Sport 18.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

III. HNL: Prva proljetna pobjeda Mladosti

VIROVITICA 0
MEĐIMURJE 1
Virovitica - Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Pajtak (Mali Bukovec). Strijelac: Puclin (22).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek, Kuzmić, Petak, Novko, Puclin (90. F. Korenika), Vuk, Skoliber (90. Hrustek), Vuk (84. Kokot), Golik. Trener Mario Kovačević
Važna pobjeda Međimurja na ‘vrućem’ terenu u Virovitici, kojom su povećali vodstvo na tablici. Igrali su tijekom cijelog susreta po lošem terenu bolje, pobjedonosni pogodak postigao je u 22. minuti Puclin, iz okreta s 20 metara neobranjivim udarcem. U drugom poluvremenu su Čakovčani imali više snage i koncentracije, kontrolirali su igru i rezultat, a Vuk, Puclin i Dodlek iz slobodnog udarca mogli su vodstvo i povećati. Domaći tijekom cijelog susreta bez prave šanse za gol. (JF)

GRANIČAR 1
CROATIA 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 130. Sudac: Molvarec. Strijelac: Paradinović (87, 11m), 1:1 Kos (90).
Graničar: Vidović, Gorupić (13. Matotek), Beliga, Mikulan, Cecelja, Lončar, Stojkov, Paveli, Kos, Hertelendi (84. Mlakar), Nađ. Trener Ladislav Furijan
U prvih pola sata gledali smo utakmicu dobro organiziranih gostiju i dobro pariranje domaće momčadi.
U 19. minuti bilježimo dobru intervenciju najmlađeg igrača susreta Sandra Vidovića koji loptu upućenu pod vratnicu izbija u korner. Isti igrač se u nekoliko navrata istakao u tom dijelu susreta. U 87. minuti jedna nespretna intervencija najboljeg igrača susreta rezultirala je rušenje gostujućeg napadača i opravdano dosuđenim kaznenim udarcem kojeg u vodstvo pretvara Paradinović. Izjednačenje domaćinu donio je Kos u sudačkoj nadoknadi. (MG)

MLADOST (Ž) 5
POLET 2
Ždralovi - igralište Brdo. Gledatelja 150. Sudac: Krasnić. Strijelci: 0:1 Čurin (12), 0:2 K. Goričanec (25), 1:2 Sučić (40, 11m), 2:2 Sučić (52), 3:2 Sučić (53), 4:2 Pleić (65), 5:2 Pleić (73).
Polet: Đurkin, Novak, Karlovčec, Horvat, Hren, Čurin (54. Cvetković), K. Goričanec, Škvorc, A. Goričanec (83. Zadravec), Barat, Vršić (64. Vinko). Trener Dražen Škvorc
Oslabljeni bez četiri kvalitetna igrača (Radiković, Sobočan, Turk i Begović) nogometaši Poleta gostovali su na izuzetno teškom gostovanju u Ždralovima koja nije 16 kola poražena. Unatoč tome trener Dražen Škvorc postavio je odličnu taktiku te je Polet preko Čurina i K. Goričanca do 25. minute poveo 0:2. Ipak, u nastavku utakmice gosti više nisu mogli parirati domaćinu koji postiže pogotke za konačnih 5:2. (ZP)
RUDAR 2
PODRAVAC 2
M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 250. Sudac: Stojčević (Donji Lipovčani). Strijelci: 0:1 Njegač (10), 1:1 D. Šoltić (43), 2:1 F. Novak (53), 2:2 H. Hrženjak (83).
Rudar: R. Rajf, Jezernik (46. Čalopa), Vuri, Županec, D. Šoltić, F. Novak, Zadravec, Stojko, N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić
Ni u četvrtom susretu, kao domaćini, igrači Rudara nisu zabilježili pobjedu. Iako su nakon vodstva bili blizu toga da je F. Novak bio prisebniji.
U 1. poluvremenu gosti su kontrolirali igru i rezultat do 43. minute, rano su postigli vodeći pogodak. Domaći su se trgli tek pred kraj poluvremena i također nakon lijepe akcije preko Daria Šoltića poravnali ishod.
Početkom 2. poluvremena u 53. minuti efektnim pogotkom F. Novak je postigao vodeći pogodak za domaće, a onda minutu iza toga isti igrač nije realizirao dvije velike prilike za uvjerljivo vodstvo. To su gosti na kraju iskoristili i „kaznili“ izjednačujućim pogotkom u 83.minuti. (JF)

MLADOST (P) 2
BJELOVAR 1
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 150. Sudac: Gomerčić. Strijelci: 0:1 Nađ (20), 1:1 Caban (63), 1:2 Mihoci (83).
Mladost/P: Piljak, Habuš, Ivančić, Halić, Balent, Vuk (77. Mišić), Hladnik (90. Sraka), Sabol, Mihoci (90. Kavran), Caban, Jambrović. Trener Slobodan Sudec
Nogometaši Mladosti su u borbenoj i neizvjesnoj utakmici punoj preokreta ostvarili potpuno zasluženu pobjedu nad favoriziranim gostima.
Prvi dio utakmice protekao je u nadmoći Bjelovara koji su poveli u 20. minuti. Pet minuta kasnije nakon brze konte gostiju Pavec je srušen u domaćem šesnaestercu da bi sudac pokazao opravdano na najstrožu kaznu. Isti igrač puca ali neprecizno pored gola.
U 63. minuti domaćin pogotkom Cabana poravnava na 1:1. Sedam minuta prije kraja nakon polukontre domaćina i velike pogreške gostujućeg vratara Mihoci iz neposredne blizine postiže pogodak vrijedan pobjede. (ZP)
A. ČAKOVEC 0
NEDELIŠĆE 5
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja 50. Babić. Strijelci: 0:1 Međumurac (14), 0:2 Golubić (27), 0:3 Golubić (35), 0:4 Vizinger (65), 0:5 Marčec (84).
Čakovec: Bauer, Hlevnjak (46. Vico), Duspara, Trivanović (36. Bilješko), Rašić, Rogošić, Jukić, Dodig, Pušić, Bubnjar (59. Božičković), Almeida
Nedelišće: Novak, Golubić, Pintarić, Levačić, Batarilo, Posavec, Topolnjak, M. Novak (46. Pintarić), Cindrić, Međumurac (58. Vizinger), Vojnović (46. Marčec). Trener Goran Međumurac
Nogometaši Nedelišća očekivano su ostvarili visoku pobjedu nad Čakovcem koja je po propuštenim prilikama mogla biti uvjerljivija. Vodeći pogodak postigao je Međumurac u 14. minuti da bi oporavljeni Golubić s dva pogotka goste odveo na odmor s prednošću od tri pogotka. U nastavku i dalje dominacija gostiju s velikim brojem propuštenih prilika da bi igrači koji su ušli sa klupe Vizinger i Marčec postigli pogotke za konačnih 5:0. (ZP)
Odigrano
unaprijed
A. ČAKOVEC 1
VIROVITICA 13
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 20. Sudac: Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelci: Almeida za Čakovec, a Dežmarić 2, Crvenka 3, Devčić 2, Brdarić 3, Kovačević, Horvat, Prugovečki 1 za Viroviticu.
Čakovec: Trivanović, Duspara, Rogošić, Dodig, Rašić (65. Džimbeg), Bubnjar (53. Pušić), Jakšić (56. Božičković), Almeira, Vico, Jukić
Bio je to unaprijed odigrani susret 23. kola, rezultat govori sve što se događalo pred praznim tribinama. Gosti su lako postizavali pogotke, domaći su u 1. poluvremenu dok su imali snage i nešto koncentracije igrali u granicama svojih skromnih mogućnosti, pred kraj su pak jedva čekali da ovaj susret neravnopravnih protivnika što prije završi. (jf)

Ostali rezultati 22. kola: Podravina - Koprivnica 1:6, Varaždin - Slatina 1:0.

16. Čakovec 23 0 2 21 12:157 2
PAROVI 23. KOLA: Archea Čakovec - Virovitica 1:13 (odigrano), Nedelišće - Varaždin, Slatina - Mladost (P), Bjelovar - Rudar, Podravac - Mladost (Ž), Polet - Podravina, Koprivnica - Graničar, Croatia - Međimurje.