Sport 11.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

Kotoripski maratonci "pokorili" Osijek

U nedjelju 30. ožujka u Osijeku je održan 10. Osječki FERIVI polumaraton. Bio je to praznik trčanja i sporta u tom gradu. Na njemu je sudjelovalo rekordni broj od 756 trkača u svim kategorijama. Buduće zvijezde atletike, oni iz predškole, trčali su krug oko Trga Nate Starčevića, dok su oni najspremniji istrčali 21,1 kilometar po najljepšim dijelovima Osijeka po skoro idealnim vremenskim prilikama.
Ovom događaju priključilo se pet Kotoripčana: Josip Horvat, Marko Šajn, Vinko Matotek-Šiki, Damir Matotek i Davor Talaš (na fotografiji slijeva). Josip Horvat, Vinko Matotek, Marko Šajn i Davor Talaš su trčali polumaraton, a Damir Matotek je trčao utrku građana na 5 km. Zapažene rezultate postigli su Josip Horvat i Vinko Matotek-Šiki osvojivši prva mjesta svaki u svojoj kategoriji. Josip Horvat osvojio je prvo mjesto u kategoriji muškaraca 70+ godina s vremenom 2:03:0, Vinko Matotek-Šiki osvojio je prvo mjesto u kategoriji muškaraca 60-64 godina s vremenom 1:41:42, Marko Šajn zauzeo je visoko 16. mjesto u kategoriji seniora (muškarci do 35 godina) s vremenom 1:35:31, Davor Talaš bio je 43. u kategoriji seniora (muškarci do 35 godina) s vremenom 1:51:21 a Damir Matotek 64. u utrci građana na 5.000 metara s vremenom 30:26.