 krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi Zelenbor s 4 boda, a u pojedinačnoj konkurenciji Filip Zadravec s prosjekom od 594,9 krugova.

U kategoriji seniora zračnom puškom standard postignuti su ovi rezultati: 1.Zelenbor 1795,9 krugova, 2.Čakovec 1771,0 krugova, 3.Sloboda 1676,0 kruga i 4.Omladinac s 1666,4 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji osam natjecatelja prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 608,6 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 607,7 krugova, a treće mjesto osvojio je Damir Nemec član istog kluba s 599,6 postignutih krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s 8 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Karlo Vrančić s prosjekom od 609,0 krugova.

U kategoriji seniora u gađanju zračnim pištoljem standard prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1661 krugom. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1603, kruga, a treće mjesto ekipa Slobode s 1419 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji jedanaest natjecatelja prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić član Alzasa s 560 krugova ispred klupskog kolege Ivice Takač s 558 krugova, a treće mjesto osvojio je Antun Ladić član Mihovila s 557 postignutih krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s 6 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Saša Kralj (Alzas) s prosjekom od 566 krugova.

Treće kolo na rasporedu je 15. studenog na streljani u Čakovcu s početkom u 13, 30 sati.