Košarka 22.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

KOŠARKA: A-2 SJEVER

Međimurje šokiralo Podravac

Košarkaši Međimurja nakon tri poraza u nizu napravili su prvoklasno iznenađenje. Oni su slavili na gostovanju u Virju kod do tada neporaženog i vodećeg Podravca i nanijeli im prvi poraz. Čakovec je doživio visok poraz na gostovanju u Ludbregu kod Grafičara. Susretima 11. kola završen je prvi dio prvenstva. Sada slijedi pauza, a nastavak natjecanja slijedi 10. siječnja 2015. Međimurje je nakon prvog dijela prvenstva na četvrtoj poziciji, a Čakovec na posljednjoj, dvanaestoj.

Podravac-Međimurje 76:85 (19:26, 21:18, 17:17, 19:24)

Međimurje: Gašparić 3, Kranjčec 16, Lepen, Đokić, Posavec, Varga, Drk 9, Dodlek 3, Blažinčić, Krajačić 24, Guld 12, Novak 18.

Derbi kola igran je u Virju gdje je Međimurje iznenadilo do tada neporaženi sastav Podravca koji je unatoč porazu ostao na prvom mjestu. Međimurje je u Virje stiglo u negativnom nizu od tri poraza. Prije tih poraza bili su vodeći s Podravcem na ljestvici. Krenulo je dobro za Međimurje u prvoj četvrtini koju su dobili s sedam poena razlike. Prednost su uspješno održavali i u drugoj četvrtini, Podravac je prednost nešto smanjio do kraja prvog poluvremena. Prednost stečenu u prvom poluvremenu igrači Međimurja uspješno su sačuvali i tokom treće četvrtine pa su tako u posljednji period ušli s prednošću od četiri poena razlike. Podravac je prijetio, ali naši košarkaši na kraju su izašli kao pobjednici te su potpuno zasluženo slavili s devet poena razlike i godinu su zaključili na najbolji mogući način-pobjedom. Danijel Krajačić predvodio je Međimurje s 24 poena, Mario Novak zabio je 18, a Stjepan Kranjčec 16 koševa. Vrijedi spomenuti i juniora, Gregu Gulda koji je zabio 12 koševa.

Grafičar-Čakovec 112-65 (32:10, 30:18, 22:23, 28:14)

Čakovec: Novak N. 7, Bratić, Keresteš 2, Vojković 21, Radiković 3, Novak-Vinko 8, Škoda, Perčić 2, Vehtersbah-Stojan 10, Baksa 3, Hrkač 9.

Čakovec je teško stradao kod prvaka lige. Teško je bilo očekivati da se u Ludbregu može doći do bodova, ali uspjeli su dobiti treću četvrtinu. Grafičar je već u prvoj četvrtini imao plus 22, a do poluvremena je razlika porasla na plus 34.  Susret je na kraju završen s 47 poena minusa, a ono što može veseliti u porazu je 21 poen kadeta Matije Vojkovića. Priliku za bodove Čakovec će tako tražiti u drugom dijelu sezone kada im u prvom susretu drugog dijela dolazi Ivančica od koje su u prvom kolu izgubili s pet poena razlike.

Ostali rezultati 11. kola: Petar Zrinski-Bjelovar 104:96, Vindija-Mladost 86:63, Križevci-Radnik 94:95, Koprivnica-Ivančica 82:73.