Kultura i prosvjeta 21.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

Povijesni uspjeh međimurskih plesača u Beču

Proteklog vikenda u Beču je održan jedan od najvećih i najuglednijih plesnih turnira na svijetu, WDSF Austrian Open Championship, na kojem su, i to vrlo uspješno, nastupili i međimurski plesači Tin Sanjković iz Pribislavca, te Jurica Kavran iz Čakovca sa svojim partnericama Milanom Chekanovom i Tihanom Vusić. Tin i Milana su nastupili u kategoriji starije mladeži, dok su Jurica i Tihana plesali u svojoj kategoriji mladeži, te i u kategoriji starije mladeži.

Jurica i Tihana su u kategoriji mladeži u standardnim plesovima u konkurenciji od 68 parova stigli na korak od polufinala, te osvojili 13-14. mjesto, dok su u latinsko-američkim plesovima u konkurenciji od 69 parova osvojili 27. mjesto. Treba istaknuti da je nedostajalo sreće, jer im je u obje discipline samo jedan prolaz sudaca nedostajao za ulazak u slijedeći krug natjecanja.

Tin i Milana bili su još uspješniji. U kategoriji starije mladeži, u latinsko-američkim plesovima, ostvarili su povijesni uspjeh za hrvatski sportski ples! Naime, na svojem prvom međunarodnom turniru u zajedničkoj karijeri, probili su se kroz 3 kruga natjecanja, i zahvaljujući vrhunskim nastupima iz kruga u krug, plasirali su se u polufinale kategorije, među 12 najboljih parova, i to kao prvi hrvatski par kojemu je to uspjelo u toj kategoriji u 20 godišnjoj povijesti natjecanja, te su na kraju osvojili izvrsno 9. mjesto u konkurenciji 71 sportskog plesnog para.