Sport 11.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

Slomile Glinu!
PLAVI ZMAJ - KAŠTEL 3:0
(25:17, 25:20, 25:17)
Kaštel: M. Ivačić, D. Ivačić, Herman, Obadić, Varga, Sabol, Breban, Vnuk. Trener Marko Obadić
Odbojkašice pribislavskog Kaštela zabilježile su u posljednjem prvenstvenom kolu poraz na gostovanju u Dugoj Resi protiv Domaćeg Plavog Zmaja i tako ovogodišnju prvenstvenu sezonu drugoligašica završile na 11. poziciji. Nekompletne Kaštelanke nisu bile osobito raspoložene za igru, pa su razigrane Zmajevke sve riješile u 3 seta i na ljestvici bodovno preskočile gošće.
Ostali rezultati posljednjeg, 10. kola: Petrinja - Vrbovec 3:0, Nebo - Azena 1:3.
(25:21, 25:13, 25:17)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Stanković, I. Novak, Hajdinjak, Petak, Apostolovski, S. Novak, A. Novak. Trener Ivan Vabec
Odličnim nastupom i igrom Čakovčanke (fotografija) su se pobjedom oprostile od ovogodišnje drugoligaške sezone i sezonu zaključile na solidnom 15. mjestu. Nakon početnog ispitivanja snaga domaće su jače povukle i startni set zasluženo dobile. U drugom su (na servis Annabelle Ciglar) krenule s 10:2, gošće smanjile na 10:7, ali su potom domaće nezadrživom serijom isti uvjerljivo dobile. Slična priča i u trećem, domaće dominantne od početka pa do kraja, što je rezultiralo zasluženim slavljem nakon tek 62 minute čiste igre. Raduje podatak da su sve igračice iz zapisnika nastupile i potpuno opravdale trenerovo povjerenje.
(25:23, 20:25, 25:19, 18:25, 10:15)
Nedelišće: Vuk, Kopačević, Juras, Kocijan, K. Novak, M. David, Košir, V. David, Marciuš. Trener Aleksandar Kovačić
U odličnoj predstavi (susret trajao preko 120 minuta igre) mladići Ace Kovačića osvojili su veliki domaći bod s drugoplasiranim sastavom lige. Startni set zasluženo su dobili domaćini, a gosti uzvratili u narednom. U trećem dominacija domaćih i na koncu uvjerljiv dobitak istog. Iskusni gosti bolje su odigrali u četvrtom, dobili ga i izborili odlučujući, peti. Nedelišće je odlično krenulo i preko Kopačevića i Marka Davida krenulo s 5:3, ali kod promjene strana vode gosti (7:8). Držali su se domaćini sve do 9:11 i bili u igri, ali su kod ključnih poena pribraniji bili gosti i na kraju se ipak zasluženo radovali. Domaćinu 1, gostima 2 boda. Bio je to zaostali susret 14. kola, a osvojenim bodom Nedelišće je ovu sezonu završilo na solidnom 6. mjestu u konkurenciji 10 ekipa. Kod domaćih sjajno su odigrali Danijel Kopačević i Marko David.
III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Naslov veteranima
Odbojkaški trećeligaši odradili su posljednje, 18. prvenstveno kolo, a odigrani su i svi odgođeni susreti. Črečan veterani gostujućom pobjedom nad Varaždinom II potvrdili su ovogodišnji naslov, drugo mjesto potvrdio je varaždinski Žerek gostujućim slavljem kod Pekleničana, a pobjedom se osladio i Poljanec u srazu s Mladosti. Od odgođenih susreta izdvajamo pobjedu Koprivnicekod Poljanca, kao i Nedelišća II, Črečan veterana i Žereka nad Koprivnicom, Totovcom II, Centrometal kadetima i Varaždinom II.
Rezultati 18. kola: Plavi - Žerek 0:3, Varaždin II - Črečan veterani 1:3, Poljanec - Mladost 3:0. Rezultati odgođenih susreta: Poljanec - Koprivnica 0:3, Nedelišće II - Koprivnica 3:0, Črečan veterani - Totovec II 3:0, Centrometal kadeti - Črečan veterani 0:3, Žerek - Varaždin II 3:1.
1. Črečan v. 18 17 1 53:6 52
2. Žerek 18 17 1 51:11 48
3. Totovec 18 10 8 38:30 31
4. CM kadeti 18 10 8 34:33 27
5. Varaždin 18 8 10 34:35 26
6. Plavi 18 6 12 27:39 20
7. Poljanec 18 7 11 23:38 19
8. Nedelišće 18 5 13 26:44 16