Sport 28.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Nedelišću jesenski naslov

SLOBODA1

NEDELIŠĆE2

Slakovec - igralište NK Sloboda. Gledatelja 500. Sudac: Jelić. Strijelci: 0:1 Međumurac (9), 0:2 Egri (11), 1:2 Goricaj (51).

Sloboda/S: Tkalčec, Posavec (79. Podvez), Grabar, Kukovec, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj, Baksa, P. Hergotić, Petek (61. K. Hergotić). Trener Stjepan Petek

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (84. Marčec), N. Pintarić, Vručina, Kosir, Egri (70. Viziger), Topolnjak, Nježić, Mesarić, Međumurac (90. T. Pintarić), Vuk. Trener Damir Maretić

Derbi kola odigran u prekrasnoj atmosferi donio po teškom, blatnjavom terenu borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj je zaslužena pobjeda pripala Nedelišću. Već u 9. minuti Egri šalje povratnu loptu prema Međumurcu koji preciznim udarcem postiže pogodak za 0:1. Još se slavlje gostiju nije stišalo samo dvije minute kasnije Egri postiže pogodak za 0:2. Domaćin je pokušavao doći do pogotka, imao je neke prilike ali na odmor se otišlo vodstvom gostiju. U 37. minuti sudac je isključio domaćeg trenera Stjepana Peteka zbog učestalog prigovaranja. Inače samo suđenje utakmice suca Jelića bilo je loše. U nastavku domaćin je krenuo puno angažiranije i odlučnije te je u 50. minuti  Hergotić odlično puca gostujući vratar Trstenjak brani loptu koja se odbija u stativu i odlazi u korner. Udarac iz kuta izvodi Hergotić lopta dolazi do Goricaja koji preciznim udarcem postiže pogodak za 1:2. Domaćin kreće još odlučnije pokušava iz prekida i poluprilika doći do poravnanja ali ne uspijeva dok Nedelišće prijeti preko brzih akcija preko Vizingera ali rezultat se ne mijenja te su gosti na kraju pjesmom proslavili pobjedu koja im je donijela kolo prije kraja jesenski naslov prvaka.

POLET3

SLOGA3

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sudac: Škrobar. Strijelci: 0:1 Fučko (13), 1:1 A. Goričanec (46), 2:1 A. Goričanec (55), 2:2 Fučko (58), 3:2 M. Karlovčec (65), 3:3 Fučko (88).

Polet: Perčić, M. Karlovčec, Radiković (85. D. Karlovčec), Paler, Sobočan, Šardi (78. Zadravec), A. Goričanec (68. Mikolaj), Barat, Vinko, Turk, K. Goričanec. Trener Tine Špilak

Sloga: Mihalković, Dokleja, Obadić, Sečan (75. Ferreira), Kosalec, Batista, D. Antonović, Fučko, M. Antonović (46. Glad), Zoka, Frančić (78. Ban). Trener Danijel Štefulj

U posljednjoj utakmici jeseni nogometaši Poleta nisu se uspjeli od svojih vjernih navijača oprostiti pobjedom već su se morali zadovoljiti bodom. Prvi dio Sloga je riješila u svoju korist pogotkom Fučka od 16. minute. U nastavku domaćin odmah na početku u 46. i 55. minuti pogocima A. Goričanca preokreće rezultat u svoju korist da bi gosti u 58. minuti iskoristili pogrešku domaćina te ponovo preko Fučka poravnali na 2:2. U 65. minuti M. Karlovčec glavom donosi svojoj ekipi vodstvo od 3:2 da bi u 88. minuti nesporazum domaće obrane i vratara iskoristio ponovo Fučko i postigao pogodak za konačnih 3:3.

PUŠĆINE0

CENTROMETAL0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 100. Sudac: Novosel.

Pušćine: Kolar, Mukulec, Dam. Horvat (46. Dovečer), Florijanić, Terzić, Katalenić, Dar. Horvat, Špicer, Ribić, Levanić, Šivak (55. Pintarić). Trener Dejan Car

Centrometal: Petković, Novak (80. Vincetić), Gunc, Bratković, Hlišć, Majsen, Vibovec, Bačan, Zavrtnik (74. Logožar), Borko, Vrbanić (68. Dumančić). Trener Drago Naranđa

Borbena i neizvjesna utakmica u kojoj je domaćin imao nekoliko prilika koje ne realizira te utakmica završava bez pobjednika.

NAPRIJED1

RUDAR3

Cirkovljan - igralište NK Cirkovljan. Gledatelja 200. Suci: Srnec. Strijelci: 1:0  Režek (16), 1:1 Čalopa (69), 1:2  M. Šoltić (72), 1:3 D. Šoltić (82).

Naprijed: Čonkaš, Mišić, Varga (63. Glavina), Sraka, Šimunković, Hižman, Kemec (71. I. Varga) , Martinec, Trstenjak (84. Fleten) Režek, Šupljika. Trener Dušan Podgorelec

Rudar: M. Rajf, Levačić , Mihalic (46. D.Šoltić ), Šprajc, Vuri, Vurušić (88 . Knežević), Novak (90. Šardi), N. Šoltić, Radiković, Berdin, M. Šoltić (84. Liklin). Trener Goran Vincetić

Utakmica s dva različita poluvremena i slabim suđenjem. U prvom domaćin je preko Režaka od 16. minute prekrasnim udarcem sa šesnaest metara poveo 1:0 i s istim rezultatom otišao na odmor. U nastavku ipak kvalitetniji i bolji gosti u 69. minuti uspijevaju poravnati pogotkom Čalope da bi samo tri minute kasnije M. Šoltić preokrenuo rezultat na 1:2 . U samoj završnici u 82. minuti D. Šoltić postiže pogodak za konačnih 1:3.

MLADOST K.1

JALŽABET1

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić. Strijeci: 1:0 D. Bukal (27), 1:1 Hruško (67).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Murković (77. Gorupić), Jambrović, N. Bukal, Balent, Đurec, Vuk, Hladnik, D. Bukal, Caban. Trener Tomica Šestan

Bez pobjednika završila je borbena i neizvjesna utakmica odigrana po teškom terenu. Domaćin je poveo u 27. minuti kada je Hladnik proigrao D. Bukala koji izlazi sam pred vratara i postiže pogodak za 1:0. Domaćin i dalje prijeti preko Murkovića i N. Bukala dok gosti uzvraćaju preko Medveda. U nastavku domaćin je ušao još angažiranije te stvara prilike preko Hladnika dok Murković pogađa stativu. Također postiže i pogodak preko Balenta kojeg sudac zbog zaleđa poništava a i Balent je u jednoj akciji srušen te je domaćin tražio kazneni udarac ali ponovo sudac ostaje nijem. Gosti uspijevaju poravnati rezultat u 67. minuti pogotkom Hruška da bi do kraja utakmice prijevremeno pod tuš morali otići Habuš i Brumec a utakmica završava podjelom bodova.

Tekst i foto

Zlatko PREMUŠ

Ostali rezultati 16. kola: Zadrugar - Zelengaj 3:3, N. Marof - Plitvica (S) 0:4, Plitvica (G) - Ivančica 7:2, slobodan je bio Graničar.