Sport 17.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

ODBOJKA: Kaštelanke i CM pobjednici kupa

Odbojkašice pribislavskog Kaštela i odbojkaši črečanskog Centrometala pobjednici su ovogodišnjeg kupa Međimurja. Završnica u ženskoj konkurenciji održana je u dvorani OŠ Belica,a finalni susret kod muških u nedelišćanskoj dvorani Aton. Najviše uzbuđenja kod žena ponudio je susret za 3. mjesto (broncu) u kojem su igrali Klub odbojke na pijesku-Čakovec i Štrigova. Bio je to susret kakav se samo poželjeti može. Već u startnom setu pobjednik je odlučen nakon čak 60 odigranih poena, a dobile su ga Čakovčanke. I u drugom puno obrata. Vodile su Štrigovčanke s 19:15, ali potom KOP-ovke serijom servisa odlične Ivane Tkalec osvajaju i taj set i imaju kapitalnih 2:0. Treći set na razliku dobijaŠtrigova, a u četvrtom KOP-ovke, kod rezultata 24:20, imaju 4 meč lopte. Ipak, Štrigovčanke preko sjajne Ane Stanković rade seriju od 6:0 i izvlače set. U setu odluke pribranije su KOP-ovke i sigurnom igrom osvajaju ključni set za konačnih 3:2(31:29, 25:21, 23:25, 24:26, 15:9). U redovima pobjednica najbolje Bojana Breka i Ivana Tkalec, a kod poraženih Ana Stanković. U finalnom susretu igrali su drugoligaši Kaštel iz Pribislavca i Čakovec. Iskusnije Kaštelanke opravdale su ulogu favorita i na koncu zasluženo stigle do novog naslova pobjednica kupa Međimurja. U startnom setu Pribislavčanke su bile dominantne i set riješile glatko u svoju korist. U drugom su se Čakovčanke odlično držale, imale prednost kod 1. tehničkog odmora (8:7) i tek 3 poena zaostatka kod drugog(13:16). Treću dionicu seta Kaštelanke su odigrale bez pogreške i na semaforu je već 2:0. Vrlo dobro Čakovčanke su parirale Pribislavčankama i u trećem, držale mali bodovni zaostatak sve do 18:16, ali su Kaštelanke samu završnicu odigrale čvršće i na kraju se zasluženo radovale s konačnih 3:0(25:12, 25:17, 25:18). Kod pobjednica najbolje Ljerka Herman i Inka Varga, a kod poraženih Sara Petak. Četrvtoplasirana Štrigova igrala je u sastavu: Pufek, Posedi, Heric, Horvat, Krklec, Stanković, Krumpić, Vinković. Za drugoplasirani KOP Čakovec igrale su: Mihoci, Zorc, Horvat, Tomašić, Tkalec, Breka i Pavleković, za drugoplasirani Čakovec nastupile su: Ciglar, Baksa, Kraljić, Remenar, A.Novak, S. Novak, K. Novak, Petak,Apostolovski, Hajdinjak, Zadravec i Marciuš, dok su za pobjednice kupa - pribislavski Kaštel igrale: Varga, Šestan, Vnuk, Herman, Breban, Toplek, Obadić, Prprović, Ivačić i Knezić. Po završetku kupa trima prvoplasiranim ekipama pehare su dodijelili članovi Izvršnog odbora našeg saveza - Danijela Prprović i Rajko Kolarek. U finalnom susretu kod muškaraca igrali su prvoligaš Centrometal i trećeligašCentrometal II-sastavljen od nekolicine dojučerašnjih prvotimaca. Prvi set dobio je zasluženo prvoligaš, ali su igrači Centrometala II uzvratili istom mjerom u drugom i sve je bilo na početku. U trećem, te četvrtom setu prvoligaš je bio bolji i na kraju s konačnih 3:0 (25:18, 19:25, 25:18, 25:16) osvojio novi naslov pobjednika kupa Međimurja. Za pobjednike kupa-odbojkaše Centrometala nastupili su: Kovač, Čičković, David, Kocijan, Posavec, I. Novak, Petran , Vabec, Gotal, Kopačević, Kurteš i Vincek, dok su za drugoplasirani Centrometal II igrali: Makarov, Z. Kirić, S. Novak, Palinkaš, Kovačić, Treska, Posavec, Horvat, Juras i Ozmec. Nakon finalnog susreta pehare finalistima dodijelio je čelni čovjek odbojkaškog saveza Međimurja Dragutin Novak.
Tekst Rajko Kolarek

Ovog vikenda kreću prvoligaši i trećeligašice

Ovog vikenda(18. / 19. siječnja) s nastavkom prvenstva kreće prvoligaš Centrometal, te trećeligašiŠtrigova i Čakovec. Centrometal u 12. prvenstvenom kolu odlazi na gostovanje u Osijek, gdje će odmjeriti snage s domaćom Mursom. Odbojkašice Štrigove u 1.kolu nastavka prvenstva idu na teško gostovanje u Ivanec, a odbojkašice Čakovca na parketu dvorane ETŠ-a u Čakovcu ugošćuju vodeći Varaždin II. (Rajko Kolarek)