Sport 12.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:59.

Nogometna škola: Prva mjesta u Lendavi

• U Lendavi, u susjednoj Sloveniji, je u organizaciji Zveze mladih organiziran međunarodni dvoranski turnir mladih na kojem je sudjelovalo 6 ekipa iz Mađarske, Slovenije Austrije i Hrvatske. Među njima i ekipa mladih (u-15) Nogometne škole „Međimurje / Čakovec“ koja je na kraju osvojila 1. mjesto. Za najboljeg igrača izabran je Niko Havelka (NŠ Međimurje-Čakovec), a najbolji strijelac turnira bio je Jozef Kuqi (NŠ Međimurje-Čakovec). Pod vodstvom trenera Danijela Štefulja igrali su: Trstenjak, M. Horvat, Pajić, D. Horvat, Radiković, Blaži, Filipović,Rebrek, Kuqi i Havelka. U finalu su svladali slovensku ekipu Farmatech sa 6:1.
• Isti uspjeh, osvajanjem 1. mjesta, ponovili i mladi škole u-11 u konkurenciji 6 ekipa Mađarske, Austrije, Slovenije i Hrvatske. Prema riječima prisutnih stručnjaka igran je dobar i kvalitetan nogomet za kategoriju 11-godišnjaka, a pobjeda mladih Čakovčana apsolutno je zaslužena, iako je u finalu postignuta nakon izvođenja udaraca sa 6 metara (1:0). Antun Marciuš proglašen je najboljim igračem turnira.
• A u kategoriji u-13 nastupilo je 8 ekipa iz Austrije, Mađarske, Hrvatske i Slovenije. Osim 3. mjesta na adresu čakovečkog sastava ide i naslov najboljeg vratara turnira, to je Patrik Kovač. U utakmici za 3. mjesto svladali su mađarski ZTE s 2:1.