Sport 24.10.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

Međužupanijska liga Čk/Vž: Četvrta uzastopna pobjeda Poleta

PLITVICA (G)1

NAPRIJED0

Gojanec - igralište NK Plitvica. Gledatelja 100. Sudac. Sudac: Mihoci. Strijelac: Horvat (4).

Naprijed: Čonkaš, Horvat, Bermanec, Sraka, unković, Kemec, Mišić (72. Šupljika), Martinec, Vlah, Glavina (46. Režek), Varga (33. Fleten). Trener Zlatko Vugrinec

Već u 4. minuti Horvat glavom postiže pogodak za 1:0. U nastavku utakmice Naprijed je zaigrao puno bolje, imao je odličnu priliku preko Martinca koju nije realizirao dok je Vlah pogodio stativu ali rezultat se nije promijenio i pobjeda je pripala domaćinu. (Z.P.)

MLADOST K.2

PUŠĆINE1

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Bukal (13), 2:0 Mihoci (51), 2:1 Mikulec (70).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš (60. Gorupić), Murković (76. Tišljarić), Jambrović, Balent, Đurec, A. Vuk (87. Zrna), Hladnik (83. Božek), Mihoci (52. D. Vuk), Bukal, Caban. Trener Tomica Šestan

Pušćine: Kolar, Lesar (46. Dar. Horvat), T. Florijanić, Katalenić, Špicer, Terzić (67. D. Florijanić), Mikulec, Levanić (74. Dam. Horvat), Dovečer, Martan, Celinger. Trener Dejan Car

Teška ali potpuno zaslužena pobjeda domaćina protiv čvrste i borbene ekipe Pušćina. Domaćin je od početka utakmice bio bolji, imao  dosta prilika za pogodak koje nije uspio realizirati. Ipak, u 13. minuti nakon ubačaja Murkovića, Bukal donosi vodstvo domaćinu. U nastavku u 51. minuti Mihoci je doveo domaćina u vodstvo od 2:0. Gosti uspijevaju u 70. minuti preko Mikuleca smanjiti te pokušavaju doći do poravnanja. U nekoliko su navrata opasno zaprijetili ali rezultat se nije promijenio. (Z.P.)

JALŽABET0

POLET2

Jalžabet - igralište NK Jalžabet. Gledatelja 200. Sudac: Lozić. Strijelci: 0:1 Cvetković (33), 0:2 Karlovčec (54).

Polet: Perčić, Karlovčec (74. Vršić), Radiković (65. Vinko), Paler, Sobočan, A. Goričanec (56. Mikolaj), Barat, Stojko, Cvetković (84. Ferlin), Novak, K. Goričanec. Trener Tine Špilak

Odlična igra nogometaša Poleta donijela im je četvrtu uzastopnu pobjedu. Vodeći pogodak postigao je Cvetković u 33. minuti dok je konačni rezultat postavio Karlovčec u 54. minuti. (Z.P.)

IVANČICA0

GRANIČAR3

Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac Buden. (Črešnjevo). Strijelci: 0:1 Hertelendi (30), 0:2 Poljanec (53), 0:3 Kos (63).

Graničar: Kovačić, Mikulam, Hertelendi, Nađ, Čižmešija, Lončar, Kos, Trojko, Matotek, Tilošanec, Polanec. Trener Robert Čižmešija

Kotoripčani su utakmicu odigrali s pola snage i isto takvim igračkim angažmanom. Posebno raduje pogodak novopridošlog igrača, mladog Nikole Poljanca koji se dobro uklopio u momčad i bit će veliko pojačanje. Igrači domaćina indolentni i bez ‘krvi’. Utakmica vrlo lagana, a treba dodati kako je gostima nedostajalo čak 7 igrača koji su izostali zbog povreda ili poslovnih obveza. (M.G.)

PLITVICA (S)1

SLOBODA3

Selnik - igralište Plitvica. Gledatelja: 150. Sudac: Kramar (Varaždin). Strijelci: 0:1 P. Hergotić (26), 0:2 Srnec (38), 1:2 Kosec (75, 11 m), 1:3 D. Petek (82).

Sloboda: Tkalčec. Posavec, Grabar, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Kukovec (86. Mesarić), Baksa (88. K. Hergotić), P. Hergotić (72. Goricaj), Pintarić (52. D. Petek). Trener Stjepan Petek

Nogometaši Slobode potvrdili su ulogu favorita i s gostovanja u Selniku vratili se s 3 važna boda. Već u 1. su poluvremenu imali uvjerljivo vodstvo, dobrom taktičkom igrom, u 2. su dijelu susreta čuvali taj rezultat. Nakon što su domaći iz kaznenog udarca smanjili ishod D. Petek je 8 minuta pred kraj postigao 3. pogodak i riješio pitanje zasluženog pobjednika. (J.F.)

RUDAR3

ZELENGAJ1

M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 200. Sudac: Čosić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Soldatek (27), 1:1 Vurušić (70), 2:1 M. Šoltić (76), 3:1 D. Šoltić (89).

Rudar: Rajf, Levačić, Mihalic (61. Čalopa), Šprajc, Vuri (90. Šardi), Vurušić, D. Šoltić, N. Šoltić, Radiković (90. Liklin), Berdin, M. Šoltić (90. Podgorelec). Trener Goran Vincetić

Domaći su tek 20 minuta pred kraj uspjeli probiti gostujući bunker i zabilježiti očekivanu pobjedu. Gosti su iz jedinog pravog udarca na gol u 27. minuti eurogolom Sedlačeka došli u vodstvo koje su uspjeli održati sve do 70. minute. Tek tada, nakon što prije toga nisu realizirali nekoliko prilika, domaći su s 3 pogotka ipak riješili pitanje zasluženog pobjednika. (J.F.)

CENTROMETAL0

NEDELIŠĆE0

Macinec - igralište Centrometala. Gledatelja: 450. Sudac: Juras (Vučetinec).

Centrometal: Petković, Novak (76. Dumančić), Gunc, Bratković, Panić, Vibovec, Bačan, Zavrtnik (84. Majcen), Logožar (56. Vincetić), Borko, Vrbanić. Trener Dragutin Naranđa

Nedelišće: Novak, M. Pintarić (46. Vizinger), T. Pintarić (46. Marčec), N. Pintarić, Vručina, Košir, Jagec, Topolnjak, Nježić, Mesarić (70. Varga), Međimurec. Trener Damir Maretić

Općinski derbi u kojem su domaći prekinuli niz pobjede vodećeg Nedelišća. Dobrom taktičkom igrom u obrani nisu dozvolili gostima prilaz svojim vratima, u brzim kontranapadima imali su nekoliko uglavnom poluprilika koje nisu iskoristili. Gosti pak su imali veći posjed lopte, više od igre, no ni oni nisu imali pravih prilika za pogodak, a nekoliko polu prilika ostalo je također bez rezultata. (J.F.)

Preostali rezultat 11. kola: Novi Marof - Zadrugar 6:3, slobodna je bila Sloga (Čakovec).

17. Ivančica1000105:410

PAROVI 12. KOLA: subota: Nedelišće - Sloga, Zelengaj - Centrometal, subota: Sloboda - Rudar, nedjelja: Graničar - Plitvica (S), subota: Polet - Ivančica, nedjelja: Pušćine - Jalžabet, nedjelja: Naprijed - Mladost Komet, Novi Marof - Plitvica (G), slobodan je Zadrugar.

NK ARCHEA ČAKOVEC

U najnižem rangu

Nakon što su s mnogo problema završili prvenstvo 3. lige-sjever, na jednoj od rijetkih konferencija za novinare u klubu su najavili u Međužupanijskoj ligi Čakovec / Varaždin osvajanje naslova prvaka s domaćim igračkim kadrom, klupsku školu nogometa, inozemne sponzore koji će riješiti financijske dubioze, deblokadu računa, prijave protiv krivaca za nastalu situaciju... Sve su to kako se sada vidi bila lažna obećanja. U novoj sezoni momčad nije nastupila već u 5. i 6. kolu, u Ivancu je odigrala susret s 10 igrača pa je “uprava kluba” (?) donijela odluku o odustajanju od natjecanja, istovremeno najavila da će klub u idućoj sezoni nastupati od početka, od najnižeg ranga.

A zbog toga što Čakovčani nisu odigrali utakmice 5. i 6. kola, a nisu mogli opravdati razloge neigranja (bolest 4-5 igrača), klub je kažnjen iznosom od 7.000 kuna, seniorska momčad i s 2 negativna boda time da će se kazna primijeniti u prvom službenom natjecanju gdje će igrati. Nismo sigurni da će kako sada stvari stoje kazne biti realizirane, bili bi sretni da smo u krivu i da nas na najavljenoj izvanrednoj Skupštini demantiraju. (J. Freiler)