Sport 14.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

Stolnoteniska Superliga (Ž)

Igračice Hodošana u 16. su kolu s maksimalnih 4:0 savladale Crikvenicu, posljednju ekipu na tablici. Iako naizgled lako za ovakvu pobjedu su se i te kako trebale namučiti, jer su u prve dvije partije gošće pružile snažan otpor. Pogotovo je tešku partiju na otvaranju meča odigrala Paula Markati protiv Magdalene Basić, koja je uvjerljivo dobila prva 2 seta, ali se, na sreću domaćina, Pauli u slijedeća 3 otvorilo pa je zabilježila pobjedu. Pobjedu, i to svoju treću u prvenstvu upisala je Ana Švarc protiv defanzivke Ide Jazbec, u izjednačenoj pimplerskoj partiji u kojoj je Ana ipak bila nešto ofanzivnija. Superiorna je ponovo bila To So, koja je najboljoj suparničkoj igračici Mirni Tomić u 3 seta prepustila ukupno 15 poena. Ovom pobjedom Hodošančanke su i dalje u konkurenciji za 5. mjesto s TIS-om i petrinjskom Mladosti, s kojom se sastaju u 17. kolu.
Rezultati: Hodošan - Crikvenica 4:0 (Markati - Basić 3:2 /7:11, 6:11, 11:5, 11:7, 11:8/, Švarc - Jazbec 3:1 /11:9, 11:7, 9:11, 11:9/, To So - Tomić 3:0 /11:4, 11:6, 11:5/, Markati/To So - Basić/Tomić 3:0 /13:11, 11:9, 13:11/ - sudac: Mladen Vidović, Mihovljan), TIS - Vodovod Osijek 4:1, Pula - HASTK Mladost 2:4, Bjelovar - Varaždin 4:2, Dr. Časl - Mladost Petrinja 4:0.

1. HASTK M. 16 15 1 63:15 31
2. Dr Časl 15 14 1 59:18 29
3. Varaždin 16 11 5 50:42 27
4. Bjelovar 15 10 5 48:35 25
5. TIS 16 8 8 43:40 24
6. Hodošan 16 7 9 48:45 23
7. Mladost P. 16 6 10 36:55 22
8. Pula 16 4 12 31:57 20