Košarka 22.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

KUP Krešimira Ćosića

Grafičar bolji od Međimurja

Prošlog utorka odigrano je finale KUP-a “Krešimir Ćosić“ za regiju sjever u kojem su se u Čakovcu sastali Međimurje i Grafičar iz Ludbrega koji u svom sastavu ima čak sedam Međimurskih košarkaša. Prepuna dvorana I. O.Š. mogla je vidjeti dobru košarku, a na kraju su zasluženo slavili gosti zbog puno šireg izbora igrača što im je donijelo veću rotaciju i svježinu što se pokazalo presudnim u završnici.

Pogledajte video sažetak s finala KUP-a regije sjever OVDJE

Međimurje-Grafičar 82:89 (30:21, 18:30, 24:16, 10:22)

Međimurje: Gašparić 14, Kranjčec 17, Novak 20, Krajačić 15, Đokić,  Varga, Drk 14, Dodlek 2, Blažinčić, Guld .

Grafičar: Novak Matija 3, Bušić 12, Fuš, Dijanušić, Novak Manuel 6, Siladić 2, Poljak 20, Štefan 7, Novak Mario 22, Ujlaki, Prprović 17, Mihalić.

Susret je otvorio Danijel Krajačić dalekometnom dvicom iz kuta, ali početne minute ipak su pripale Grafičaru koji ima blagu prednost. Sredinom četvrtine igrači Međimurja zaigrali su puno bolje, stigli su prednost gostiju i do kraja četvrtine otišli na devet poena razlike. Prednost je mogla biti i dvoznamenkasta da nisu promašili toliko slobodnih bacanja. Drugu četvrtinu, gosti iz Ludbrega zaigrali su puno bolju obranu što im je donijelo neke lagane poene kojima su stigli prednost a do kraja poluvremena i prestigli. Grafičar je na poluvremenu imao vodstvood tri poena razlike, 48:51.

Ludbrežani su početkom drugog poluvremena još povećali prednost, a zabilježili smo devet poena razlike u tom periodu. Igrači Međimurja nisu se predavali iako su bili vidno sve umorniji jer nemaju dosta široku klupu pa je trener Stjepan Novak u ovom susretu koristio svega sedam igrača, točnije šest ako ne računamo otprilike dvije minute koliko je dobio Alen Varga. Unatoč tome, Međimurje je stiglo Grafičar, a do kraja četvrtine i prešlo u vodstvo od pet poena razlike.

Posljednja četvrtina bila je neizvjesna sve do kraja. Grafičar je prešao u vodstvo sredinom četvrtine koje je do kraja održavao, a susret je riješen u posljednje dvije minute u koje su gosti ušli s tri poena razlike. Odlučujuća četiri napada za Međimurje nisu iskoristila dva najbolja i najiskusnija igrača, Mario Novak i Krajačić. Novak je promašio dva napada, tricu koju je šutirao možda malo prebrzo, a nakon toga i dvicu iz teškog položaja, a Krajačić je izgubio dvije lopte. Sve to zbog velike potrošenosti jer su igrali gotovo cijeli susret i glavne razloge poraza treba tražiti u tome.

Spoemnimo kako u KUP-u ne postoji pravilo zaštićenog godišta, pa tako niti jedan trener nije koristio juniore. Treba vidjeti kako će to izgledati u prvenstvu, tada će Međimurje imati igrača više u rotaciji zbog juniora. Spomenimo i kako se u Grafičaru ozlijedio naš Manuel Novak kojem je napuknula tetiva na stopalu i na terenima ga neće biti do kraja prvog dijela prvenstva.

Međimurju je presudio bivši igrač, Mario Novak-Medo koji je postigao 22 poena, a vrlo je dobro koristio to što Međimurje nema niti jednog centra ispod koša. Dobar je bio i Luka Prprović iz Nedelišća koji je postigao 17 koševa. Kod Međimurja Mario Novak-Marek 20, a Stjepan Kranjčec 17 koševa.