Sport 11.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

PLIVANJE: Kaji Sabol 5 medalja i naslov prvakinje

U Splitu je ovih dana održano prvenstvo Hrvatske u plivanju, nastupilo je 512 plivača i plivačica iz 33 hrvatska kluba, među njima i mladi Čakovečkog plivačkog kluba pod vodstvom uspješnog trenera Gorana Kolarića, prof. - Kristijan Stunković, Luka Dodlek, Lovro Tkalčec, Nelly Lisjak, Andreja Štampar, Lea Marciuš i Kaja Sabol.
Najbolji rezultat postigla je Kaja Sabol, osvojivši naslov državne prvakinje i zlatnu medalju u kategoriji kadeta na 400 m slobodno, što je i prva takva medalja i naslov u povijesti kluba. Osvojila je još jednu srebrnu i tri brončane medalje, također i poziv u državnu kadetsku reprezentaciju što već sada govori da se radi o izuzetnom talentu i kvaliteti ove mlade plivačice. Luka Dodlek osvojio je brončanu medalju na 200 m prsno u kategoriji juniora, nedostajalo mu je 0,6 sekundi do osvajanja još jedne medalje u kategoriji mlađih seniora. Ostali mladi Čakovčani također su plivali dobro i zadovoljili postignutim rezultatima i plasmanu što sve govori i potvrđuje da se u klubu dobro i studiozno radi, posebno s mladima.
REZULTATI (samo finala) - Kaja Sabol: 1. mjesto i naslov državne prvakinje na 400 m slobodno, 2. na 100 m slobodno, 3. mjesta: 200 m leđno, 100 m leđno i 800 m slobodno, te 6. mjesto na 200 m mješovito - sve u kadetskoj kategoriji; Luka Dodlek: 3. na 200 m prsno - juniori, također i 8. na 100 m leptir, 6. 100 m prsno i 13. 400 m mješovito; Nelly Lisjak: 4. na 200 m leptir, 8. na 100 m leptir kadeti; Lovro Tkalčec: 11. na 200 m prsno - kadeti; štafeta 4x100 m mješovito (Kaja Sabol, Andreja Štampar, Nellyjak, Lea Marciuš) 8. mjesto juniori.
ČPK je između 29 klubova u muškoj konkurenciji zauzeo s 120 osvojenih bodova 17. mjesto (prva Mladost Zagreb s 1441 bodom), a u ženskoj konkurenciji između 24 kluba sa 78 osvojenih bodova 19. mjesto (prvo Primorje CO Rijeka s 1351 bodom).