Sport 17.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

ST. TENIS: Zlatna pobjeda Hodošana

Igračice Hodošana u 10. su kolu gostovale kod TIS-a u Zagrebu i slavile značajnu pobjedu od 4:2. Rekli bismo zlata vrijednu, jer su se njome pomaknule prema sredini tablice, a i bolje su u međusobnim susretima, što je dobro u možebitnoj odluci o statusu ligaša, mada vjerujemo da do takve situacije neće doći. U pobjedi u Zagrebu s 2 je očekivane pobjede participirala To So, u prvom krugu rutinskom u 3 seta protiv Mateje Magličić, a u drugom znatno teže protiv Tamare Ramić, za koju joj je trebalo 5 setova. Slobodno možemo zaključiti da je s ostvarene 2 pobjede junakinja osvajanja 2 boda bila Paula Markati. Ona je već u otvaranju utakmice s 3:0 savladala najiskusniju domaću igračicu Ramić i Zagrepčankama oduzela vjerojatno unaprijed uknjiženu pobjedu. Također je u dramatičnoj šestoj partiji u 5 teških setova bila bolja od u ovoj sezoni najbolje igračice TIS-a Nataše Steljić, okrenuvši vodstvo protivnice od 2:1 u setovima, a peti je set dobila rezultatom 12:10. U ovoj utakmici, nažalost, pobjedu nije izborio par Markati/To So. Vodile su Hodošančanke protiv Magličić i Steljić 2:1, ali na kraju izgubile 3:2, a u tijesnoj završnici petoga seta mogle su proći i bolje. Svoju jedinu odigranu partiju s 3:0 je izgubila Ana Švarc u partiji protiv Steljić, a veći otpor pružila joj je tek u drugom setu, koji je izgubila 14:12. U ostalim utakmicama vodeća HASTK Mladost nije imala problema u Petrinji s istoimenim domaćinom, Varaždin je uz gubitak 1 partije visoko porazio Pulu, a Crikvenica je, u susretu s Vodovodom, propustila još jednu priliku za osvajanje bodova.
Rezulati: TIS - Hodošan 2:4 (Ramić - Markati 0:3 /11:13, 8:11, 8:11/, Magličić - To So 0:3 /7:11, 9:11, 12:14/, Steljić - Švarc 3:0 /11:2, 14:12, 11:7/, Magličić/Steljić - Markati/To So 3:2 /10:12, 11:9, 8:11, 11:2, 11:9/, Ramić - To So 2:3 /6:11, 13:11, 6:11, 11:5, 6:11/, Steljić - Markati 2:3 /11:8, 9:11, 11:4, 7:11, 10:12/), Mladost (Petrinja) - HASTK Mladost (Zagreb) 0:4, Varaždin - Pula 4:1, Crikvenica - Vodovod (Osijek) 3:4,  Dr. Časl (Zagreb) - Bjelovar igra se 16. ožujka.

1. HASTK Mlad. 10 10 0 40:5 20
2. Dr Časl 9 8 1 35:12 17
3. Varaždin 10 7 3 31:26 17
4. TIS 10 5 5 27:27 15
5. Bjelovar 9 5 4 28:24 14
6. Hodošan 10 4 6 29:31 14
7. Mlad. Petrinja 10 4 6 23:35 14
8. Vodovod 10 3 7 24:34 13