Sport 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

KARATE: Odlični novi mladi karatisti

U dvorani I. osnovne škole u Čakovcu, u organizaciji karate kluba Međimurje, održan je karate turnir pod nazivom GRAND PRIX MEĐIMURJE, na kojem je nastupilo 300 natjecatelja iz 40 klubova. Standardnoj ekipi, koju čine Lucija Lesjak, Leon Marciuš i Luna Hamer, pridružile su se i nove, mlade snage Ian Marciuš, Matija Bujanić, Marko Škuba, Jurica Galović, Noa Grkavac, sestre Petra i Ana Maria Nedeljko te, nakon kraće pauze, Nino Cmrečnjak.
Noin protivnik, od kojeg je izgubio, izborio je finale te na taj način Noi omogućio borbu za treće mjesto. Noa nije ima dovoljno sportske sreće i poražen je u direktnoj borbi za medalju. Marko je na ovom turniru debatirao i osvojio svoju prvu medalju brončanog sjaja. Matija je pokazao da se uporno i svakodnevno treniranje isplati jer je izgubio tek u finalu i tako osvojio srebrnu medalju. Jurica se nažalost u svojoj prvoj borbi ozlijedio. Ozljeda je, nakon nekoliko sekundi prve borbe, spriječila i Anu Mariu za nastavak dalje, ali je njena sestra Petra osvojila zlatnu medalju. Luna je bila jedina predstavnica koja se borila u dvije kategorije. U kategoriji mlađih kadetkinja je, bez premca, osvojila zlatnu medalju, a u kategoriji kadetkinja srebrnu. Luna uskoro i službeno prelazi u kategoriju kadetkinja te su stoga treneri odlučili da počne s upoznavanjem svojih budućih protivnica. Leon i Lucija su rutinski odradili svoje borbe, što pokazuje da će i nadolazeća sezona biti veoma uspješna. Oboje su osvojili zlatne medalje. Nakon kraće pauze, Nino je izgubio u polufinalu i tijesno izgubio u borbi za brončanu medalju.

U Čakovcu je u dvorani I. osnovne škole održan karate turnir “Grand Prix Međimurje” na kojem je nastupilo 220 natjecatelja. Na turniru su nastupili i karatisti Globusa iz Čakovca i Karate Centra Nedelišće te u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji ostvarili veliki uspjeh s ukupno osvojenih 27 medalji, od čega 9 zlatnih, 7 srebrnih i 11 brončanih.
Medalje za Karate klub Globus i Karate Centar Nedelišće su osvojili: 1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Elena Kečkeš - ml. kadetkinje borbe -45 kg, Stela Horvat - ml. učenice kate, Inga Grgić - ml. učenice kate open i ml. učenice borbe +36 kg, Izabela Špoljarić - ml. kadetkinje borbe +55 kg, Nikola Topličanec - ml. učenici kate, Josip Slukić - ml. učenici borbe -38 kg, Kate ekipno Globus (Inga Grgić, Stela Horvat, Tea-Lena Špoljarić) - ml. učenice kate ekipno, Kate ekipno Globus 1 (Noa Jambrović, Josip Slukić, Nikola Topličanec) - ml. učenici kate ekipno; 2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Tea-Lena Špoljarić - ml. učenice kate i ml. učenice borbe -28 kg, Nikola Topličanec - ml. učenici borbe -26 kg, Lovro Farkaš - ml. učenici borbe -34 kg, Josip Slukić - učenici borbe -38 kg, Kate ekipno Globus 2 (Nino Čurin, Lovro Balent, Roko Štokić) - ml. učenici kate ekipno, Kate ekipno Globus (Filip Balent, Kristian Topličanec, Adrian Fajfar) - učenici kate ekipno; 3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Adrian Fajfar - učenici kate i učenici borbe -38 kg, Josip Slukić - ml. učenici kate, Filip Balent - učenici borbe -30 kg, Kristian Topličanec - učenici borbe -34 kg, Roberto Plevnjak - ml. kadeti borbe -52 kg, Roko Štokić - učenici kate, Leda Novak - ml. učenice borbe -32 kg, Stela Horvat - ml. učenice borbe -32 kg, Inga Grgić - učenice borbe -40 kg, Alan Patačko - učenici kate.
Natjecatelje su vodili treneri Tihomir Grgić, Mladen Vizinger i Dejan Slukić.