Sport 19.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: CM "peticom" svladao Polet

MLADOST K.4

ZADRUGAR0

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 100. Sudac: Pajtak. Strijelci: 1:0 Balent (2), 2:0 D. Bukal (59), 3:0 Gorupić (67), 4:0 D. Bukal (73).

Mladost Komet: Farkaš (69. Grabant), Habuš, Murković (76. D. Vuk), Jambrović, N. Bukal (80. Halić), Balent, Đurec, Hladnik, Mihoci (65. Gorupić), Bukal, Caban. Trener Tomica Šestan

Odlična nogometna predstava donijela je visoku i zasluženu pobjedu domaćina. Već u 2. minuti Murković je proigrao Balenta koji s desetak metara preciznim udarcem postiže pogodak za vodstvo domaćina od 1:0. Slijedi odlična prilika gostiju preko Vukine koju ne realiziraju, a nakon toga Balent pogađa vratnicu. U nastavku utakmice D. Bukal u 59. minuti povećava rezultat na 2:0 da bi tek što je ušao u igru u 67. minuti Gorupić povisuje na 3:0. Najljepši trenutak zbio se u 73. minuti kada je prvo ime utakmice Dino Bukal prekrasnim pogotkom postavio konačni rezultat utakmice. (Z. Premuš)

PLITVICA (S)2

NAPRIJED1

Selnik - igralište Plitvice. Gledatelja 50. Sudac: Klarić. Strijelci: 1:0 Štabi (6), 1:1 Jurčan (26), 2:1 Horvat (27).

Naprijed: Čonkaš, M. Varga (55. I. Varga), Jurčan, Sraka, Šimunković, Hižman, Mišić Martinec, Vlah, Kemec (od 63. Šuplika), Horvat (46. Režek). Trener Dušan Podgorelec

Borbena i neizvjesna utakmica koja je završila pobjedom domaćina. Već u 7. minuti Plitvica je povela pogotkom Štabija. Gosti uspijevaju preko Jurčana u 26. minuti poravnati na 1:1 da bi odmah u sljedećem napadu domaćin iskoristio pogrešku gostiju te postigao pogodak preko Horvata. Nakon toga gosti svim silama pokušavaju doći do poravnanja, Sraka pogađa vratnicu, u nekoliko navrata Martinec promašuje odlične prilike ali bez uspjeha. (Z. Premuš)

RUDAR3

PUŠĆINE0

Mursko Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Vurušić (4), 2:0 Novak (16), 3:0 Vurušić (85).

Rudar: M. Rajf, Levačić, Šprajc, Vuri, Vurušić (85. Podgorelec), D. Šoltić (82. Šardi), Novak, N. Šoltić, Radiković (72. Liklin), Berdin, M. Šoltić. Trener Goran Vincetić

Pušćine: Kolar, Mikulec, Magdalenić (46. Lesar), Terzić (25. Ribić), Florijanić, Celinger, D. Horvat, Špicer, Šivak, Levanić (82. Da. Horvat), Dovečer (55. Pintarić). Trener Dejan Car

Domaći su lakše od očekivanja dobili lokalnog rivala, imali su prilike zabilježiti i uvjerljiviju pobjedu. Rano su postigli dva pogotka, kod tog vodstva Dario Šoltić nije realizirao kazneni udarac, u samom su finišu postigli su i treći pogodak za veselje. Gosti bez šansi za bolji rezultat. (J. Freiler)

CENTROMETAL5

POLET1

Macinec - igralište Centrometala. Gledatelja: 200. Sudac: Božidar Kolarić. Strijelci: 1:0 Panić (38), 2:0 Hlišć (43), 3:0 Panić (54), 4:0 Vibovec (61), 4:1 D. Karlovčec (72), 5:1 Majsen (90).

Centrometal: Petković, Gunc, Bratković (63. Logožar), Hlišć, Panić (83. Strahija), Majsen, Vibovec (85. Rodrigue), Zavrtnik (76. Dumančić), Bačan, Vincetić, Vrbanić. Trener Dragutin Naranđa

Polet: Perčić, M. Karlovčec, Radiković, Paler, Sobočan (64. D. Karlovčec), A. Goričanec (64. Ferlin), Barat, Vinko, Mikolaj (50. Šardi), Turk, K. Goričanec. Trener Tine Špilak

Lokalni derbi zasluženo su dobili domaći, imali su inicijativu tijekom svih 90 minuta, imali još prilika povećati vodstvo, dva je put lopta stala zbog blata na gol liniji gostujućeg vratara. Nakon što su postigli 3. pogodak priliku za 4. nije u 54. minuti iskoristio dvostruki strijelac Panić, brzo iza toga Vibovec je ipak postigao 4. pogodak. Gosti su unatoč slabe igre postigli počasni pogodak, njima je blatnjav teren ovaj put bio ‘saveznik’. Majsen je uz pomoć gostujućeg vratara postigao 5. pogodak direktno iz udarca iz kuta. (J. Freiler)

SLOGA3

GRANIČAR1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Strijelci: 1:0 Fučko (24), 2:0 Kosalec (38), 2:1 Poljanec (89), 3:1 Zoka (90, 11 m).

Sloga: Mihalović, Dokleja, Sečan, Andre Silva, Kosalec, Antonović, Fučko, Jambrošić, Zoka, Frančić (81. Ban), Carlos. Trener Danijel Štefulj

Graničar: Lehki, Horvat, Mikulan, Hertelendi, Tilošanec, Čižmešija, Lončar, Kranjec, Kos, Trojko, Polanec. Trener Robert Čižmešija

Nakon kratke početne inicijative gostujućeg sastava i dileme dali je u 6. minuti trebalo suditi kazneni udarac u njihovu korist do kraja susreta inicijativa domaćih. Koji su do 45. minute postigli 2 pogotka, jedan od njih sigurno ide na dušu gostujućeg vratara. U 2. poluvremenu treba zabilježiti 64. minutu kada su gosti 2 put izbacivali loptu s gol linije, a iz kontre Kranjec nije realizirao priliku smanjiti ishod, istakao se domaći vratar Mihalović. Poljanec je u 89. smanjio rezultat, a Zoka iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca postavio konačan rezultat. (J. Freiler)

NEDELIŠĆE1

ZELENGAJ1

Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 300. Sudac: Lacković. Strijelci: 1:0 Vizinger (24), 1:1 Peharda (54).

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (65. Marčec), Vručina, Kosir, Egri (59. Jagec), Topolnjak, Vizinger, Nježić, Mesarić, Međumurac, Vuk. Trener Damir Maretić

Nogometaši Nedelišća samo dan nakon odigrane utakmice protiv reprezentacije Hrvatske u-21 odigrali su tešku utakmicu protiv čvrstog Zelengaja koja je završila bez pobjednika. Domaćin je poveo u 24. minuti pogotkom Vizingera koji se odlično snašao u gostujućem šesnaestercu da bi gosti poravnali jednim od rijetkih napada u 54. minuti nakon odličnog proboja Sodateka koji je odlično proigrao Pehardu koji postiže pogodak za konačnih 1:1. Do kraja domaćin pokušava doći do pobjedonosnog pogotka u nekoliko navrata opasno prijeti ali rezultat se nije promijenio utakmica je završila podjelom bodova. (Z. Premuš)

Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 15. kola: Jalžabet - Plitvica (G) 3:1, Ivančica - Novi Marof 1:4, slobodna je bila Sloboda.