Sport 28.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

MLADOST - CENTROMETAL 3:1
(25:15, 17:25, 25:14, 25:18)
Zagreb - Dom odbojke. Gledatelja: 100. Suci: Brlas (Rijeka) i Vurušić (Varaždin)
Centrometal: Kovač, David, Čičković, Kurteš, Posavec, Vabec, Vincek, Kocijan, Petran, I. Novak, K. Novak. Trener: Jadranko Kirić
Odbojkaši Centrometala doživjeli su novi poraz u ovom prvenstvu, na gostovanju kod zagrebačke Mladosti. Mladostaši su bolje krenuli u susret i prvi set glatko dobili. Centrometal je uzvratio u drugom, odigrao čvršće i koncentriranije i na semaforu stoji 1:1. Očekivalo se da će naši nastaviti angažirano i u trećem, ali su neshvatljivo pali. Bilo je puno pogrešaka u igri, što su raspoloženi domaćini znali naplatiti i došli do nove prednosti. U četvrtom setu nešto bolje izdanje Centrometala, ali su i domaći bili vrlo učinkoviti što im je u konačnici donijelo zaslužen uspjeh i potvrdu 3. pozicije na ligaškoj ljestvici. Valja naglasiti da je Centrometal nastupio bez svog prvog tehničara Gotala (ozljeda mišića), pa je na poziciji organizatora igre čitav susret odigrao mladi Marko David.
Ostali rezultati 8. kola: Sisak - Mladost (KL) 0:3, Mursa - Rovinj 0:3.
1. Mlad./KL 8 8 0 24:6 23
2. Rovinj 8 6 2 19:8 18
3. Mlad./Zg 8 4 4 17:14 14
4. Centrom. 8 3 5 15:18 10
5. Mursa 8 2 6 10:22 5
6. Sisak 8 1 7 6:23 2
• U 9. kolu Centrometal gostuje kod prvoplasirane Mladosti iz Kaštel Lukšića. Susret se igra u subotu u Kaštel Starom od 17 sati. Dan ranije Centrometal će odraditi i uzvratni susret četvrtfinala nacionalnog kupa s istim protivnikom.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Povratak Kaštelanki
KAŠTEL - VRBOVEC 3:1
(15:25, 25:22, 25:23, 25:16)
Kaštel: Šestan, Ivačić, Vincek, Obadić, Prprović, Herman, Knezić, Toplek, Železnjak, Breban, Varga, Vnuk. Trener Marko Obadić
Nakon 2 uzastopna i nesretna poraza Kaštelanke su se vratile na pravi kolosijek i pobjedom nad Vrbovcem nastavile trku s vodećom Velikom Goricom. Susret nije dobro počeo po domaće, puno toga u igri nije štimale, pa su gošće lako dobile startni set. U naredna 2 seta rasplamsala se igra, a domaće su bile čvršće u završnicama i dobile oba seta. U četvrtom su se potpuno razigrale i gošćama nije bilo spasa.
BJELOVAR - ČAKOVEC 3:0
(25:9, 25:14, 25:12)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Horvat, Remenar, Turopoljac, Apostolovski, Petak, Hadinjak, A. Novak, S. Novak. Trener Ivan Vabec
Jedan od kandidata (uz Kaštel i V. Goricu) za naslov prvaka lige bio je previsoka prepreka za mlade Čakovčanke. Gošće su odigrale u granicama svojih mogućnosti, igrale su sve igračice iz zapisnika i pokazale (kao novajlije u ligi) vidan napredak u igri.
Ostali rezultat 6. kola: V. Gorica - Varaždin 3:0.
7. Čakovec 5 0 5 2:15 0
• U 7. kolu Kaštelanke gostuju u Varaždinu, a odbojkašice Čakovca pauziraju (Daruvar odustao od natjecanja).

2. A LIGA-CENTAR (M)
Derbi Totovcu
NEDELIŠĆE - TOTOVEC 1:3
(27:25, 22:25, 23:25, 23:25)
Nedelišće: I. Novak, H. Novak, K. Novak, Kopačević, Puđa, David, Juras, Vuk, Košir. Trener: Aleksandar Kovačić
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Krklec, D. Topličanec, M. Topličanec, Marković, Novak
Čak 100 minuta čiste igre trajao je međimurski derbi u kojem su na rutinu slavili gosti iz Totovca. Mladići Ace Kovačića sjajno su otvorili susret i dobili startni set na razliku. U naredna 3 seta igrala se obostrano kvalitetna odbojka, ali su kod ključnih poena prisebniji bili gosti i na koncu zasluženo slavili, mada su prema prikazanom domaći mogli i do 5. seta.
Ostali rezultati 6. kola: Medicinar - Nepomuk 3:1, Daruvar - Quirin 0:3, Gorica - 4 rijeke 3:0, Čazma - Petrinja odgođeno.
10. Nedelišće 6 1 5 8:16 3
• U 7. kolu Totovec na domaćem parketu dočekuje vodeći Medicinar, a Nedelišće putuje u Sisak, domaćem Quirinu.

3. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Derbi i jesen Varaždinkama
VARAŽDIN II - ŠTRIGOVA 3:1
(25:21, 25:14,23:25, 25:22)
Štrigova: Stanković, Pufek, Posedi, Heric, Krklec, Horvat, Novak, Kovačić, Krumpič. Trener Jurica Novak
Derbi neporaženih sastava lige odlučivao je o naslovu jesenskih prvakinja. Domaće su odlučno krenule u susret, iskoristile nešto slabije otvaranje Štrigovčanki i brzo povele s 2:0. U trećem su imale 20:11, ali su potom odbojkašice iz Štrigove proigrale i nezadrživom serijom poena iščupale set. Imale su gošće i 5 razlike u trećem, ali su se domaće vratile i u završnici došle do ključnog seta i jesenskog naslova.

CESTICA - ČAKOVEC II 2:3
(30:28, 29:27, 21:25, 25:27, 13:15)
Čakovec II: Bulović, Benko, I. Novak, Horvat, Zadravec, Trstenjak, K. Novak, A. Novak, S. Novak, Poljaković. Trener Rajko Kolarek
Izuzetno uzbudljiv i do posljednjih poena neizvjestan susret igran je u Cestici, gdje su u 5 neizvjesnih setova (nakon čak 130 minuta igre!) na koncu zasluženo slavile Čakovčanke. Domaće su spretno došle do prva 2 seta i bile bliže pobjedi. Čakovčanke su uzvratile u trećem, a u četvrtom spasile čak 5 meč lopti. U petom je bilo neizvjesno do samoga kraja, a tu su kod ključnih poena spretnije bile gošće i veselju nije bilo kraja.
Ostali rezultati 6. kola: Toplice - Ivanec 3:2, Vinica - Varaždin II 3:1.
8. Varaž.III 6 0 6 1:18 0
• U posljednjem, 7. jesenskom kolu (subota, 29.11.) igraju: Čakovec II - Toplice,Štrigova - Vinica, Ivanec - Varaždin II, Varaždin III - Cestica.

3. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Uspješniji gosti
U 8. kolu trećeligaša gosti su bili znatno uspješniji. Vodeći Črečan veterani tricom su slavili na gostovanju kod Totovca II, a uvjerljivi su bili i odbojkaši varaždinskog Žereka na gostovanju kod Centrometal kadeta. Vrijednu gostujuću pobjedu izborili su peklenički Plavi u Varaždinu, nad Varaždinom II, a obraz domaćina osvijetlili su odbojkaši Nedelišća II pobjedom nad sastavom Mladosti iz Vularije. Rezultati 8. kola: Totovec II - Črečan veterani 0:3, Centrometal kadeti - Žerek 0:3, Varaždin II - Plavi 1:3, Nedelišće II - Mladost 3:0, Poljanec - Koprivnica odgođeno.
1. Čreč.vet. 6 6 0 18:2 18
2. Žerek 6 5 1 15:4 15
3. Plavi 7 4 3 14:12 12
4. CM.kad. 7 4 3 15:13 12
5. Totovec 7 4 3 13:12 11
6. Koprivnica 6 3 3 10:14 7
7. Poljanec 4 2 2 7:7 6
8. Varaždin 6 1 5 9:16 5