Odbojka 22.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

MLADOST(KL)-CENTROMETAL 3:0(25:21, 25:20, 25:15)

Rovinj. Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 150

Suci: Rajković(Rijeka) i Poropat(Rovinj)

Centrometal: Gotal, Demirović, Kurteš, Palinkaš, Čičković, Posavec, Petran, Puđa, Kopačević, K. Novak, Stanković, Juras. Trener: Jadranko Kirić

Unatoč silnom trudu i želji odbojkaši Centrometala nisu se uspjeli plasirati u finale nacionalnog kupa, koje je natjecanje minulog vikenda održano u Rovinju. Protivnik Centrometala u polufinalu bila je Kaštellukšićka Mladost, vodeći sastav lige. Krenuli su Međimurci odlučno u susret i u startnom setu uglavnom vodili. Blokom kapetana Tomice Posavca i prolazom istog igrača u napadu Centrometal je kod tehničkog odmora imao 4 razlike(12:8), a nakon bloka Demirović-Čičković ta je prednost narasla na +5(13:8). U završnici seta Centrometalovci(na servis Gotala) drže istu razliku (20:15). Nakon serije loših prijema servisa Mladostaši stižu na minus 2(20:18), ali prolazom Demirovića odbojkaši iz Črečana stižu do 21:18. Mladostaši vraćaju servis i nakon toga čak 6 puta uzastopno poentiraju na servis Đirlića i izvlače gotovo izgubljen set. Gubitak gotovo dobijenog seta rezultirao je padom u igri naših odbojkaša, što je Kaštelanima bitno olakšao posao. Do 8:7 Centrometal se je dobro držao i u tom segmentu igre dobro je funkcionirao trojac Posavec-Palinkaš -Demirović. Kaštelani sredinom seta rade ključnu prednost(12:7) i tu je pitanje pobjednika seta već bilo riješeno. Smanjili su Centrometalovc,i s 2 uzastopna prolaza kroz sredinu Palinkaša, na minus 3(19:16), ali više nije išlo. Kaštelani su zadržali prednost i zasluženo dobili i drugi set. U trećem se je Centrometal dobro držao do prve trećine seta(8:7), a potom slijedi razdoblje dominacije Mladostaša i na semaforu je ubrzo nedostižnih 19:11. U završnici seta trener Kirić ubacuje u vatru Tomicu Puđu i Antonia Jurasa. Dečki dobro koriste svoju minutažu, ali odbojkaši iz Črečana više nisu mogli do preokreta. Kaštellukšićani mirno privode set kraju i odlaze u finale kupa Hrvatske. U redovima Centrometala sjajno je odigrao kapetan Tomica Posavec, te srednjaci Palinkaš i Čičković. Ostali s puno oscilacija u igri. Naslovom pobjednika kupa Hrvatske zasluženo su se okitili odbojkaši zagrebačke Mladosti pobjedom u finalu nad imenjakom iz Kaštel lukšića. Treće mjesto pripalo je domaćinu Rovinju(zahvaljujući pobjedi Zagrepčana nad Kaštellukšićanima), a na četvrtom mjestu završio je naš Centrometal, čiji su odbojkaši u završnici kupa dostojno prezentirali međimursku odbojku. I u ženskoj konkurenciji trofej ide u Zagreb. U finalnom ogledu Mladost Ede Kleina rezultatom 3:1 nadvisila je Kaštellukšićku Marinu Kaštelu, treći je Poreč, četvrti Vukovar.

REGIONALNO PRVENSTVO JUNIORA: CENTROMETAL ČETVRTI

Juniori Centrometala iz Črečana osvojili su 4. mjesto na prvenstvu regije-Centar, što je u konkurenciji 8 ekipa vrlo dobar rezultat. Mladići Aleksandra Kovačića na turnir u Sisak stigli su s pobjedom i porazom sa sisačkog turnira, pa im je za plasman u polufinale trebala pobjeda nad Siskom na nedjeljnom i odlučujućem turniru u Daruvaru. Nakon velike borbe Centrometal je dobio Siščane s 2:1, pa je u polufinalu naletio na jaki Karlovac, gdje objektivno nije imao previše šansi. Karlovčani su dobili susret s 2:0, pa je Centrometal u borbi za 3. mjesto igrao sa zagrebačkom Mladosti, čiji su odbojkaši u drugom polufinalu poraženi od zagrebačke Croatie. Iako je Centrometal igrao vrlo dobro slavili su ipak Mladostaši s konačnih 2:0(25:18, 28:26). Konačan poredak ekipa: 1. Croatia(Zagreb), 2. Karlovac, 3. Mladost(Zagreb), 4. Centrometal, 5. Trnje(Zagreb), 6. Sisak, 7. Daruvar, 8. Varaždin. Za juniore Centrometala nastupili su: Karlo Novak, Antonio Stanković, Antonio Juras, Luka Kregar, Davor Kregar, Vanja Marciuš, Vedran David i Ivan Kocijan.

KUP MEĐIMURJA: PLAVI PROŠLI DALJE

Odbojkaši Plavih iz Peklenice , pobjedom od 3:0(25:22, 25:21, 25:22) nad ekipom Mladosti iz Vularije plasirali su se u 2. kolo odbojkaškog kupa Međimurja u kojem će, kao gosti, igrati s KOP-om Čakovec. U drugom susretu, za nastup u polufinalu, igraju Totovec i Centrometal II.

2 A LIGA-CENTAR(Ž): NAŠE BEZ BODOVA

VRBOVEC-KAŠTEL 3:0(25:19, 25:10, 25:18)

Kaštel: M. Ivačić, D. Ivačić, Obadić, Breban, Sabol, Vnuk, Varga, Knezić, Petran, Horvat, Budiša. Trener: Marko Obadić

U najvažnijem susretu, s direktnim konkurentom za 3. mjesto-koje vodi u doigravanje za prvaka lige, djevojke iz Pribislavca odigrale su neprepoznatljivo i blijedom igrom u sva 3 seta doživjele težak poraz. Budući da su do kraja osnovnog dijela natjecanja preostala tek 4 kola Kaštelanke do 3. mjesta vodi samo čudo. Šteta, jer Kaštelanke po iskustvu i kvaliteti igračkog kadra zavrjeđuju znatno više mjesto na ljestvici.

ČAKOVEC-VARAŽDIN II 0:3(23:25, 4:25, 20:25)

Čakovec: Ciglar, Stanković, Bulović, Petak, A. Novak, S. Novak, Kocijan, Pintarić. Trener: Ivan Vabec

Unatoč porazu u 3 seta domaće(fotografija) su prema prikazanom mogle i bolje proći. Odigrale su vrlo dobra 2 seta(prvi i treći) u kojima su opasno pritisnule favorizirane gošće, dok su u drugom odigrale ispod svake kritike, što je u konačnici rezultiralo tek s 4 osvojena poena.

Ostali rezultat 10. kola: Don Bosco-Brcko 3:1. Daruvar-Bjelovar-odgođeno.

1. Don Bosco                     10           9             1             29:6       28

2. Varaždin II                     10           8             2             26:11     23

3. Vrbovec                         10           8             2             26:13     22

4. KAŠTEL                            10           5             5             20:15     17

5. Brcko                               10           4             6             15:23     12

6. Bjelovar                            9           2             7             12:22       8

7. Daruvar                            9           2             7               9:23       5

8. ČAKOVEC                       10           1             9               5:29       2

Prvenstvena sezona nastavlja se 24./25. siječnja 2015. godine.