Sport 14.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

KOŠARKA: Svi naši izgubili

MEĐIMURJE - P. ZRINSKI 84:91
(14:19, 24:22, 20:24, 26:26)
Međimurje: Krajačić 26, Novak 24, Jambrović 14, Megla 9, Lepen 6, Gašparić 3, Pađan 2, Svaty, Jelenić, Glumac, Martinović
Bio je ovo susret u kojem je Međimurje imalo prednost na bekovskim pozicijama i pozicijama niskog krila, dok su gosti imali veliku prednost ispod koša gdje imaju tri “tornja“. Igrači Međimurja uspjeli su dobiti drugi period s 2 poena razlike, Zrinski je povećao prednost tokom treće četvrtine. Pokušavali su igrači Međimurja sve nebi li stigli iskusne goste, ali to im nije uspjelo.
BJELOVAR - ČAKOVEC 99:61
(24:21, 23:14, 30:14, 22:12)
Čakovec: Kolovrat 26, Ranteš 15, Kranjčec 7, Drk 6, Pustić 5, Momčilović 2, Žvorc, Vrus, Hrkač, Dovečer
Novi poraz doživio je Čakovec. Dobro su se držali u prvoj četvrtini a na poluvrijeme odlazi s dostižnih 12 poena razlike. Susret je bio riješen u trećoj četvrtini koju je Bjelovar dobio s 16 razlike i povisio ukupnu razliku na nedostižnih 28 poena, na kraju slave s 38 koševa razlike. Junior Bjelovara i vodeći strijelac lige Luka Božić je Čakovcu zabio čak 44 koša.
VINDIJA - RUDAR CIMPER 95:50
(20:10, 29:9, 14:14, 32:17)
Rudar Cimper: Bedi 18, Dodlek 10, Perčić 7, Sobočan D. 6, Radiković 5, Vinko Novak 4, Varga, Brodar, Lesar, Antolović, Sobočan L.
Rudar Cimper je opet poražen s visokom razlikom, a još uvijek nije zaigrao Alen Varga zbog ozljede skočnog zgloba. U osmoj minuti susreta imali su izjednačen rezultat, a susret je riješen u drugoj četvrtini koju Vindija dobiva s visokih 20 poena razlike.
Ostali rezultati 5. kola: Grafičar - Podravac 99:89, Koprivnica - Ivančica 73:59, Mladost - Radnik 82:72.

12. Rudar C. 5 0 5 -246 5
Parovi 6. kola (16.11.): Čakovec - Radnik, Rudar Cimper - Mladost, Petar Zrinski - Vindija, Ivančica - Međimurje, Podravac - Koprivnica, Bjelovar - Grafičar.

C - 1 LIGA SJEVER
Međimurje i Dubravčan bez poraza
PRELOG - MEĐIMURJE GLOBETKA 59:67
(8:15, 13:10, 21:23, 17:19)
Prelog: Ciglar M. 4, Blažona 6, Kanižaj 18, Novosel 3, Poljak 2, Janković 0, Ciglar D. 3, Lončarić 2, Šarić 0, Filipić, Jelenić 3, Poredoš 18
Međimurje Globetka: Marković 10, Vugrinec 23, Ostoja 6, Levačić 7, Franjić, Zaspan 13, Škoda, Vurušić 6, Benčik, Dolovski, Golubić N. 2, Radek
Aktualni prvaci lige morali su se dobro pomučiti da dođu do pobjede kod Preloga. Prvi period pripao je gostima, a Prelog je do poluvremena smanjio na minus četiri. Treći period pripao je Međimurje Globetki s dva koša viška te je bilo jasno da će se suret riješiti u posljednjoj četvrtini.

DONJI KRALJEVEC - MLADOST 55:66
(15:16, 13:17, 8:17, 19:16)
Donji Kraljevec: Baljak, Sinković-Gašparić 3, Švenda T. 5, Lepen, Mesarić 4, Belovari, Ivanović D. 14, Balent 5, Ružić 3, Švenda D. 21, Ivanović J.
Mladost: Terek M. 12, Vugrinec 2, Drk 19, Borković, Vehtersbah-Stojan 6, Car 1, Terek D. 19, Mlinarić 6, Počekaj 1, Vurušić
Donji Kraljevec izgubio je i svoj drugi ovosezonski susret i potpuno neočekivano se nalazi na samom dnu ljestvice. Mladost iz Ivanovca dobila je prve tri četvrtine i u posljednju ušla s 14 poena razlike, a domaći su samo ublažili poraz.
DUBRAVČAN - LEPOGLAVA 81:75
(16:20, 20:23, 20:16, 25:16)
Dubravčan: Varga 28, Rusak 2, Raić 5, Fabić, Lukša 14, Međimurec 11, Blažeka 16, Matulin, Štefić, Balog, Ribić 5
Dubravčan se ove sezone specijalizirao za preokrete u drugom poluvremenu. Nakon Grafičara II i druga zagorska momčad stvarala im je probleme u prvom poluvremenu koje su izgubili sa sedam koševa razlike. U trećoj i četvrtoj su stigli i prestigli Lepoglavu.
NEDELIŠĆE - GRAFIČAR II 75:54
(21:12, 12:14, 23:13, 19:15)
Nedelišće: Gospočić 10, Golik 19, Bašek 4, Posavec 2, Marciuš 3, Horvat, Ganzer 7, Šegović I. 20, Pintarić, Šegović J. Sudec, Posedi 4, Jalušić 6
Prvu pobjedu u sezoni ostvarilo je Nedelišće. Na poluvremenu su imali sedam poena razlike, a pobjedu su potvrdili u trećoj četvrtini koju su dobili s deset poena razlike i otišli na za goste nedostižnih 17 koševa.

(16:13, 12:20, 15:13, 15:16)
Radost: Jelenić L., Hlebec I. 8, Balog D. 12, Šmitran E. 4, Bašek L. 3, Taradi S., Radiković Ž. 12, Živković V. 5, Tkalec I. 16, Halić I. 2. Trener: Levačić Ž.
Seniorke Radosti otišle su na gostovanje u Zagreb bez prevelikih očekivanja i iznenadile same sebe. Pokazale su cure da se borbom, zalaganjem i srcem može pobjediti i favorit cijelog prvenstva. Od samog početka krenule su vrlo dobro u utakmicu, bez imalo respekta, a odlična obrana i strpljiva, organizirana igra u napadu donijele su rezultat i vodstvo praktički tokom cijele utakmice.
Mala kriza u realizaciji bila je krajem treće četvrtine, no ključ je bila obrana, gdje je dominirala odlična Ivana Tkalec, a ovaj put i najefikasnija u napadu s postignutih 16 koševa.
• Spomenimo i pobjedu djevojčica Radosti u ligi do 14 godina u kojoj su im protivnici samo dječaci jer u Međimurju osim Radosti nema drugih ženskih klubova. Djevojčice su slavile protiv dječaka Međimurja nakon produžetaka 85:87, a pobjedu su ostvarile na krilima nevjerojatne Laure Bašek koja je postigla čak 58 poena!