Sport 31.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

KARATE: Adisa položila za sutkinju / Uspjeh Preložana

Najuspješnija sportašica Općine Nedelišće za 2013. godinu i ujedno članica karate kluba Međimurje Adisa Gergić ispisala je još jednu crticu u povijesti kluba. Nakon prošlogodišnje ozljede i dugih razgovora sa svojim trenerima, Adisa je odlučila, osim kimona, obući i službeno sudačko odijelo. Sudački seminar održan je 11. i 12. siječnja u Ivancu, u sklopu kojeg je Adisa uspješno položila teoretski i praktični dio, uz pohvalu Sudačke komisije za pokazano i primijenjeno znanje. Tako Adisa od nedjelje uz svoje ime ima još jednu titulu: pomoćni županijski sudac. Karate klub Međimurje je jako ponosan na svoju članicu jer je Adisa ujedno i prvi ženski karate sudac u Međimurskoj županiji te u svom klubu. Uz podršku kluba, vjerujemo da će ubrzo zablistati i na međunarodnoj sceni.
Leon Marciuš treći u
Samoboru
Proteklog vikenda u Samoboru je održan jedan od najjačih i najposjećenijih turnira na prostoru Republike Hrvatske Grand Prix Croatia. O jakosti i posjećenosti turnira govore i podaci da je na turniru nastupilo 1500 natjecatelja iz 200 klubova i 17 zemalja. Priliku da dodaju još koju medalju u svoju kolekciju imali su i članovi karate kluba Međimurje: Luna Hamer, Lucija Lesjak i Leon Marciuš.
Luna je bila debitantica u kategoriji kadetkinja do 47 kilograma. Budući da se prvi put susrela sa zaštitnom maskom za lice, Luna se nije baš najbolje snašla i u prvom kolu je izgubila od predstavnice Slovačke. Predstavnica Slovačke je uspjela izboriti finale i tako je Luni omogućila borbu za treće mjesto. Nažalost, Luna je tu borbu izgubila i ostala bez medalje. Lucija je prvo kolo bila slobodna. U drugom kolu ju je čekala predstavnica Italije, koja Lucijino neiskustvo u kadetkinjama i početno vodstvo, stiže dvama udarcima nogom u glavu i pobjeđuje. Leon je u svojoj kategoriji nanizao četiri pobijede. Redom je bio bolji od predstavnika Bosne, Italije, Slovenije i Hrvatskog dragovoljca. Uspješan niz prekinuo je predstavnik Slovačke, koji je pobjedom nad Leonom izborio finale, a Leonu pružio priliku da osvoji treće mjesto, što je Leon uspješno i odradio te osvojio brončanu medalju. (ag)

U organizaciji Karate kluba Međimurje iz Nedelišća u Čakovcu je 25. siječnja održan Međunarodni karate turnir GRAND PRIX MEĐIMURJE 2014. U jakoj konkurenciji karatisti Karate kluba Mihovil Prelog osvojili su tri medalje: Viktorija Horvat osvojila je drugo mjesto u konkurenciji ml. kadetkinja (+55 kg), Erik Židov osvojio je treće mjesto u konkurenciji ml. kadeta (-57 kg), a Luka Marđetko je bio treći u konkurenciji seniora (-75 kg). Medalje su odraz napornog rada na treninzima, njihovih roditelja i trenera, kaže njihov trener Miljenko Krušelj koji ih je vodio i podržavao na natjecanju.