Sport 21.10.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

Prvenstvo države u gađanju zračnim oružjem

Prvenstvo države za sezonu 2014./2015. u gađanju zračnim oružjem (ISSF program) započelo je ovog vikenda na streljani „Vrapčanski potok“ u Zagrebu gdje je održano prvo kolo I.A hrvatske lige.

U disciplini zračna puška za seniorke ove sezone natječe se sedam ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Lokomotive iz Rijeka s postignutih 1230,2 kruga. Ekipa Zelenbora iz Brezja za koju su nastupile Nikolina Medlobi. Daria Borko i Vitomira Turk postavile su novi županijski rekord u ovoj disciplini od 1174,7 krugova što je bilo dovoljno za sedmo mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Valentina Gustin (Kustošija) s postignutih 415,0 krugova.

U disciplini zračna puška za seniore natječe se devet ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Dalmacijacement iz Solina s 1833,0 krugova. Ekipa Zelenbora osvojila je treće mjesto s postignutih 1808,2 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Goran Smoljanić (Trnje) s postignutih 620,2 kruga. Drugo mjesto osvojio je Marin Čerina (DC- Solin) s 617,3 krugova, a treće  mjesto Karlo Vrančić (Zelenbor) s 615,2 kruga.

U disciplini zračni pištolj ove sezone natječe se osam ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Dalmacijacement s postignutim 1691 krugom. Ekipa Alzasa iz Čakovca za koju su nastupili: Saša Kralj, Božidar Kolarić i Ivica Takač osvojila je peto mjesto s postignutim 1651 krugom. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Željko Posavec (DC – Solin) s postignutih 572 kruga.

Drugo kolo I.A hrvatske lige na rasporedu je 22. i 23.studenog na streljani u Zadru.

Natjecanja I. B hrvatske lige održana su na streljanama u Zagrebu, Nuštru, Bjelovaru i Karlovcu.

U disciplini zračna puška za seniore ove sezone natječe se četrnaest ekipa, a prvo mjesto u ovom koluosvojila je ekipa Trnja iz Zagreba s postignutih 1838,3 krugova. Ekipa Čakovca osvojila je četvrto mjesto s 1773,7 krugova, Sloboda iz Mihovljana osvojila je osmo mjesto s 1721,7 krugova, a Omladinac iz Mačkovca deseto mjesto s postignutih 1703,3 krugova.

U disciplini zračni pištolj ove sezone natječe se dvanaest ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Metak iz Osijeka s 1642 kruga, a ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je osmo mjesto s postignutih 1578 krugova.

Drugo kolo I.B hrvatske lige na rasporedu je 22. i 23.studenog na streljanama u Čakovcu, Karlovcu, Požegi i Zagrebu.