Sport 12.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:59.

SISAK - CENTROMETAL 0:3
(24:26, 19:25, 28:30)
Sisak - dvorana Brezovica. Gledatelja: 100. Suci: Milinović i Kramar Šendl (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Čičković, David, Vabec, K. Novak, Marciuš, Gotal, Vincek, Petran, Posavec, Kurteš. Trener Jadranko Kirić
Izuzetno važnu pobjedu ostvarili su črečanski odbojkaši na gostovanju u Sisku, te učvrstili 4. poziciju na ligaškoj ljestvici. Početak utakmice bio je u znaku Siščana, ali su se Centrometalovci brzo pribrali i na 2. tehničkom odmoru ostvarili 3 razlike (16:19). Domaćin poravnava, a potom gosti ulaze u završnicu s 20:23, a odmah potom imaju dvije uzastopne set lopte (22:24). Domaći obje spašavaju, a potom gosti preko Tomice Posavca i Čičkovića osvajaju 2 ključna poena za startnih 1:0. U drugom je bilo znatno lakše. Odličnim servis dionicama Kovača te Kurteša gosti odlaze na nedostižnih 18:24 i na semaforu je ubrzo 2:0. Sredinom trećeg imali su odbojkaši iz Črečana velikih 12:16 i dopustili borbenim domaćinima seriju od 8:0 za 19:16. Poravnali su gosti na vrijeme, a nakon toga igra se poen za poen. Domaćini su imali dvije set lopte, gosti pet i baš tu petu i realizirali. Zaslužena pobjeda Centrometala i veliki podstrek pred subotnji derbi susret s drugoplasiranim Rovinjom.
Ostali rezultati 10. kola: Mladost (KL) - Rovinj 3:0, Mladost (Zg) - Mursa 3:0.
1. Mlad./KL 10 10 0 30:6 29
2. Rovinj 10 7 3 22:11 21
3. Mlad./Zg 10 5 5 20:17 17
4. Centrom. 10 4 6 18:21 13
5. Mursa 10 3 7 13:26 8
6. Sisak 10 1 9 7:29 2
• U posljednjem ovogodišnjem, 11. kolu, odbojkaši Centrometala u dvorani Atona dočekuju drugoplasirani Rovinj. Očekuje se odlična utakmica i dobar odaziv vjerne publike. Utakmica se igra u subotu, 14.12. s početkom u 18 sati.

2. A LIGA - CENTAR (M)
Slavlje u Daruvaru
DARUVAR - NEDELIŠĆE 1:3
(24:26, 30:28, 20:25, 16:25)
Nedelišće: H. Novak, I. Novak, Kocijan, Vuk, Kopačević, Košir, David, Puđa. Trener: Aleksandar Kovačić
Nakon niza poraza važna pobjeda Nedelišća u Daruvaru. Susret je odlično krenuo po goste koji su startni set dobili na razliku. U drugom puno neizvjesnosti, ali su koncentriraniji kod ključnih poena bili domaćini i na semaforu stoji 1:1. Krenuli su gosti silovitije u nastavku i na krilima tehničara Domagoja Košira te nezaustavljivog na mreži Ivana Novaka dobili naredna 2 seta za zasluženo slavlje i podstrek u nastavku prvenstva.
TOTOVEC - GORICA 0:3
(17:25, 19:25, 11:25)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Krklec, Horvat, D. Topličanec, M. Topličanec, Novak
Sastav iz Velike Gorice bio je previsoka prepreka za domaće. Susret je bio riješen za 70 minuta igre, a domaći su nešto jači otpor odličnim gostima pružili u prvom, te drugom setu. U trećem gosti nezadrživi, te odlaze kući pjevajući.
Ostali rezultati 8. kola: Medicinar - Quirin 3:1, Čazma - Nepomuk 3:2, Petrinja - 4 Rijeke odgođeno.
10. Totovec 6 2 4 7:15 5
• U 9. kolu Totovec na svom parketu dočekuje Čazmu, dok je susret Nedelišće - Medicinar odgođen.
2. A LIGA - CENTAR (Ž)
Dva poraza
ČAKOVEC - VELIKA GORICA 0:3
(10:25, 18:25, 11:25)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Benko, A. Novak, S. Novak, Remenar, Turopoljac, Hajdinjak, Marciuš, Petak. Trener Ivan Vabec
Još jedno vrijedno iskustvo stekle su domaće kao novajlije u ovom rangu natjecanja. Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka za mlade Čakovčanke koje su unatoč porazu u pojedinim fazama igre odigrale sasvim dobro. Posebno to vrijedi za 2. set u kojem su se odlično odupirale do same završnice. Valja naglasiti da su priliku za igru dobile sve igračice iz zapisnika.
AZENA - KAŠTEL 3:1
(11:25, 25:16, 25:20, 25:20)
Kaštel: Varga, Herman, Knezić, Breban, Toplek, Obadić, Železnjak,Ivačić, Vnuk, Sabol, Florjanić. Trener Marko Obadić
U bitno pomlađenom sastavu Kaštelanke nisu uspjele doći do bodova u Velikoj Gorici. Djevojke iz Pribislavca sjajno su krenule u susret i startni set dobile timskom igrom. U drugom su domaće bile bolje, a neizvjesno je bilo u trećem, gdje su gošće oštećene pri rezultatu 20:20 za jednu vrlo bitnu loptu i to su domaće znale naplatiti. U četvrtom izjednačeno, ali su domaće bile koncentriranije u završnici, dobile set i 3 boda.
Ostali rezultat 8. kola: Varaždin - Vrbovec 3:1, pauzirao je Bjelovar.
1. V. Gorica 7 7 0 21:3 20
2. Bjelovar 6 5 1 15:7 13
3. Varaždin 7 4 3 14:12 12
4. Kaštel 7 3 4 16:15 11
5. Azena 7 3 4 12:15 7
6. Vrbovec 7 2 5 9:16 6
7. Čakovec 7 0 7 2:21 0
• U 9. kolu međusobno igraju dvije međimurske ekipe. Odbojkašice Kaštela na parketu dvorane OŠ Belica dočekuju odbojkašice Čakovca.