Sport 04.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

KTC 29
PRELOG 31
Križevci - SD Križevci. Gledatelja 150. Suci: D. i Z. Lončar.
Prelog: Lončarić, Bogović, N. Martinčević 6, Horvatić 4, Matić 3, Bergovec, Najman, Z. Martinčević, Belić 6, Logožar, Malek, Krajner 5, Janušić 7, Šelja. Trener: Dubravko Hozjak
Odlične vijesti iz Križevaca gdje su preloški rukometaši ostvarili pobjedu nad domaćim KTC-om. Početkom utakmice domaćin je imao stalnu prednost koja je u 17. minuti iznosila 10:6. Slijedi puno bolja igra gostiju da bi se na odmor otišlo sa 17:17. Na početku drugog poluvremena u 36. minuti Prelog dolazi do prvog vodstva 19:20. Stalno vodstvo od jedan do dva gola razlike rukometaši Preloga drže sve do 51. minute kad je rezultat 24:27. U tim trenucima domaćin se pokušao na sve moguće načine rezultatski približiti, ali oni još više pojačavaju ritam i u 54. minuti vode 25:29. Tada dolazi do isključenja prvo Matića, a u 59. minuti i Janušića - dva stožerna igrača u ovoj utakmici i zadnji pokušaj domaćina za izjednačenjem rezultata. Iako s igračem manje RK Prelog postiže konačnih 29:31.
Trener Hozjak je osjetio da u ovoj utakmici ima mnogo raspoloženih igrača na čelu s odličnim vratarom Lončarićem te iako ni u ovoj utakmici RK Prelog nije bio kompletan igrači koji su igrali dali su svoj maksimum i pokazali da mogu ravnopravno igrati s najjačim momčadima ove lige koji su financijski i organizacijski na puno višem nivo nego RK Prelog.
Ostali rezultati 21. kola: Crikvenica - Osijek 35:26, Kozala - Zadar 29:27, Matulji - Biograd 25:26, Dugo Selo - Županja 29:26, Hrvatski dragovoljac - Split 29:28.
13. Zadar 20 6 1 13 -53 13
• U sljedećem kolu Prelog je domaćin Dugom Selu koja će se odigrati u subotu u dvorani osnovne škole s početkom u 20 sati. Iz kluba pozivaju vjerne navijače da im svojim navijanjem pomognu u osvajanju novih bodova na domaćem terenu.
Zlatko Premuš

ŽRK “ZRINSKI” ČAKOVEC
U subotu u okviru 17. kola Čakovčanke gostuju u Pitomači. Istovremeno je na adresu kluba stigla obavijest da su njihove mlade igračice: Sara Dominić, Dina Glad, Ema Car, Nikolina Ladić, Melani Marković i Tatjana Androić uzete u obzir za sastav mlađe kadetske reprezentacije Regije sjever koja će krajem travnja u Istri sudjelovati na turniru regionalnih reprezentacija. Ovo je još jedna potvrda dobrog rada u klubu s mladima.

3. LIGA-SJEVER (Ž)
Porazi Čakovčanki
16. kolo nije bilo uspješno za rukometašice Čakovca. Poražene su od direktnih protivnica za vrh tablice, ekipe Koke II 27:23. Do samog su finiša susreta vodile, uslijedile su neke čudne odluke sudačkog para, isključenja, nekoliko promašaja i na kraju poraz nažalost i ozljede nekih igračica. Igrao je sljedeći sastav: Rob, Poljaković 6, Marić 2, T. Horvat 5, Cerovec, Đuran, Gudlin 9, I. Horvat 1, Kodba i Lesjak. Dan iza poraza još su se jednom iste protivnice sastale, ovaj put igran je odgođeni susret 6. kola, Varaždinke su ponovo bile bolje i pobijedile s 28:23. Kod Čakovčanki su neke igrale ozlijeđene, bilo je i nakon početnog vodstva dosta grešaka i promašaja, domaće su to iskoristile i pobijedile. Igrale su: Rob, Poljaković 7, T. Horvat 6, Gudlin 5, Kolarić, I. Horvat 2, Kodba, Cerovec 3, Lesjak, Mlinarić. Susret rukometašica Preloga u Velikom Trojstvu s tamošnjim istoimenim sastavom je odgođen, a Ludbreg je poražen od Mlinara 33:24. Redoslijed: Mlinar 25, Koka II 23, Čakovec 21, Veliko Trojstvo 14, Prelog 9 i Ludbreg 2 boda.

3. LIGA-SJEVER (M)
Rekordna pobjeda
Pobjeda i poraz naših predstavnika u 20. kolu. Rukometaši Čakovca lako su s rekordnih 50:19 pobijedili drugi sastav KTC-a Križevci. Igrali su dopadljivo i efikasno, lijepim su kombinacijama punili mrežu gostujućih vratara, igrali su i ozbiljno u obrani. Dobro su igrali i rukometaši Nedelišća s Trnovcem, ali samo u 1. poluvremenu kada je bilo 13:13. U 2. poluvremenu bolje su igrali i bili koncentriraniji Trnovčani i na kraju su zabilježili pobjedu 27:23. Ostali rezultati 20. kola: Vidovec -
Gola 32:15, Lipa - Concordia 30:41, Bjelovar II - Ludbreg MB 31:25, Varaždin II - Marof 40:25, Nedelišće - Trnovec 23:27, zaostali susret: Lipa - Bjelovar II 27:27. Redoslijed: Vidovec 34, Čakovec 30 (utakmica manje), Trnovec i Bjelovar II 24,Ludbreg MB 23, Varaždin II 20, Marof 17, Nedelišće 14, Concordia 10, Gola 8 (utakmica manje), Lipa i KTC II 5 bodova.

Minirukomet djevojčice
U dvorani Ekonomske i trgovačke škole Čakovec odigrano je 10. i 11. kolo Minirukometne lige regije sjever za djevojčice rođene 2004. godine i mlađe. Naše predstavnice, djevojčice ŽRK-a Zrinski Čakovec zabilježile su 3 pobjede i jedan neriješen ishod i sada su uoči završnice prvenstva s Podravkom Koprivnica na vodećim pozicijama. Pobijedile su vršnjakinje Bjelovara 11:5, Pitomaču 9:4, Garešnicu 10:7, a s Mlinarom Križevci rezultat je bio 8:8. Pod vodstvom trenerice Ljubice Vrbančić igrao je sljedeći sastav: Potočnjak, Strbad, Grabar, Balent 19, Micek 1, Šajnović, Radek 3, Mihalković, Novak, Kovačić 2, Vnuk 2, Turk 11, Rajher, Hranjec i Vugrinec.