Sport 28.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

KARATE: Globus u Poreču i Osijeku

U Poreču je održan 15. međunarodni turnir „Eurocup Istre“. U jakoj međunarodnoj konkurenciji nastupilo je 526 natjecatelja iz 67 klubova i 7 država: Austrije, Slovačke, Slovenije, Italije, Češke, Njemačke i Hrvatske. Na natjecanju je nastupilo 4 mladih natjecatelja Globusa koji su ostvarili zapažene rezultate. Ukupno su osvojili 5 medalja: 1. mjesto i zlatnu medalju osvojio je Josip Slukić (ml. učenici borbe -36 kg); 3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Elena Kečkeš (ml. kadetkinje borbe -45 kg), Kristian Topličanec (ml. učenici kate), Kristian Topličanec (ml. učenici borbe -32 kg) i Josip Slukić (ml. učenici kate). Na natjecanju su još nastupili Teo Kečkeš i Nikola Topličanec, a natjecatelje su vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.

U prekrasnom ambijentu dvorane Gradski vrt održan je međunarodni Kup Osijeka, na kojem je sudjelovalo 370 karatista iz 40 klubova iz BiH, Srbije i Hrvatske. Ekipu karate kluba Globus sastavljenu od najmlađih članova činilo je šest natjecatelja. Alan Patačko je u konkurenciji učenika u katama u svom trećem nastupu uspio otići do samoga kraja i osvojiti zlatnu medalju. Debitant na natjecanju bio je Noa Jambrović koji je u tri meča izborio dvije uvjerljive pobjede i osvojio 2. mjesto u konkurenciji mlađih učenika u katama. Stela Horvat u konkurenciji mlađih učenica u katama nakon dvije uvjerljive pobjede u finalu gubi od domaće predstavnice i osvaja 2. mjesto. U katama je još nastupio i Filip Balent. • U borbama su nastupili s 4 predstavnika pojedinačno i ekipom učenika. Osvojili su srebro (Stela Horvat, Filip Balent), broncu (Lovro Balent) i ekipno treće mjesto. Za ekipu učenika u borbama nastupili su Filip i Lovro Balent te Lovro Farkaš. (tg)